Roční období vašeho srdce a případně jeho vůně...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 19.08.09 20:10
Roční období vašeho srdce a případně jeho vůně...

Začnu, miluji PODZIM…ovšem, že takové rozkvetlé svěží jaro, šťavnaté léto i křehká zima jsou krásné a každé jinak jímavé, mně ale, zhruba od romantických a smutnivých pubertálních let fascinuje to neomylné chvění ve vzduchu na konci léta, kdy vzduch časně ráno je takový chladně jiskřivý, po loukách se plíží lehké cáry mlhy, kterou pak ještě vystřídá indiánské léto a na keřích už svítí první červené šípky, stromy se úžasně vyparádí do strakatého, začíná padat barevné listí a nádherně voní po ořechách…je to prostě taková krásná, optimistická melancholie :heart: :heart: !!!

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 19.08.09 20:20

jar ..jednoznacne jar sice psie hovienka prestavaju byt viditelne /to je jedina snehova vyhoda/
vzduch vonia a vdaka tensiemu obleceniu sa do MHD vmesti viac ludi ..a ludia sa zacinaju o 27% viac bozkavat :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 19.08.09 20:29

Já určitě taky začínající jaro - svěží vzduch, všechno kvete a voní, prodlužují se dny a hlavně - celé jaro i léto je ještě před námi…Mám ráda i teplý, barevný podzim, ale na začátek jara se těším celou zimu.

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 19.08.09 21:26

Mám ráda začínající léto, tedy červen, možná i květen… Ale tak nějak bytostně nejbliší mi je podzim, i když mi je co do počasí nejméně sympatický… Mám doma podzimní vůni, podzimní náhrdelník, mám ráda podzimní barvy… A úplně nejvíce miluji babí léto :-)

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 19.08.09 21:36

Mám rada všetky ročné obdobia, vime si nájsť na kždom niečo krásne,
jarný čerstvý vetrík - prísľub niečoho nového, zelenejúce sa stromy…letné rána a štebotajúce vtáky…letné noci, farby jesene, očakávanie prvého snehu, čerstvý mráz, ligotavý sneh a potom čas Vianoc…
Myslím, že nejviac nemám rada obdobie od januára do apríla a
to topenie snehu, kým sa konečne počasie rozhodne, že už bude teplo…

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 19.08.09 21:55

estellko, to je mile a poeticky napsáno, krása…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.08.09 21:56

Nejsem náročná…Cokoli, kdy není sníh a teploměr ukazuje alespoň 15 stupňů… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 19.08.09 21:59

U mna je to skoro vyrovnane - jar a jesen maju velky predstih pred letom a zimou. Ale jar o malu stipku viac ako jesen. Mam na nej rada optimizmus, preto su mojimi favoritmi skoro naivne optimisticke vone, napr. Halloween. Jesen, pretoze je tajomne melancholicka, tu pripominaju tiez moje oblubene orientalne vone, najviac Magie Noire, ambrove a kadidlove vone.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 19.08.09 22:29

Najradšej mám jeseň. Je to Pani Bohatá. Je to pre mňa čas, kedy pršia listy zo stromov a mne sa tento „dážď“ tak páči. Je to čas, kedy zbierame orechy a mladé, ešte biele, ich šúpeme a jeme pred telkou. Je to čas, kedy v parku s deťmi zberám gaštany a potom z nich vyrábame „Gaštankov“. Je to čas, kedy začínam variť čaje, pretože celé leto sme si dali od nich pauzu. Je to čas, kedy prídem domov večer s prechádzky so studenými rukami, položím ich na radiator, a on hreje. Je to čas Vinobrania a čas Jarmoku, čas vareného vína a čas tešenia sa na Vianoce. Je to čas pre mňa veľmi inšpiratívny, čas tvorivý :wink:

A vôňa ktorý mi k jeseni „pasuje“? Okrem vône už spomínaného vareného vína, bylinkového čaju, mokrých orechov, tekvicovej polievky, apple pie či pečených gaštanove ešte Sicily, Allure, Organza Indecence, Coco, Angel a z iného súdku Noa.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 19.08.09 22:41

neskora jesen je hnusna..evokuje mi „jesen zivota“ predkremacny cas :twisted:

zima je tiez des, aspon ze vdaka globalnemu oteplovaniu uz nie je tolko bieleho sajrajtu
ale ak je dostatok vareneho vina a rumu da sa prezit

ja potrebujem k zivotu teploty od 18-26 stupnov,po­lojasno, mierny vanok :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 19.08.09 22:44

Jsem zrozenec května, tudíž jaro mě nabíjí optimismem. Miluji léto. Velice dobře snáším tropické teploty, kdy se ostatní kolem mne plouží s vyplazeným jazykem … já ožívám. :D Především letní večery, ty přímo zbožňuju. Podzim mi nádherně voní a dokud se nemusí nosit teplé bundy, mám toto období ráda. Líbí se mi podzimní móda - svetříky, sáčka … a k tomu hluboký, smyslný parfém … :P

A zimu … tu nesnáším. :mrgreen: Nejraději bych ji … :bored:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 19.08.09 22:53

Závane, četla jsem, že podzim a zimu většinou milují lidé mladí a to i třeba pouze duchem, přicházející vyšší věk a jeho nemoci tě pak podvědomě směrují k jaru a létu coby symbolům života a zdraví…to ale nemyslím vůči nikomu osobně, Ty jsi určitě mladík a já přestanu plácat, mělo z toho vyjít moudro…tady na Arome ale platí jiné zákonitosti, všichni jsme duchem svěží, protože tu všichni podstupujeme proces nakonzervování vůněmi :wink: :lol: :lol:!!

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 19.08.09 22:55

Ja mám zimu rada iba do sviatkov Vianočných, potom už ee. Skorú jar nemám rada, neskorú áno. Leto mám rada iba dovtedy, kým sa mám kam skryť pred páliacim slnkom. Na nevydržanie je situácia - vonku vedro, doma vedro, vo dne vedro, v noci vedro, bleeee :?

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 19.08.09 22:57

ajinko přesně tak :wink: … parfém, toť balzám těla i ducha … ovšem peněženek již méně. :twisted:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 19.08.09 23:00

Milujem jar! :heart: Najviac…keď konečne odložíme zimné kabáty a teplé bundy, všetky kríky a stromy tak krásne voňajú, že tak nevonia žiaden parfém, slniečko hreje tak akurát, cítim, že „ožívam“, mám lepšiu náladu! Jááj, a tak rýchlo v poslednom čase prejde a začínajú neznesiteľné horká… :roll:

Mám rada leto pre tú voľnosť (teda ktorá bola doteraz do skončenia štúdia)…večery vonku.....

Jeseň - keď neprší, príroda hraje rôznymi farbami…

A zimu - no tú by som aj vynechala, keby bolo na mne :lol:

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist