Rozdíl mezi EDP a EDT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Arome akinorev
Nováček 19 příspěvků 16.03.09 10:53
Rozdíl mezi EDP a EDT

Ahoj,

můžete mi někdo přesně objasnit rozdíl mezi parfémem a toaletkou? Nebo jestli tohle téma už někde je, dát mi na něj odkaz? Děkuji :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 16.03.09 11:31

Někde už e to tady opravdu probíralo. Tady to vysvětluje Ada http://www.arome.cz/index.php?… … y&clanek=2 .

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
delfin32
Parfémová maniačka 748 příspěvků 28.04.09 17:24
rozdíl mezi EDP, EDT... u Miss Dior Chérie ???

Zdravím všechny parfémové maniačky a znalkyně :)

Můžete, prosím, někdo vysvětlit nechápavému nováčkovi rozdíl mezi EDP, EDT, parfémovým extraktem … u pana Diora a jeho série Miss Dior Chérie :heart:

Článek od Ady zmiňovaný v předchozím příspěvku jsem si přečetla a utvrdila se v tom, že rozdíl je pouze v koncetraci vonných látek … ovšem při zkoumání vůní z výše uvedené série jsem zjistila, že mají jiné složení (??? jestli jsem to tedy dobře pochopila, což není vůbec jisté !!! ??? ).
Tento „objev“ jsem učinila poté, co jsem po návštěvě parfumerky chtěla srovnat hodnocení svého nosu se skutečností…

http://beauty.dior.com/…en/base.html … or-cherie/

EDP (jasmín - jahody - pačuli)
parfém (mandarinka - tuberóza - pčuli)
EDT (frézie - popcorn - pačuli)
L´eau „zelená“ - to chápu, že je jiná „verze“ a tudíž jiné složení

Děkuji za ochotu :)

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 19 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 75 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 29.04.09 19:46

Delfínku, netestovala jsem Chérii EdP a EdT vedle sebe, ale pokud je uvedené jiné složení, je pravděpodobné, že budou vonět malinko jinak. Chanel to takhle dělá snad u všech svých vůní a teď to jde obecně nějak do módy. Takže kdyby sis ji chtěla koupit, určitě nejdřív někde zkus a porovnej!

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 29.04.09 20:56

Teď si vzpomínám, že já je zkoušela paralelně. Jenže: jednu na papírku a druhou na ruce. A jenže: jsem vůbec nevěděla, že se tolik liší složením.
Ale co si vybavuju v paměti, tak EDP byla mnohem víc do sladka, snad i ten popcorn by se tam našel, EDT taky sladká ale méně (pro lidi citlivé na zuby: z toaletky vás bolet nebudou!) a spíše květinově-sladká než cukrátkově sladká. Závěr bych měla asi takový, že když už Miss Dior Chérie (jakože se mi moc nelíbí) tak mnohem radši EDP - má něco do sebe, je specifičtější a ne tak běžná, jak se mi u EDT chvílemi zdálo.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
delfin32
Parfémová maniačka 748 příspěvků 30.04.09 07:08

Ado, Verunko,
moc Vám děkuji za vysvětlení resp. potvrzení mé teorie, že EdP a EdT nemusejí mít totéž složení :cry:

A pokud mohu, tak bych vznesla ještě jeden dotaz z tohoto ranku: měla jsem možnost koupit bez vyzkoušení čistý parfém Chanelu 19, jenže právě s ohledem na výše popsané zjištění jsem se lekla a couvla od toho, protože jsem netušila, jestli bude vonět stejně jako EdP, kterou mám otestovanou. A jak jsem se dočetla ve zdejší databázi (která je mimochodem úplně úžasná :lol: ), EdP a EdT se opravdu liší o yang-ylang, ovšem není tam uvedeno složení čistého parfému … mohly byste mi tedy, prosím, z vlastní zkušenosti poradit zda-li jde o identickou vůni? 

MOOOOC DĚKUJI :)

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 19 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 75 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist