Regenerační vlasové péče o suché vlasy - poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 08.01.15 14:06
Regenerační vlasové péče o suché vlasy - poradíte?

Zdravím vás ženy,

jdu za vámi pro radu:
je mi 38 let, mám vlasy dlouhé po ramena, barvené Wellou v kadeřnictví, vlasy mám pevné, ale suché a pokožka hlavy se mi poměrně dost mastí (vydrží nemyté 3 dny).
Používám jak fén, tak vlasovou žehličku a jsem zvyklá používat i ochranné spreje (termo-výrobky).

Jsem zvyklá používat dobrou vlasovou kosmetiku (Wellu používám už asi 12 let, z toho 6 let řadu SP, a asi půl roku L´oreal Prefessionel na melírované vlasy)..

Nicméně se mi zdá, že Wella SP už není kvalitativně co bývala (cca těch 6 let zpět), po šamponu na barvené vlasy mám šíleně lupů, řada Repair mi dost pokožku zmašťuje, což je u mě už tak nežádoucí :roll: , takže nevím, co použít dál abych si trochu posilnila vlasy a nelámaly se mi, aby byly lesklejší, prostě víc fit.
Uvažovala jsem o řade Absolut Repair od Loreal, ale nemám vyzkoušeno ani nikoho kdo má, a nechce se mi teď vyhazovat peníze za něco neověřeného…

Nemáte nějaký dobrý tip šampon a kůru, se kterým jste byli spokojené a rády se k němu vracíte?

Pokud ano, sem s ním, budu jen ráda.

Hezký den a díky za názory a poznatky. :mavam:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

olilla  09.01.15 07:32

@cernakrajka Takže máme vlasy asi celkem podobné a věk na vlas stejný :) . Já mám ke všemu vlasy ještě vlnité a ty jsou od přírody suché. Wellu jsem používala dlouho, ale najednou mi přestala vyhovovat. Nelíp mi zregeneruje vlasy maska Gestil. Jinak na mytí a kondicionéry používám už rok Guhl, je to německá značka (kupuji v Německu), není vůbec drahá a mají více druhů pro každý typ vlasů. No a bez čeho teď nemůžu fungovat, je olejíček Kendi od Alterny.

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.01.15 10:26

Olilla

Tak vlnitý je mám taky a proto žehlím, takže vážně na vlas… :)))
Olejíček používám SP Luxe, je dobrý ale ostatní (šampon, kondicioner, maska) teda nic moc, to mě docela zklamalo..
No ale říkala jsem si že to udělám asi tak, že budu teď používat dlouhodobě jednu značku, doteď jsem to střídala podle potřeby jednou to a jednou ono a asi to není úplně dobrý…

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1201 příspěvků 09.01.15 11:00

zábal z kokosového oleja pred umývaním, po umytí nejaký dobrý vlasový olej - ja mám jeden 2-zložkový z Avonu Advance Techniques, je senzačný (nemastí a nádherne sa vlasy lesknú) ale je pravda že mám normálne vlasy, nie suché

Na poličce 48 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.01.15 11:07

NO já musím s olejama velmi opatrně, vlasy mám sušší, konce suché ale přitom pokožku hlavy mastnou, mastí se mi už druhý den po umytí… 8o

ledovakvetinka
Nováček 3 příspěvky 09.01.15 13:41

Kokosový olej na vlasy vůbec nepatří( minimálně u nás středoevropanek)­.Můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 4 parfémy

olilla  09.01.15 13:44

@ledovakvetinka Vidíš, já jsem si pořád říkala, že mi kokosový olej vysušuje vlasy.

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 13:50

@cernakrajka mívala jsem též suché vlasy, hlavně konce, ale to už snad ani není pravda.

Tak za prvé konec chemickému barvení, jedině henna, henna Khádí nebo Lush - maximální spokojenost.
Za druhé jsem odbourala fénování (žehlívala jsem kdysi dávno, když jsem nosila avantgardní účesy coby do kadeřnických soutěží, vlasy už dávno nežehlím, ovšem mám je pro změnu zcela rovné a někdy hřeším loknováním), resp. vlasy foukám ionizačním rotačním kartáčem výhradně na studených vzduch (není úplně studený a suší velmi rychle), ale i tak vždy používám tepelnou ochranu.
A za třetí - nejdřív jsem od chemických šamponů přešla na přírodní tuhé, bylo to těžké, vlasy byly ze začátku hodně divné, prala jsem se s nima, ale okamžitě mi pomohly od problematické pokožky a zlepšily kvalitu vlasy. A momentálně jsem hodně propadla již zmíněným přípravkům od Alterny. Během krátké doby jsem jich už vyzkoušela a nahromadila poměrně dost a musím uznat, že žádný není propadák a některé jsou naprosto perfektní. Vlasy si po nich neuvěřitelně užívám, muchlám se do nich, prostě nádhera.

Je mi jasné, že hennu si ne každý může dát nebo nechce, ale za mě největší zázraky s vlasy udělala právě ona. Ale i po tom foukání jsem okamžitě pocítila změnu, vlasy začaly být uhlazené a drží si lesk. Přírodní kosmetika je fajn, ale ne každému může sednout a přípravky od Alterny jsou pro změnu poměrně drahé, i když za sebe jsem zatím přesvědčená, že se náklady oplatí. Už jsem psala jinde, že nejvíc nadšená jsem z tohoto přípravku http://www.prozdravevlasy.cz/…otion-125-ml

Jak jsem to zkoumala, tak už existují i olejíčky, které vlasy nemastí a nedávají se na pokožku, např. http://vlasova-regenerace.heureka.cz/…lasy-120-ml/ nebo si občas dávej jen olejové zábaly jak @Hermesfan radí, stačí jakýkoliv za studena lisovaný kvalitní olej, nejlépé trochu zahřát a nechat co nejdéle působit a pak hodně dobře vymýt.

Mastící se pokožku bych řešila samostatně, třeba něčím takovým …i když jestli myješ až po třech dnech, jsi šťastný člověk. Mně se vlasy ani moc nemastí, ale už druhý den po mytí prostě nevypadají tak dobře (nebo jsem závislá na pocitu čerstvě umytých, maximálně načechraných vlasů, který postel nemilosrdně ničí :( . Myju každý druhý den, když nikam nejdu tak i po 3-4 …což je tehdy aspoň příležitost na různé zábaly, mazaní a masky :D

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

olilla  09.01.15 14:07

@Slimek A jaký ionizační kartáč používáš?

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 14:45

Rozepsala jsem se az az, ale preci jen dodam …a to jsem byvala prototyp snad vsech problemu s vlasy: trepeni, intenzivni padani, pomaly rust, maly objem, svediva pokozka, pupinky, lupy, vysouseni, rychle rozpívané sedivení už od 18 let, proste des.
Nemam a nikdy nebudu mit vlasy dokonale, ale ted jsem s nima spokojena a nestydim se za ne. Myslim, ze jim i dost prospiva, kdyz se nemuci ruznymi sponami a klasickymi gumickami, ale nechaji se volne ;)

@olilla neni to zadny zazrak, obycejna rowenta, najdu odkaz az budu na pevnem pc. Ale jsem s ni moc spokojena, rozdil byl videt hned po prvnim pouziti a grif jsem dostala do rukou take velmi rychle. Presto az mi doslouzi, hodlam investovat do neceho fakt spickoveho, protoze ted uz vidim, jak moc velky vliv to na vlasy ma :)

Příspěvek upraven 09.01.15 v 15:34

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 15:24

@olilla je to tato

@cernakrajka vlastně bych Ti, pokud bys chtěla, mohla poskytnout vzorek tohoto pro mé vlasy se nehodí a navíc jsem tento vzorek dostala jako dárek k nákupu už po druhé a jednou vyzkoušela ..když nic, tak mé vlasy alespoň nádherně vyhladil a rozzářil :)
Protože na to pravidelné žehlení by to stejně chtělo něco víc než jen tepelnou ochranu ;)

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 15:28

@olilla kerej to máš olejíček Kendi, prosím?

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 15:31

@ledovakvetinka a napíšeš prosím důvod?
Já si ho párkrát přidávala do henny, teď dávám meruňkový a je naprosto skvělý, lepší než kokosový. Předtím jsem na vlasy zkoušela i nějaké oliváče a jojobový, ten byl taky fajn.

edit: jsem dodatečně našla toto: http://dlouhevlasy.cz/…pouziti.html o olejích na vlasy.

cernakrajka
Učednice 224 příspěvků 09.01.15 16:04

No tak u mě nehrozí, že bych přestala fénovat a žehlit, bez toho bych nemohla ani ven vylízt. Mám vlasy velmi vlnité ale velmi nesouměrně, dole u krku velmi, nahoře na temeni skoro vůbec. To si fakt nemůžu dovolit, takže přestat foukat a žehlit u mě rozhodně neprojde. Už asi deset let používám jak fén tak žehličku s ionizátorem, takže ani toto pro mě není novinka.
Olejíčky co se používají na konečky taky užívám, takže ani v tomto nejsem pozadu. Jen to prostě teď úplně není ono, jen mě zajímalo čím nahradit už tolik nevyhovující Wellu SP.
A ještě dodám, že vlasy mám tvrdé, pevné, a velmi husté, takže cokoliv na jemné vlasy na mě e-e…:))
Stejně tak jsem vyzkoušela spousty „narovnávacích“ přípravků.. Na moje vlasy bez účinku, to je tak maximálně na sem tam nějakou tu vlnku ale ne na moji kudrnatost.
Jednu dobu jsem si dávala i Wellastrate (narovnávací trvalá s dlouhodobým účinkem), bylo to to nejlepší co jsem mohla dát, tak se k tomu možná zase uchýlím. Vlasy mi upravené vydržely týden bez problémů, bez maštění (ale to bylo v době kdy jsem užívala HA, to te´d nehrozí), takže se to spíš snažím vyřešit nějakou vlasovou kosmetikou, která sice vlasy dostatečně ošetří ale ještě víc nezmastí kůži.

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 09.01.15 16:27

@cernakrajka wellu SP jsem myslím používala, ale už je to hodně dlouho. A L´oreal Prefessionel poměrně nedávno a ten mi tedy vůbec nesed.
Máš úplný jiný typ vlasů než já. Ale i když ti tu někdo se stejnými vlasy poradí, stejně to nakonec nemusí být to pravé. To pravé je často dost individuální, takže nezbývá než prostě zkoušet :|

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist