Rozbor vůní na poličce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 18.02.09 16:42
Rozbor vůní na poličce

Už dlouho dumám nad tím, do jaké škatulky asi patří vůně, které mám. U některých mám jasno, ale u hodně vůní nevím. Pomůžete mi? Jaké vůně mám orientální, jaké chypre atd? :wink:

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 18.02.09 16:51

Máš jich hodně :lol: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.09 18:01

Já vidím až na výjimky orientální, gurmánské a svěží vůně - různé ovoce a byliny… Diamonds by se dala označit za moderní chypre, Cartier Eau Fruitée asi víceméně také (moderní ovocná chypre). Všechny bohužel neznám, třeba některé L'Artisany jsem zatím neočichala. Ale vyloženě klasickou chyprovku tam nemáš a mnoho výjimek z výše uvedených tří kategorií taky ne (nahořklá kořeněná Rousse, kožená Cuir Beluga). Prostě jsi střídavě na syté + sladké a ovocně svěží, a máš tam nasyslené celé oddělení ovoce a zeleniny, aby ses mohla vonět podle chuti :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 18.02.09 19:22

Šírín - vím, až moc, snažím se redukovat stavy :oops:

Ado - moc díky, ta zelenina a ovoce mě pobavila :lol: Svěží vůně už teď ani tolik nepraktikuji, ale to co mám už používám, na léto se ty moje svěženky shodnou.
Gurmánské a syté vůně, to je asi přesně to, co já můžu. :wink:

Btw, nedá mi to abych se nezeptala konkrétně - kam by se dal zařadit L´Instant Magic, L´instant, Eau de Shalimar, Coco Mademoiselle, L, Sacrebleu (orient?)???

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.09 19:57

Sacrebleu neznám a ten zbytek bych asi zahrnula komplet do orientu, s tím, že Magic je do gurmánska. Eau de Shalimar ani L nejsou typické syté orienty se santalem a kdo ví čím ještě, ale jsou vanilkové a to je orientální záležitost. Coco Mademoiselle řadím mezi lehčí květinové orienty, ale viděla jsem i názor, že je to moderní chypre, s čímž si dovoluji nesouhlasit, protože špetka pačuli a vetiveru ještě chypre nedělá.

Fleur  19.02.09 08:54

Nad kategorizací L´Instant Magic jsem si také lámala hlavu, já ho vidím jako květinově-dřevitý - na orient je tam podle mě málo koření (navíc žádná velká exotika). Eau de Shalimar už díky vanilce jako lehčí orient vnímám.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.02.09 11:01

Web Guerlainu také uvádí květinově dřevitý :) Už to chvilka je, co jsem ho zkoušela, a mám ho zafixovaný jako mandle v čokoládě.

Fleur  19.02.09 11:04

Mandle ano, ale spíš než v čokoládě jsou servírovány na podnosu ze dřeva.

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 19.02.09 11:06

Tak jsem se prokousala tvojí poličkou…ale nešlo se v tom zorientovat, ta sbírka je vážně obrovská :-) Takže dle mého letmého pohledu ti tam převládají orientální a dřevité vůně. Ale máš tam v podstatě vše, nemýlím-li se - od svěžích vůní přes chypre a gurmánské voňavky až po vůně „divné.“ :-D

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 19.02.09 11:06

Jo a Sacrebleu bych řadila do orientu

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 19.02.09 11:18

vyloženě čisté chypre na políčce nevidím, máš hodně gurmanských, orientalně-květinových vůní , se zaměřeností na vanilku :P

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 19.02.09 11:21

Děkuju moc za pomoc holky, hned se ve své sbírce orientuji lépe :D

Někdy je to zařazení opravdu složité :?

Asi tedy opravdu hlavně gurmánské, orientální a svěží vůně :heart:

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist