Rosacea

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 17.07.09 09:14
Rosacea

Máte taky někdo? Jak o pleť pečejete?
Já používám Biodermu sebio AR a jejich vodu. S přírodní kosmetikou mám bohužel špatné zkušenosti - alverde, welleda, ryor :cry:
Podělte se se mnou, prosím, o své zkušenosti :P

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 27.08.09 15:01

rosacea není vůbec příjemné onemocnění. Manžel jím trpí. Nutné je najít dobrého dermatologa… obecně žádný alkohol - ani na pleť ani do těla - kromě vína, ale ne červené, nic ostrého, růžovka se umí projevit sama tím, že se u jídla, které ji dráždí, člověk „orosí“. No a pak spíše preventivní péče. Běžně se doporučuje LRP hydraphase a rosaliac micerální gel, všechno neparfemované /haha/ 8) . A když už se rozleze tak, že se to nedá společensky skoro unést je možné použít laser. Někdy pomáhají enzym. a chem. peelingy v silné koncentraci pod dohledem lékaře ve speciálním centru, kosmetičky ne vždy mají správnou koncentraci. Pak je kosmetika syncare s řadou přímo na růžovku. Jsem se nějak rozepsala, snad to pomůže :wink:

Nejlepší zkušenost má manžel kupodivu s čisticím krémem hauschka /jako jediná kosmetika vůbec/ a sypkým pudrem, protože se více mastí a trošku to potlačuje začervenání. kombinuje to někdy s EDM zeleným korektorem, ale to jen když chce vypadat hodně dobře.

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 27.08.09 15:17

Děkuju za rady, Hauschku určutě vyzkouším.
Nemám to nějak strašné, když nemám žádné výkyvy - velké nervy nebo pařby :wink: není to ani vidět. Zatím se mi osvědčuje kosmetika od Biodermy - sebio AR, ale stejně je dobré ji po nějaké době obměnit…
tak jen doufám, že se to nějak nerozjede…

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

ForeverAmber
Učednice 36 příspěvků 02.12.16 19:05

Ahoj, chtela bych ozivit tohle tema. Drogeriova kosmetika - ani nemluvit, ale bohuzel prirodni taky neni uplna hitparada u me. Tak se budu muset asi poohlednout v lekarne, ale docela me desi, ze i ty proflaknute znacky jako LRP, Bioderma, Eucerin atd. obsahuji parabeny, mineralni oleje, alkohol atd.
Nekdo nejake zkusenosti?

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Madelane
Parfémová maniačka 638 příspěvků 02.12.16 20:26

@ForeverAmber mám dobrú skúsenosť s krémom Ruboril od firmy ISIS, len nejak mizne z internetových lekární. Asi ho vytláča komercia :think:
A nepozoruješ aj mastnejšiu pleť pri zhoršení?

Na poličce 50 parfémů 11 miniatur 31 odstřiků 282 vzorků V tužebníku 6 parfémů

LavenderMouse
Parfémová maniačka 627 příspěvků 31.12.16 20:53

@ForeverAmber Používám Eucerin, teď v zimě zklidňující Anti-Redness, je trochu hutnější, v létě jsem měla neutralizující denní krém Anti-Redness, má nazelenalé zabarvení, SPF 25 a lehčí konzistenci. Eucerin by měl být bez parabenů, nebo alespoň tady to píšou: http://www.eucerin.cz/…Anti-REDNESS Mám mírnější formu rosacey, musím to zaklepat…i kožní mi řekla, že vzplanutí bylo pravděpodobně kvůli stresu a že se postupně můžu vrátit ke kosmetice, kterou jsem používala (vyjma tonik s alkoholem). Zatím dodělávám Eucerin, pak uvidím. Největší potíže mi dělalo zvyknout si dávat na obličej krém s SPF 50, ale v létě je to nutnost.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist