Rasasi - arabské parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6092 příspěvků 27.11.12 11:14
Rasasi - arabské parfémy

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o pomoc + informaci k parfému, který někdo třeba vlastníte a který bych si ráda zakoupila jako dárek k Vánocům. Jedná se o parfém Rasasi - Abyan for Her. Můžete mi prosím napsat, jak jste s ním spokojená, jak voní a jakou má výdrž? Nemohu nikde sehnat recenzi a zatím, kromě internetu, jsem na něj v kamenné parfumérii, nenarazila.Děkuji Vám za odpověď.

Na poličce 365 parfémů 22 miniatur 42 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 346 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 27.11.12 13:07

Toto mi našel zdejší vyhledavač:

http://www.arome.cz/…use/hledani/?…

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Arome evka
Učednice 140 příspěvků 16.12.12 19:07

Dobrý večer. V ponuke na internete som našla nový parfém od Rasasi s názvom Al Attar Al Thameen, avšak nikde som nenašla k tejto vôni recenziu. Chcela by som sa spýtať či niekto túto vôňu už skúšal a vie ju bližšie popísať. To čo obsahuje to som našla, avšak by ma zaujímal Váš subjektívny pocit z odskúšania vône a tiež jej výdrž. Ďakujem :P

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 35 odstřiků 62 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Emiliana
Učednice 118 příspěvků 17.01.13 01:05

Môžem sa spýtať, vlastníte/ skúšala niektorá z vás Oudh Al Misk alebo OUDH AL MUBAKHAR???

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 17.01.13 12:06

@Emiliana

Toto mi našel zdejší vyhledavač - k oběma vůním jsou tam recenze:

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Netyn
Parfémová maniačka 610 příspěvků 25.01.13 10:35

Rasasi Tehebak

silná květinová vůně opravdu hodně připomíná Flowerbomb. Protože mám ráda gardénii, čekala jsem, že by mě mohla zaujmout a zaujala. Sladkost prezentuje teplá a sametová ambra a docela jemný santal, pačuli je přimícháno jen tak naoko, neruší. Zatímco Flowerbomb ztěžkne a dál si drží hodně sladký charakter, Tehebak, aniž by mu to ubralo na síle, dává větší prostor květinám. Lilie je v plném květu, žádná uvadající a pohřební řezanka, stejně tak gardénie. I když jde o silnou vůni, nedusí, spíš jásá na kůži a i bez koření zahřívá.

Rasasi Al Hobb Al Abady

Složení ve mně vyvolalo zvědavost, ale moc jsem neočekávala A dobře jsem udělala, protože o to víc jsem překvapená. Opět silná vůně, opojná, téměř smyslná. Dominuje brambořík, vanilka a mošus. A stejně je to mazlivka, i když ne v duchu mošusových olejíčků, Abady není tělová vůně, jde do prostoru a využívá síly nesyntetické a nepřeslazené vanilky v kombinaci s jasmínem a bramboříkem. Dokazuje, že i sytá vůně může být chumlací.

Rasasi Oud Al Mubakhar

mám zkrátka oudové vůně ráda. Zde mi vadí jakýsi kovový podtón, který, bohužel, neustupuje. Šafrán, který uvádí složení, necítím, celá vůně je postavená na oudu a cedru, sem tam vykoukne ambra, ale spíše se jen zatetelí. Vůně není nepodobná Mukhallat Oudh Al Mubakhhar téže značky, ten se mi ale zdá propracovanější.

Rasasi Safina

na tu jsem zde nenašla žádný popis, o to více jsem byla zvědavá. Překvapila a příjemně. Úvod je hodně citrusový, postupně se přidávají aldehydy, ale nejsou výrazné, a med. Ten sice složení neuvádí, ale pro mne je to jemně sladká, citrusovo medová hřejivá vůně. Ač je v arabských vůních často deklarováno pačuli, pokud je, je vždy umírněné, což mému nosu vyhovuje. Safina je hladká, měkká, orient z ní nedýchá kořením, ale zvláštní medovou nasládlostí. Téměř připomíná horký čaj s pořádnou dávkou medu a citronu.

Na poličce 72 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

Aadleta
Parfémová maniačka 766 příspěvků 25.01.13 20:31

@Netyn Díky za pěkné recenze! :potlesk: Mohla bys napsat něco i o Khaltat Al Oudh, prosím? Máš doma už 3 vůně od Rasasi a další mě lákaji. :think:

Na poličce 83 parfémů 14 miniatur 48 odstřiků 736 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Netyn
Parfémová maniačka 610 příspěvků 26.01.13 00:19

@Aadleta

Khaltat Al Oudh v červeném flakonu je i potěšením pro oko. Obsah je temný, silně oudový, kouřový a dřevitý. Doplňují jej růže, jen květy, nesladká odrůda a aby celek nevyzněl až tak přísně, ambra, syrová, neuhlazená, uvedené složky stopuje, ale pohybuje se v uctivé vzdálenosti.

Na poličce 72 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 30.01.13 12:43

@Netyn Moc děkuji za recenze! Zvlášť ta Safina mě zajímala :) Ještě bych se chtěla zeptat, jak je na tom Safina se siláží a výdrží? Mám doma Afshan a ten teda drží fest a je to síla. Předpokládám, že Safina je o něco decentnější..? ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Baluu
Nováček 12 příspěvků 02.10.13 18:21
Safina

Já se podle složení rozhodla pro Safinu naslepo a utrhla bych si hlavu :zed: Absolutně něco jiného než jsem čekala. Je to megasilná zabijárna ve stylu tzv. „ruských“ vůní, ale v orientálním podání. Rozhodně doporučuji očuchnout předem. Fakt. Pozitivní je výdrž, budete ji z ruky mydlit asi hodinu :( V cca 16.30 vyzvednuto v e-shopu a teď už leží v koši, na tohle prostě nemám.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macko.pu
Nevyléčitelná závislačka 1640 příspěvků 02.10.13 18:27
@Baluu píše:
Já se podle složení rozhodla pro Safinu naslepo a utrhla bych si hlavu :zed: Absolutně něco jiného než jsem čekala. Je to megasilná zabijárna ve stylu tzv. „ruských“ vůní, ale v orientálním podání. Rozhodně doporučuji očuchnout předem. Fakt. Pozitivní je výdrž, budete ji z ruky mydlit asi hodinu :( V cca 16.30 vyzvednuto v e-shopu a teď už leží v koši, na tohle prostě nemám.
…no, arabky kupovať naslepo sa neoplatí… :think:
Na poličce 128 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

slunickoJ
sv. Parfema z Kecálburgu 2288 příspěvků 02.10.13 19:40

@Baluu Safinu už mám doma taky :) Teď v chladnu bych si ji asi fakt nedala, ztotožňuji se s tvým popisem :lol: ale v létě v těch brutálních pařácích mi přišla příjemná ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Baluu
Nováček 12 příspěvků 09.10.13 10:06
:potlesk: Svatá pravda!
@macko.pu píše: …no, arabky kupovať naslepo sa neoplatí… :think:

Baluu
Nováček 12 příspěvků 09.10.13 10:16

Já už to nebudu zkoušet ani v létě, i když se přiznám, že mne láká ještě ta, o které se píše výše, že je podobná „Flowerbombě“ JCH. Chjo, jsem nepoučitelná, ale jinak než naslepo to někdy nejde! Teď jsem byla o víkendu v Sephoře a Fannu, chtěla jsem vyzkoušet: Chopard-Cašmir, Jesus del pozo-Ambar,Dupont-Intense a Orazuli a jeden Cacharel a neměli ANI JEDNU! Tak mě to otrávilo a budu asi pokračovat ve střelbě „slepýma“ :pocitac: , respektive dle recenzí.

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6092 příspěvků 09.10.13 11:00

@Baluu Ahoj, jenom chci přispět vlastní zkušeností s arabky. Měla jsem Rasasi Tehebak a byla fantastická. Opravdu velmi, velmi podobná Flowerbomb od Victor Rolf (tu mám také, takže mohu srovnat). Výdrž velmi dobrá a byla i okolím velmi chválená. Když jsem pak prozradila, že jde o arabku, nikdo tomu nechtěl věřit. Je to taková „evropská“ arabka. Kdo má rád silné, sladké a květinové vůně, ten snad nemůže šlápnout vedle. I když....., na slepo je to risk pokaždé. Přeji hezký den. Pa Alice
P.S. Taky jsem ve FAnnu hledala spoustu vůní, které se třeba běžně prodávají ve FAnnu na Slovensku a taky jsem nepochodila. Mají značně „osekaný“ a zúžený sortiment.

Na poličce 365 parfémů 22 miniatur 42 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 346 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist