Reklamace na poště - poškozená zásilka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 05.05.11 10:42
Reklamace na poště - poškozená zásilka

Prosím akutně o radu. Přišel mi balíček, v něm několik parfémů a zdá se, že jeden se rozbil. Zásilka byla pojištěná na 6tis, odeslána křehce. Na poště mi řekli, že nemám balík přebírat, že se odešle zpátky a reklamaci má vyřídit ten kdo to odesílal, protože má podací lístek. Jenže paní co mi to posílala mi tvrdí, že to mám převzít já, že se mnou sepíšou nějaký protokol a reklamaci mám podat já. Že bude vyplacena tomu, kdo tu reklamaci podává. Jak to je, ví někdo? Prý se jí to už jednou stalo, zásilka se jí rozbila a oni ji reklamaci neuznali, i když to odesílala křehce a pojištěné, protože k tomu neměla účtenky!! Takže to znamená, že tu posíláme vše pojištěně úplně zbytečně? Kdo tu z nás má účtenky od parfémů, co vlastní a pak třeba prodá??? Co mám teď udělat, převzít a reklamovat nebo nechat poslat zpět? :conf:

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 05.05.11 10:56

Mně jednou přišel balíček s rozbitým flakonem. Skutečně jsem ho nepřevzala a odeslali ho zpět odesilateli k reklamaci. A přesně tak to taky proběhlo. Odesilatelce vyplatili pojištění. Pokud se pamatuji, celkem s tím nebyl problém, jen to pár týdnů trvalo.
Nevím, na co by kdo měl mít účtenky od zasílaného zboží, ty nikoho nezajímají. Na jakou částku zásilku pojistím, je moje věc, pojištění poště zaplatím. Se skutečnou hodnotou obsahu nemusí mít nic společného.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

hermiona9
Učednice 232 příspěvků 05.05.11 10:58

Něco se řešilo tady: viewtopic.php?f=6&t=1­4367&hilit=re­klamaci&start=2715

Ty informace o tom, kdo reklamaci podává, bývají protichůdné, tady ji nakonec sepisoval příjemce poškozené zásilky.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 05.05.11 11:00

Emo mě se to sice nestalo s parfémy ale s jiným zbožím, takže:
na poště kde si máš zásilku vyzvednout musí s tebou sepsat reklamaci(mají na to formuláře).
Tam napiš z jakého důvodu jsi balík nepřevzala atd.U mě to tenkrát trvalo cca 14dní a vrátili mi peníze.
Rozhodně ten balík neposílej zpátky.Když se balík ztratí a tobě nedojde tak potom reklamuje ten co má podací lístek.
Tak držím palce,trvej tvrdě na svém. :)

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 05.05.11 11:32

Otvárate na pošte balíčky vždy? Alebo len keď máte podozrenie, že je niečo v neporiadku? Ja si to totiž nechávam na doma, a to by som asi reklamáciu už neuplatnila, že?

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 05.05.11 11:34

Takže chápu to doře, že reklamovat má příjemce? Moc ty jejich podivný pravidla nechápu a ano, i když jim do toho nic není, co kde kolik stálo a kde to člověk kupoval, nebylo to poprvé, co jsem o účtence slyšela. A jak se řeší, když je rozbitá jen jedna věc…? No zajdu na tu poštu znovu a budu to asi řešit tou reklamací tady, než něco složitě posílat zpátky. Ale té paní to prý minule opravdu neuznali, protože nedoložila účtenky, tedy cenu (co je komu do toho nechápu, zvlášť když si člověk připlatí pojištění…).

edit: na reklamaci máš tuším tři dny od přijetí…

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 05.05.11 12:14

Měl by reklamovat příjemce. Zde odkaz http://www.ceskaposta.cz/…roje/zps.pdf - článek 42.

Nebo tady http://www.ceskaposta.cz/assets/nastroj … sluzby.pdf - strana 91.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 05.05.11 13:30

Nenechte se mýlit, že částka, kterou napíšete na balík, je částka, kterou vám v případě ztráty nebo poškození MUSÍ vyplatit. Je to řekněme taková horní hranice škody a oni pak posuzují, jestli je to oprávněné nebo ne. Taky počítají s tím, že kvůli pár stovkám se s nima nikdo soudit nebude, takže se vás budou vždycky snažit co nejvíc odrbat. Je nutné trvat na svém - že je škoda tolik a tolik a basta. Ale pokud si k tomu sedne nějaký dobrák a hodnota zboží je PROKAZATELNĚ nižší než uvedená částka, tak vám prostě dají to, co uznají za vhodné.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.05.11 13:39

No já teda nevím, s tím prokazováním ceny, ale jednou jsem posílala odstřik jako doporučený dopis (pojištěný automaticky na 500,–), ztratil se, a přišly mi 2 složenky:
jedna na 500,– (obsah) a druhá na 36,– Kč (poštovné) … a nikdo se mnou vůbec nediskutoval :conf:

Z toho pak můžeš vrátit kupující peníze (pokud nemáš flakon, z kterého bys udělala a poslala nový náhradní odstřik).

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 05.05.11 14:34

Takže, právě jsem se vrátila z pošty, otevřela jsem balík, 3 parfémy ok, jeden uražené hrdlo a komplet vylitý. Paní cosi řešila telefonicky a pak přišla s papírem a tím, že potřebuje fakturu od toho rozbitého, aby věděla kolik stál, a že přes to vlak nejede!! Prej dokud si neseženu fakturu, mám smůlu, balík leží otevřený na poště a já jsem bez ničeho. Nevík, kde se čeho dovolávat :angry:

Kajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5136 příspěvků 05.05.11 15:04

No a kdyby takto pošta zničila historický předmět, bude se cena dokládat jak ? Dohledáváním papíru s bumážkou ve čtrnáctém století ??? :shock:

Předpokládala bych doložení ceny obvyklé ( najde se na netu ), potvrzení ceny prodávajícím, čestným prohlášením…co já vím :conf:

Tohle je mojí noční můrou…

Na poličce 54 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 05.05.11 15:23
meduza123 píše:
Takže, právě jsem se vrátila z pošty, otevřela jsem balík, 3 parfémy ok, jeden uražené hrdlo a komplet vylitý. Paní cosi řešila telefonicky a pak přišla s papírem a tím, že potřebuje fakturu od toho rozbitého, aby věděla kolik stál, a že přes to vlak nejede!! Prej dokud si neseženu fakturu, mám smůlu, balík leží otevřený na poště a já jsem bez ničeho. Nevík, kde se čeho dovolávat :angry:

No pravděpodobně jsi platila převodem z účtu ne? Jako doklad o platbě by měl stačit výpis z účtu + kopie korespondence s dohodnutou cenou. Teda aspoň si myslím, že takhle by to mohlo projít. (Je mi to nějaké podezřelé, na určitou částku byl pojištěn celý balík, to jako chtějí vypočítat poměrnou část pojištění vztahující se k tomu konkrétnímu jednomu předmětu ze tří? Ne, že by to nedávalo smysl.)

PS:jedním z důvodů proč Ti paní na poště dělá takové obstrukce může být to, že to vyřešit prostě neumí. Takže můžeš ještě zkusit vyšší instanci… pošta má určitě nějaké poradenské centrum, které je možné kontaktovat, ověřit si jestli paní neuplatňuje špatný postup a pak si klidně zajít za její nadřízenou.
Ty totiž kromě jiného můžeš vznést stížnost na pracovníka pošty.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.05.11 15:25

Taky bych se přikláněla k názoru Kajly: čestné prohlášení by mělo stačit.
Vždyť nikdo nemá povinnost shromažďovat účtenky!
Dokonce i pojišťovně při škodní události stačí čestné prohlášení, ne?

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 05.05.11 16:14

Tak to snad dobře dopadne, modlím se. Jak se sejde beran cholerik s křivdou, bojuje dokud nepadne :-) Takže jsem si dneska dala 5krat poštu, volala jsem stížnost do Prahy, hned na to se konal telefonát do Tachova a hned mi volali s omluvou, že si mám zajít pro ty nerozbité a že paní musí sepsat reklamaci na ten rozbitý a ostatní mi předat! Nic se nesmí nechávat na poště. Takže se to sepsalo, napsala jsem čestné prohlášení o přibližné ceně (v Praze mi řekli že účtenka netřeba, stačí si to najít na netu) a je to podané. Paní se snažila vylíčit zásilku tak, že byla skoro nezabalená, tak doufám, že mi to uznají. Ale noční můra toto, nepřeju nikomu :evil:

Díky všem za rady.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 05.05.11 16:21

Ano, to je standartní postup, viz výše odkaz hermiony na případ, který kdysi řešila Maxandy. A dobře to dopadlo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist