Reformulácie v porovnaní s pôvodnými vôňami

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1216 příspěvků 08.08.13 08:43
Reformulácie v porovnaní s pôvodnými vôňami

Som fanúšik pánskych vôni skoršieho dátumu razenia max. 1998 a preto by som sa rád s vašimi ctenými príspevkami dozvedel a zorientoval, ktoré vône napriek reformuláciam a rôznym zásahom rôznych inštitúcii si zachovali svoj charakter prípadne vylepšili a naopak, ktorým „upraveným“ vôňam sa zďaleka vyhnúť.

Ja za seba môžem povedať svoj postreh a porovnanie vintage a súčasnej verzie týchto : Ralph Lauren Polo 1978 , kde súčasná verzia je pre mňa oveľa lepšia, hlavne čo sa týka toho lesa čo som spomínal v recenzii. Je ostrejšia korením a žiadne kvetinky tam nie je cítiť v takom rozsahu ako u Vintage verzii. Celkovo pôsobí na mňa mužnejšie :)
Druhá vôňa je Gianfranco Ferre for men 1986, kde súčasná verzia je veľmi podobná Vintage, len jej chýba hĺbka, sýtosť, farba…ale len nepatrne. Stále je to krásna vôňa, kde všetko zvýrazňuje a do popredia sa derie kosatec. Má menej machu, tabaku, pačuli..naopak vyniká šalvia a levanduľa.
Kúpou týchto dvoch nič nič nepokazíte..

…ale určite by som nedoporučoval kúpu nového Santosa od Cartiera (vrchnák je súčasťou flakóna). Tam sa to ani nedá porovnávať s Vintage.. je to prepadák na celej čiare. Syntetická nepríjemná a ďalej sa radšej zdržím :oops:

Toľko z mojich postrehov, teším sa na Vaše príspevky a dlhoročné skúsenosti poniektorých zberateľov :-)

Na poličce 91 parfémů 23 miniatur 56 odstřiků 435 vzorků V tužebníku 18 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 08.08.13 10:31

Dobrý dojem z reformulace mám v případě Pour Un Homme de Caron a Yatagan. Špatný není ani Drakkar Noir. Souhlasím, že Santos vintage a současný „Santos“se skoro nedají srovnávat. Obdobný názor mám na Azzaro pour homme. Dolce & Gabbana pour homme ve verzi Made in Germany není úplně špatná, ale italská verze je hold skutečný originál. Anglickou verzi D&G PH jsem zatím nezkoušel. Rovněž Kouros si udržel hodně ze svého charakteru i po reformulaci. Naproti tomu Boss No. 1 je ve vintage verzi výrazně lepší. Skvělá je i reformulovaná verze Dunhill for men (1934). Problém mám s reformulací Eau D´Hermes (ale i tak je to pořád hodně povedená věc). Špatná není reformulovace v případě Bel Ami. Ani reformulovaný Jaguár(1988) není zlý. Nino Cerruti pour Homme (1979) mi přijde téměř k nerozeznání od vintage verze. Reformulace Guerlain Vetiver je holá tragédie, stejně jako reformulace Versace L´Homme. Nelze zapomenout ani na výrazně lepší vintage verzi Chanel Antaeus oproti reformulované verzi. Taky Givenchy Gentleman je ve vintage verzi nesrovnatelně lepší. Obecně si myslím, že nejlepší přístup k reformulacím má YSL a Caron.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21119 příspěvků 08.08.13 11:10

Dovolil bych si přidat svůj názor.

Uvedu jen jedinou, co se mi jeví po reformulaci lepší - Rochas: Moustache.
Jinak opravdu bez komentáře… :cert:

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1216 příspěvků 08.08.13 12:17

@Frantatata od Vás by som čakal viac :think: … veď kto z tunajších sa môže pýšiť takou zbierkou?

Uživatel je onlineMedojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13265 příspěvků 08.08.13 15:00

Prosím, mohl by někdo porovnat Dior Homme Intense před a po reformulaci ? Děkuji :kytka:

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.08.13 02:26
@Frantatata píše:
Dovolil bych si přidat svůj názor.Uvedu jen jedinou, co se mi jeví po reformulaci lepší - Rochas: Moustache.
Jinak opravdu bez komentáře… :cert:

doplním o Rochas Monsieur…zdá se mi, že Rochas se rozhodl napravit to, co se v minulých desetiletích nepovedlo a co se reformulací týče, docela zabodoval :palec:

jinak já osobně u spousty vůní reformulace nevnímám, největší rozdíly v původních/sou­časných verzích nacházím právě u Rochasů, kde lze tvrdit, že se jedná o dvě odlišné vůně. Boss no.1 mně osobně tak tragický nepřijde, co si pamatuju, přišla mi nová verze maličko sladší. Pokud bych měl jmenovat vůni, která dle mě snad ani reformulována nebyla (a pokud ano, tak minimálně), bude to Lapidus pour Homme a tipnul bych si, že i starší Bogarty, Kouros, Joop Homme a Van Cleef Arpels pour Homme reformulace zasáhly relativně málo či vůbec. Hodně rozdílné jsou také vintage a nová verze Aramis for Men (taktéž je vnímám jako dva různé parfémy), obdobně i Dunhill for Men (vintage verze má výrazný hřebíček). Givenchy Gentleman je opakovaně kritizován ve své novější verzi, ale já ho stejně miluju, právě kvůli onomu „hrubému“ pačuli. :D Hodně okleštěný proti původní verzi je i Fahrenheit, nicméně pro mě osobně je stále nositelný.
Dost se „nadává“ i na současný Cacharel pour Homme, Lagerfeld Classic a Oscar de la Renta pour Lui. Minimálně v případě Oscara to musím dementovat, protože i současná verze je lepší než 90% toho, co je dnes na trhu.
No a nejlepší nakonec - mám vintage verzi Quorum, ale přijde mi k nerozeznání od současné vody po holení, kdežto Chandler tam rozdíl cítí, ať je to jak chce, Quorum je (i v současné verzi) odraz nadpozemské dokonalosti, která nějakým „omylem“ zůstala na zemi mezi lidmi - tolik asi k tomu :D
Obecně mám tak trochu pocit, že kolem reformulací se v mnoha případech (ne vždy!) dělá trochu zbytečné hogo - lidé buď vzpomínají na něco, co cítili před 20 - 30 lety a neuvědomují si, že i jejich vlastní vnímání vůní a souznění vůně s jejich pokožkou se za tu dobu mohlo změnit a leckdy se to srovnání navíc odvíjí od vintage vzorků, které za ta léta i přes pečlivé skladování prošly určitou proměnou. Nepopírám, že komercializace stejně jako jinde funguje i tady a nahrazování spousty složek má za následek horší kvalitu a odlišné vyznění parfémů, v mnoha případech to celé ale na mě dělá dojem „přání otcem myšlenky“ - tj. spousta zkoušejících přistupuje k porovnávání už s více či méně oprávněnou představou, že co je „vintage“ musí být zákonitě a automaticky lepší než novější verze. (Nemyslím tím nikoho konkrétního zde, aby nevznikly nějaké nesrovnalosti, mluvím spíš o určitém „obecném trendu“, který se netýká jen parfémů)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1216 příspěvků 09.08.13 07:47

@FlirtBoy páči sa mi Tvoje cítenie ohľadom tejto vydarenej vôni :palec:
„Quorum je (i v současné verzi) odraz nadpozemské dokonalosti, která nějakým „omylem“ zůstala na zemi mezi lidmi“

nemal som možnosť vyskúšať vintage verziu, ale medzi toaletkou a vodou po holení rozdiel vnímam :think: neviem, či to je rozdielom množstva alkoholu (nemyslím tým mojím v krvi)…

A čo sa týka Fahrenheit, tak skúšal som iba novú verziu a som max. spokojný. Podľa mňa prelomová vôňa, ktorá očarila klasikov aj konzum. Svedčí o tom jej predaj :potlesk:

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.08.13 09:48

já mám od Quora dva typy vody po holení - jedna je klasická 100ml bez rozprašovače, která se celkem běžně dá (nebo dala) sehnat, ta mi přijde relativně podobná současné verzi EdT a pak mám 50ml vodu po holení ve spreji, ve které je méně citrusů a „lesa“ a více mýdla, a která už je na českém netu asi nesehnatelná (koupená za 100kč kdysi v bonson.cz)
(jinak mám pocit, že já a Quorum jsme pro sebe byli stvořeni, ostatně, máme oba stejný „rok vzniku“…to nemůže být prostá náhoda) :D

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1216 příspěvků 09.08.13 13:41

„náhoda“ neexistuje, akosi sa mi stráca zmysel, význam toho slova :think:

ja som tiež pozeral vône môjho ročníka a veril som , že to bude Marbert Man , no láska to nebola…tak snáď Devín Aramis, ten ale potrebujem vyskúšať :-)

Viete mi niekto povedať, ako to je z vôňou Tsar Van Cleef & Arpels for men? čo som sa dočítal, tak boli do dnešného dňa tri druhy flakónov. posledný je ten smaragdový nepriesvitný. šťava je rovnaká, alebo je tam rozdiel?

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 10.08.13 01:00

tahle třetí současná verze v tmavém flakonu by se měla nejvíc blížit té původní (s tím asi koresponduje i snaha o přiblížení se pův. flakonu), ta druhá (světlý flakon) je označovaná jako nepříliš povedená, ale zkoušel jsem ji jen jednou letmo a nepřišla mi na první pohled výrazně odlišná (neměl jsem ji na ruce, tak nemohu soudit)

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3552 příspěvků 12.08.13 12:12

Zdravím aromáky, předem se omlouvám, pokud dotaz nepatří sem:
uvažuji o koupi Fierce a na parfums.cz jsem našla recenzi, kde se píše, že vůně z parfums není totožná s tou, která se kupuje přímo obchodech A&F.
Jaký je, prosím, váš pohled na věc?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 12.08.13 14:05

Tak ta recenze na parfums.cz mi připadá jako výsledek reformulace, která se samozřejmě nevyhýbá ani „novějším“ produktům. Reformulace nových vůní jako je např. Dolce & Gabbana pour homme je podle mne zločinem, oproti reformulacím starých vůní vynuceným novými pravidly IFRA. Je docela možné, že ta recenze na parfums.cz na Fierce vyplývá z rozdílu mezi původní a reformulovanou verzí, nikoli s verzí „evropskou“, jak je tam zmiňováno. Naopak si myslím, že v Evropě by měli nabízet Fierce pozlacený vzhledem k evropským a americkým cenám, za které se prodává na obou kontinentech. Osobně vlastním verzi koupenou za nekřesťanské peníze na evropské verzi webu A&F a jsem s ní spokojen. Neznám ale jak voní vintage verze. Lze ovšem předpokládat, že vintage bude o hodně lepší. Pro lepší orientaci přikládám fotky některých z verzí Fierce. První vintage verze je ta v červené krabičce, následuje údajně dostatečně kvalitní verze se stříbrným vrškem a údajně o hodně horší je pak aktuální verze s černým vrškem (tu vlastním). Co se týče nákupu na ebay, pak je třeba počítat se vzhledově relativně zdařilými napodobeninami, protože Fierce patří k těm opravdu masově prodávaným vůním.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

fjungbklofe
Učednice 149 příspěvků 12.08.13 15:49

munu, som vlastnikom AFF z parfums.sk s tym ciernym vrchnakom ako ma chandler.....Ne­poznam starsie verzie, ale o tych sa hovorilo doslovne ako o vonach s neskutocnou projekciou a vydrzou…To u mojej vobec nepozorujem.....

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 41 vzorků V tužebníku 3 parfémy

morricone2209
Znalkyně 400 příspěvků 12.08.13 22:17

Co se týče Fierce mohu za sebe napsat že opravdu nová verze je velmi slabou náhražkou původní verze.Mám již asi 7 láhev takže opravdu mohu porovnat :lol:
První jsem koupil přes Ebay cca před 7 lety a mohu potvrdit o neskutečné výdrži a projekci při 2× stříknutí.Ta poslední verze (s černým vrškem) je půlhodinová záležitost :( Jestli chcete přeci jen déle vonět doporučuji min. 4-5 stříknutí na každou stranu :-) Taky že mi 50 mlláhev vydržela asi 2 měsíce…
Už ale jsem převoněn a znechucen Fierce a tak přecházím do kvalitnějších,bo­hatších a luxusnějších vůní :-D.Ale za tu dobu mohu říct" bylo mi ctí" a rozhodně mi nikdy neudělal ostudu :-D :mavam:

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3552 příspěvků 13.08.13 10:10

Pánové, děkuji za vyčerpávající informace :kytka:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist