Ratanový príp. iný prútený nábytok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 05.06.11 09:01
Ratanový príp. iný prútený nábytok

Bambusový a ratanový nábytok, aké máte skúsenosti? Vydrží to používanie? Hľadám nábytok, čo by bol ľahký na prenos a pritom niečo vydržal. Tento štýl ma veľmi zaujal, len sa bojím, či prútie nezačne praskať alebo sa rozchádzať. Umelý ratan nechcem. Privítam aj typy, kam za nákupmi, internetové obchody v Čechách a na Slovensku.

Urgentne hľadám rohože na podlahu, budem vďačná za typy, kde kúpiť. Zatiaľ som našla niečo v Jysku, ale rada by som videla širšiu ponuku. :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 06.06.11 20:16

Ratanový nábytok mám veľmi rada, a pretože máme málo priestoru v byte, tak sú to vlastne jediné kreslá, ktoré máme. Ratanový nábytok je ľahký, skladný, estetický - a pre mňa veľmi príjemný. (Teraz to vyzerá ako reklama na ratan a prútie , ale nie - nikto ma neplatí!, aby som tak písala.)
Vlani som kúpila také veľké ratanové kreslo - typ „ušiak“, kde rada čítam a oddychujem. Je zo zásielkového obchodu neckermann - možno by si našla aj iné na www.neckerman­n.sk. - napíš ratanové keslo alebo nábytok do vyhľadávača na úvodnej stránke. Inak pekné ratanové nábytky sú i v IKEE - aj keď vyzerajú trochu chudobne a lacno. Pôvodne sme prvé kreslá kúpili tam - mali drevenú kostru a vymeniteľné ratanové sedáky. Ich životnosť však nebola dlhá, predsa len - prútie i ratan sú dosť krehké. Vhodné skôr pre ľahšie váhy - a my sme všetci dobre živení a ťažkí. Na to, koľko vážime vydržali dosť dlho - asi tri roky, Výhoda bola, že sme popraskané sedáky vyhodili a jednoducho dokúpili nové. Rámy sa dali použiť viackrát. Ale žiaľ, už ich nemajú, viac rokov - zrejme ich už nevyrábajú. Ešte posledné kreslo tohoto druhu máme - a to máme už asi šiesty rok a slúži dobre - zrejme bolo z nejakého kvalitnejšieho materiálu. Keď doslúži, už také nezoženieme. Ale v IKEE už majú dosť malý výber, asi 3-4druhy takže tam asi teraz ťažko kúpime nejaké iné. www.ikea.sk - kreslá
Tak aj mňa by zaujímalo, kde by sa dali kúpiť nejaké pekné ratanové kreslá - aby nevyzerali ako do záhrady?

Příspěvek upraven 19.05.12 v 13:55

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 07.06.11 08:06

Ratanový nábytek se mi moc líbí - tedy křesílka (nesmí toho být moc), měli jsme je když jsem se vdala a bydleli jsme s rodiči - bylo málo místa. Křesílka vydržela 20 let surového zacházení a pak jsme je ještě používali na chatě. Teď mám na chatě závěsné houpací křeslo na terase, velká atrakce, děti se o nej perou. Vydrželo tohle zacházení už 15 let.
V IKEA bych to nekupovala, je sice laciný, ale taky vypadá fórově. Spíš bych hledala specializovaný obchod s ratanovým nábytkem.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kamilka.Han
Nováček 1 příspěvek 10.06.16 21:09
umělý ratanový nábytek

Ahoj. Pravý ratan ti moc nedoporučuji. Ten se rychle rozvrzá a rozvilká. Vyžaduje pořád nějaké natírání a ošetřování. Takže jsem jej asi za pět let po pořízení dala pryč.
Design ratanu jsem si ale zamilovala, takže jsem si nakonec pořídila umělý ratan a ten můžu určitě doporučit. Ten je naprosto skvělý. Vzhledově úplně stejný, na dotek trošku víc umělý ale vůbec se neopotřebovává a nemusím se o něj vůbec starat. Kupovala jsem tady www.nabytek-ratan.cz a jsem spokojená.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

4 důvody, proč být vděčná za mastnou pleť

Bez pudru nedáte ani ránu a lesklé čelo vás straší i ve snu? Nezoufejte. I když vás sem tam trápí nějaký ten pupínek, mastná pleť má i řadu výhod. Zejména po třicítce pak budete za mastnou pleť ještě rády.

Celý článek »
TOPlist