reakce na zlato?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 16:56
reakce na zlato?

Nejsem moc zvyklá nosit zlato, ale nedávno jsem dostala nádherný naušnice od kterých se nemůžu odtrhnout. Problém je v tom, že po pár hodinách nošení mi z nich černají ušní dírky. Jde to bez problémů smýt třeba pleťovou vodou, ale příjemný to není a hezky to taky nevypadá. Vůbec nechápu z čeho to je, zlato by mělo být kvalitní a nikdy dřív se mi to nestalo. Nemáte nějaký trik, jak se toho zbavit? Nerada bych ty naušničky vracela.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:03

Vevie - když jsi je dostala, tak asi reklamace nepadá v úvahu. Dones si je k zlatníkovi, ať ti vyzkouší, jestli je to opravdu zlaté. Zlato by černat nemělo, aspoň jsem se s tím nesetkala. Může to taky být slitina s nízkým obsahem Au.
Moje známá si koupila náušnice stříbrné (v kameném obchodě) a trn na šroubek byl evidentně niklový - měla bouřlivou alergickou reakci - oteklé celé ucho.

V nejhorším můžeš nechat ten trn předělat - to by nemělo moc stát.(Jestli tedy jsou na šroubek).

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 19:14

taky jsem se ještě nesetkala s tím, že by zlato černalo, naopak když dám do ucha něco jiného než zlato, tak za chvíli mě začne dírka svědit a hnisat a musí to dolů, takže mohu nosit nezlaté náušnice jen přiležitostně.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 05.10.08 19:18

Mně se letos koncem zimy, když jsem byla psychicky hodně na dně stalo, že mi prstýnky udělaly tlusté černé kruhy na prstech, pěkně mě to vyděsilo. Umýt to šlo a zatím se to podruhé neopakovalo.
Jinak souhlasím s Janas, nechat zkontrolovat, dnes není jistota ani v kamenných obchodech, bohužel :cry:

Sara: mám stejný problém :(

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 05.10.08 19:20

Vevie, klidně s tím jdi ke zlatníkovi, protože může to být stříbro jen pozlacene z povrchu , a ze stříbra většinou bývá taková reakce - stříbro se totiž okyslučuje. To určitě neznamená že by člověk který ti to daroval o tom věděl - to ani nemusel.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 19:23

no na šroubek nejsou, je to klasický zapínání, samotná ta naušnice nečerná, je uplne čistoučká zlatoučká, ale nejak záhadně mi z toho černá kůže, dá se to normálně smýt a žádné další reakce nejsou, fakt nevim no :( dostala jsem je od tety a mam k nim i záruční list, takže ta reklamace by v uvahu připadal, jenže jsem do nich uplne zamilovaná

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:27

Jeden čas se tu prodávaly šperky z devítky zlata. Normálně používaná je 14ti karátová slitina a ta opravdu nečerná.
Bohužel i kamenný obchod není 100% záruka!

Vevie víš co bych zkusila? Natřela bych to ouško bezbarvým lakem na nehty.
Mít černé ucho je nepříjemné.

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 05.10.08 19:30
Vevie píše:
no na šroubek nejsou, je to klasický zapínání, samotná ta naušnice nečerná, je uplne čistoučká zlatoučká, ale nejak záhadně mi z toho černá kůže, dá se to normálně smýt a žádné další reakce nejsou, fakt nevim no :( dostala jsem je od tety a mam k nim i záruční list, takže ta reklamace by v uvahu připadal, jenže jsem do nich uplne zamilovaná

Moje prstýnky taky byly krásně lesklé, jen prsty zčernaly. Řekla bych, že to nejspíš bude dělat něco, co vylučuje tvoje tělo, bohužel :(

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 19:36

Věro, prsty se můžou zpotit, ale ucho snad ne? Je také možné, jestli Vevie předtím náušnice nenosila, tak že má reakci a možná že si uši časem zvyknou.
Já jsem začala nosit náušnice až vdaná a trvalo mi dlouho, než se uši uklidnily. Dírku jsem měla od dětství - a nezarostla! Jen trochu ze začátku mokvala a po čase se to spravilo. Dostala jsem za narození syna starožitné náušnice se safírem, tak jsem byla rozhodnutá to vydržet za každou cenu.

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 05.10.08 19:49

Janas, ten lak asi zkusim. Naušnice byly dost drahé a měly by být 14ti karátové. Ušní dirky se mi myslim, fakt nepotí :D No každopádně zitra je vezmu do zlatnictví a uvidim, co mi řeknou.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 20:04

holky nevíte za jak dlouho sleze i dobře pozlacené stříbro, když se nosí denně na ruce jako náramek?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 05.10.08 20:07
Sára píše:
holky nevíte za jak dlouho sleze i dobře pozlacené stříbro, když se nosí denně na ruce jako náramek?

většinou by to pozlacení mělo vydržet několik let, ale záleží na kvalitě pozlacení - tloušt'ce - vyjádřuje se v mikrogrammech nebo v karatech.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 20:31
Sára píše:

Podle toho, co s ním děláš. Lze znovu pozlatit , není to nijak nákladné.

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 05.10.08 21:48

Je to sice ponekud od tematu - muzete mi poradit solidni zlatnictvi v Praze? Potrebuju opravit zlaty privesek, vypadl mi jeden z kaminku /asi rubinek/ a chtela bych jej nechat dosadit.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 21:52

Naposled jsem nechávala opravovat ve zlatnictví Vomáčka, je to na Starém Městě u Náprstkova muzea. Zdá se, že je to solidní česká firma. Ale už je to nějakou dobu, kdoví, jestli to tam ještě je. Ale byla jsem spokojená!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist