Reklamace nákupu parfému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terie
Nováček 8 příspěvků 21.10.11 11:36
Reklamace nákupu parfémů

Mám takový zvláštní dotaz, koupila jsem příteli parfém - vyzvedla jsem ji ho zabalený v krabičce a fólii a včera darovala.

Bohužel již při rozbalování se linula silná vůně a lekla jsem se, zda není rozlitý. A byla to pravda - celá vnitřní krabička je nasáklá a ve flakonku chybí cca polovina. Jsem rozhodnutá do obchodu dnes zajet a prodej reklamovat. Ale nejsem si jistá, zda mě neodbydou s tím, že jsem si to měla zkontrolovat při převzení.

Co si o tom myslíte? Díky T.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 21.10.11 11:52

Myslím si o tom tolik, že na reklamaci parfému se vztahují nachlup stejné právní předpisy jako na reklamaci jakéhokoliv jiného zboží s následně zjištěnou vadou :wink:

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 21.10.11 12:09

jerry, jestli je to možné, mohla by jsi sem dát odkaz na znění toho zákona?, snažím se to najít, ale těžko se v tom orientuji.
nepotřebuju to, ale možná by bylo dobré to tu mít… :think:

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 21.10.11 12:15

http://www.podnikatel.cz/…hlava-druha/

Příspěvek upraven 21.10.11 v 12:17

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 21.10.11 12:15

Pokud sis parfém vyzvedla osobně, tak by obchod problémy dělat určitě neměl.

Pokud by parfém doručovala přepravní společnost (Česká pošta, DPD, PPL…), tak se obávám, že některé obchody by se snažili svádět vinu na dopravce a celá věc by se mohla komplikovat.

Záleží obchod od obchodu, ale u slušných obchodů by měli bez mrknutí oka parfém vyměnit.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém

Leny
sv. Parfema z Kecálburgu 2436 příspěvků 21.10.11 12:27

Mám stejnou zkušenost…napsala jsem mail, ve kterém jsem popsala problém. Obratem mi odpověděli, že posílají nový parfém (poloprázdný ani nechtěli zpět, prý ho mám vyhodit 8-o ).
Záleží, kde jsi kupovala

Na poličce 31 parfémů 4 miniatury 20 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Terie
Nováček 8 příspěvků 06.01.12 18:51

Ještě dlužím info, jak to celé dopadlo. Reklamaci se mnou sepsali a za měsíc ( :roll: ) jsem si vyzvednula parfém nový. Problémem bylo nejspíš to, že jsem nenakupovala přímo v parfumerii, ale přes dodavatele, který reklamaci musel poslat na posouzení.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 22.01.12 16:41

Ještě jsem, díky bohu, nemusela nikdy parfém reklamovat… :potlesk:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist