reakce na zlato?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 16:56
reakce na zlato?

Nejsem moc zvyklá nosit zlato, ale nedávno jsem dostala nádherný naušnice od kterých se nemůžu odtrhnout. Problém je v tom, že po pár hodinách nošení mi z nich černají ušní dírky. Jde to bez problémů smýt třeba pleťovou vodou, ale příjemný to není a hezky to taky nevypadá. Vůbec nechápu z čeho to je, zlato by mělo být kvalitní a nikdy dřív se mi to nestalo. Nemáte nějaký trik, jak se toho zbavit? Nerada bych ty naušničky vracela.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:03

Vevie - když jsi je dostala, tak asi reklamace nepadá v úvahu. Dones si je k zlatníkovi, ať ti vyzkouší, jestli je to opravdu zlaté. Zlato by černat nemělo, aspoň jsem se s tím nesetkala. Může to taky být slitina s nízkým obsahem Au.
Moje známá si koupila náušnice stříbrné (v kameném obchodě) a trn na šroubek byl evidentně niklový - měla bouřlivou alergickou reakci - oteklé celé ucho.

V nejhorším můžeš nechat ten trn předělat - to by nemělo moc stát.(Jestli tedy jsou na šroubek).

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 19:14

taky jsem se ještě nesetkala s tím, že by zlato černalo, naopak když dám do ucha něco jiného než zlato, tak za chvíli mě začne dírka svědit a hnisat a musí to dolů, takže mohu nosit nezlaté náušnice jen přiležitostně.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 05.10.08 19:18

Mně se letos koncem zimy, když jsem byla psychicky hodně na dně stalo, že mi prstýnky udělaly tlusté černé kruhy na prstech, pěkně mě to vyděsilo. Umýt to šlo a zatím se to podruhé neopakovalo.
Jinak souhlasím s Janas, nechat zkontrolovat, dnes není jistota ani v kamenných obchodech, bohužel :cry:

Sara: mám stejný problém :(

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 05.10.08 19:20

Vevie, klidně s tím jdi ke zlatníkovi, protože může to být stříbro jen pozlacene z povrchu , a ze stříbra většinou bývá taková reakce - stříbro se totiž okyslučuje. To určitě neznamená že by člověk který ti to daroval o tom věděl - to ani nemusel.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 19:23

no na šroubek nejsou, je to klasický zapínání, samotná ta naušnice nečerná, je uplne čistoučká zlatoučká, ale nejak záhadně mi z toho černá kůže, dá se to normálně smýt a žádné další reakce nejsou, fakt nevim no :( dostala jsem je od tety a mam k nim i záruční list, takže ta reklamace by v uvahu připadal, jenže jsem do nich uplne zamilovaná

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:27

Jeden čas se tu prodávaly šperky z devítky zlata. Normálně používaná je 14ti karátová slitina a ta opravdu nečerná.
Bohužel i kamenný obchod není 100% záruka!

Vevie víš co bych zkusila? Natřela bych to ouško bezbarvým lakem na nehty.
Mít černé ucho je nepříjemné.

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 05.10.08 19:30
Vevie píše:
no na šroubek nejsou, je to klasický zapínání, samotná ta naušnice nečerná, je uplne čistoučká zlatoučká, ale nejak záhadně mi z toho černá kůže, dá se to normálně smýt a žádné další reakce nejsou, fakt nevim no :( dostala jsem je od tety a mam k nim i záruční list, takže ta reklamace by v uvahu připadal, jenže jsem do nich uplne zamilovaná

Moje prstýnky taky byly krásně lesklé, jen prsty zčernaly. Řekla bych, že to nejspíš bude dělat něco, co vylučuje tvoje tělo, bohužel :(

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:36

Věro, prsty se můžou zpotit, ale ucho snad ne? Je také možné, jestli Vevie předtím náušnice nenosila, tak že má reakci a možná že si uši časem zvyknou.
Já jsem začala nosit náušnice až vdaná a trvalo mi dlouho, než se uši uklidnily. Dírku jsem měla od dětství - a nezarostla! Jen trochu ze začátku mokvala a po čase se to spravilo. Dostala jsem za narození syna starožitné náušnice se safírem, tak jsem byla rozhodnutá to vydržet za každou cenu.

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 19:49

Janas, ten lak asi zkusim. Naušnice byly dost drahé a měly by být 14ti karátové. Ušní dirky se mi myslim, fakt nepotí :D No každopádně zitra je vezmu do zlatnictví a uvidim, co mi řeknou.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 20:04

holky nevíte za jak dlouho sleze i dobře pozlacené stříbro, když se nosí denně na ruce jako náramek?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 05.10.08 20:07
Sára píše:
holky nevíte za jak dlouho sleze i dobře pozlacené stříbro, když se nosí denně na ruce jako náramek?

většinou by to pozlacení mělo vydržet několik let, ale záleží na kvalitě pozlacení - tloušt'ce - vyjádřuje se v mikrogrammech nebo v karatech.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 20:31
Sára píše:

Podle toho, co s ním děláš. Lze znovu pozlatit , není to nijak nákladné.

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 05.10.08 21:48

Je to sice ponekud od tematu - muzete mi poradit solidni zlatnictvi v Praze? Potrebuju opravit zlaty privesek, vypadl mi jeden z kaminku /asi rubinek/ a chtela bych jej nechat dosadit.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 21:52

Naposled jsem nechávala opravovat ve zlatnictví Vomáčka, je to na Starém Městě u Náprstkova muzea. Zdá se, že je to solidní česká firma. Ale už je to nějakou dobu, kdoví, jestli to tam ještě je. Ale byla jsem spokojená!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist