ROCHAS

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.04.08 11:16
*ROCHAS

Které vůně máte vyzkoušené a které se vám od Rochas líbí?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Ukázat značku Rochas

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.04.08 11:31

Rochas se snažím vyzkoušet co nejkompletněji - u nás se tahle značka moc nevede a přitom mají docela zajímavý, různorodý sortiment.
Mám vyzkoušenou Byzanci, Alchimii, Aquawoman (tu jsem ještě nedávno viděla ve FAnnu), Fleur d'Eau, Rochas Femme (oblíbená vůně mojí maminky - poměrně těžká, výrazná) a Tocade; chystám se na Tocadilly, Mystere, Lumiere, Absolu a snad se podaří i Madame Rochas (to by měla být ostřejší aldehydovka), na všechno samozřejmě napíšu recenze.
Ráda bych ještě někde sehnala Eau de Rochas, Byzantine, Poupée a z novinek Désir a Soleil.
Rochas mi něčím připomíná Cacharel - každá vůně jiná, některé velmi originální, nepřehánějí to s odnožemi, a obě značky jako by byly tak nějak nedoceněné.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.04.08 11:31

Mám Rochas Femme. Původní verze je z roku 1944, nová z 80tých let.
Je to vyloženě dámská vůně - trochu těžší a ovocně sladká. Trochu chypré, trochu pačuli, trochu ovoce a růže, nic z toho ale výrazně nepřevažuje. Není pronikavá a má docela dobrou výdrž. Taková teplejší a příjemná, ale ne na léto, spíše na podzim, zimu a na večer.
Takový podobný typ vůně jako Roma od LB.
(Pokud máš takové vůně ráda, můžu poskytnout vzorek.)

A ještě jeden klad - na to, že je to vůně kvalitní, prodává se na netu za dobrou cenu.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 21.04.08 11:35

Rochas Femme - ovocně sladká klasika, moc se mi líbí
Madame Rochas - klasická aldehydovka, hodně povedená
Lumiere - sladké ovoce, mírně svěží
Byzance - pro mě zklamání, jediný dojem, co jsem z ní měla, že mě zadusí, některá složka mě šimrala do nosu
Tocade - je to už dlouho, co jsem jí zkoušela, asi když byla novinkou na trhu a jediné co si pamatuju, že byla pro mě moc sladká
Fleur dEau - povedená vodní vůně, žádný obraceč žaludku s melounem a jiným „nebezpečným“ ovocem. Je to krásné vodní osvěžení s něžmými květinami.
Alchimie - povedená těžší vanilková vůně, která v zimě krásně zahřeje.
Poupeé - sladší něžné růže s trochou ovocné svěžesti
Aquawoman - další vodní vůně, ovšem na rozdíl od Fleur dEau není tak něžná a jde lehce do pánská.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.04.08 11:37

Já dělala pořádek a našla časopis a na něm reklama na Lumiere. Já znám zatím jen Aquawoman, mají ji v Douglas. Je výrazná a dobře drží, ale moc ty vodní věci nemusím. Hlavně chci zkusit Femme a Madame. Půjdu se podívat, jestli je nemají v Sephoře.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 21.04.08 11:39
Ronna píše:
Já dělala pořádek a našla časopis a na něm reklama na Lumiere. Já znám zatím jen Aquawoman, mají ji v Douglas. Je výrazná a dobře drží, ale moc ty vodní věci nemusím. Hlavně chci zkusit Femme a Madame. Půjdu se podívat, jestli je nemají v Sephoře.

Obávám se, že Femme ani Madamme v Sephoře nevyzkoušíš.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.04.08 11:41

Mně přijde Rochas Femme charakterem podobná na Coco, 24 Faubourg, Gem od Van Cleef & Arpels. Romu moc dobře neznám.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.04.08 11:48
Ada píše:
Mně přijde Rochas Femme charakterem podobná na Coco, 24 Faubourg, Gem od Van Cleef & Arpels. Romu moc dobře neznám.

Já zase neznám Coco.
Já tu podobu s Romou myslím tak, že obě jsou teplé, sladší, těžší a s růží.
Jestli má maminka v oblibě Femme, tak by se jí Roma určitě líbila taky.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.04.08 11:56

Femme má být klasické chypré - to jsem si přečetla. :)

emily
Nevyléčitelná závislačka 1779 příspěvků 21.04.08 12:13
Soleil

Ja uz som mala moznost otestovat Soleil-kto ma rad na leto tazsie vone, bude idaealna. Nie je svieza. Skor kvetinovo-orientalna.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 21.04.08 12:39

Od Rochas mi nejvíce voní Alchimie , to je nádhera sladkovanilková, ale netěžká, s nerušivými květinami, Rochas Femme a Madame Rochas .

Absolu je snesitelná, teplejší a sladší, jen se brzy rozvoní do tuctové drogérovky.

Poupee mi přijde taková něžnější, romantická, ale ne úplně svěží, tu bych i jako dárek využila, ale sama si ji pořizovat nebudu.

Eau De Rochas je skvělá na léto, velmi osvěžující citrusová sprška se zemitým nádechem, nad tou uvažuji.

Přestože mám ráda orientální vůně, Byzance je pro mě nenositelná, cosi v ní mi velmi vadí, sladká mi ani tak moc nepřišla. A navíc na mě nedrží.

Tocade cítím hlavně okurku ve zkvašeném láku - brrr.

Ale spolehlivě nejpříšernější mi přijde Mystere . Pudrové vůně sice upřednostňuji, ale tato je jako když auto prudce zabrzdí a spálí gumy na letně horkem rozpáleném asfaltu.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.04.08 13:39

Gep: Eau de Rochas vypadá na citrusy + pačuli; něco jako Hermes Orange Verte. Na Absolu jsem zvědavá, jak mi bude připadat ten konec.
Zajímalo by mě, jestli bys cítila okurku i z Omnie nebo Mira Bai. To jsou sladší vůně do kakaova nebo čokoládova a hodně lidí tam ten lák cítí…

Gep
Učednice 218 příspěvků 21.04.08 14:21
Ada píše:
Gep: Eau de Rochas vypadá na citrusy + pačuli; něco jako Hermes Orange Verte. Na Absolu jsem zvědavá, jak mi bude připadat ten konec.
Zajímalo by mě, jestli bys cítila okurku i z Omnie nebo Mira Bai. To jsou sladší vůně do kakaova nebo čokoládova a hodně lidí tam ten lák cítí…

Pačuli moc nemusím, ale v Eau de Rochas je takové umírněné, ani citrusy nejsou vyloženě řvavé, ale asi jako když je venku 40°C, rozpálené ulice, auta vířící prach, který ani nestačí dosednout na ulici, do toho spousta potu a člověk se konečně dohrabe domů - odemkne, odhodí kabelku, sundá boty a úplně vyprahlý hupsne pod sprchu se sklenicí vychlazené citronády bez cukru s kouskem hřebíčku. Když se napije, nápoj zaperlí a odplaví všechen městský hnus a zbyde jen veliké osvěžení. :lol:

Absolu mi voní prvních pět minut. Pak je mi z něho trošku nevolno. :roll:

Z Mira Bai okurku necítím, spíše Cašmir s příměsí medu. Lučního, ne lesního. A šlehaného.

Omnie - tam možná trošku jo, když se zamyslím. Ale více než okurky kopr. :lol:

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25873 příspěvků 21.04.08 15:09

S některými vůněmi Rochas jsem měla tu čest. Některé z nich považuju za krásné, a taky je tam jedna „hrůza“ :D
Rochas Femme - klasika, nádhera, podle mě firemní klenot
Madame Rochas - taky pěkná
Byzance - pro silnější nátury, pro zvláštní chvíle a … tahle vůni, jako snad jedinou, bych opravdu aplikovala jen po setmění :twisted:
Tocade - sladká, silnější, teplá, líbí se mi a docela ráda bych jí zase někdy měla
Byzantine - tak to je jediná vůně, ze všech vůní, které znám kterou na sobě fakt nesnesu ani chvíli, ani na zápěstí … hrůza :evil:
Alchimie - příjemmá, ale připomínám mi několik jiných
Aquawoman - nezkoušela jsem. Určitě to bude tím strašným názvem a hodně „nelákavým“ flakonem. Teď jsem se koukala na složení a možná dělám chybu. Jenomže obecně název parfému a flakon jsou pro mě dost podstatné pro celkový požitek z parfému … tak nevím, jestli někdy vyzkouším
Eau de Rochas - druhý firemní klenot - nadčasová, svěží, ale nejen … má i hloubku ( citrusy, růže, jasmín, ambra, pižno …) hmm

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

tuzezlypes
Parfémová maniačka 562 příspěvků 21.04.08 15:54

Od Rochas je pro mne nejlepší Alchimie. Nádherný flakonek, povedená vůně. Byzance pro mne byla docela zklamání, Fleur d Eau celkem ušla, ale přišla mi příliš slabá.

Na poličce 58 parfémů 2 miniatury 14 odstřiků 64 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist