Rozšířené póry po celém obličeji, co s nimi?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TaBeáta
Učednice 150 příspěvků 11.11.09 17:29
Rozšířené póry po celém obličeji, co s nimi?

Už léta řeším, co s póry. Nemyslím několik teček okolo nosu, to bych jako problém neviděla, ale opravdu rozšířené póry po celém obličeji (hlavně T zóna, ale i tváře). Produkty jako gely na zmenšení pórů a podobně nepomáhají, navíc mi většinou stáhnou tvář tak, že se nemůžu pořádně ni usmát. Vrchní vrstva pleti mi pak praská.
Je to dědičné, moc se s tím asi nenadělá, takže nejspíš nezbývá, než krýt. Máte nějaký spolehlivý typ, ať už na léčbu nebo co se krytí týče? A co si myslíte o chemickém peelingu?

Na poličce 0 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10501 příspěvků 11.11.09 18:53

Je to opravdu dědičné,taky mám velké póry a nic moc s tím nenaděláš,spíš jen některý krém ti póry trošku stáhne.
Ale moje spolupracovnice byla na nějakém obrušování pleti-podrobnosti neznám a póry se jí pak HODNĚ zmenšily,to je fakt.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 11.11.09 19:25

Chemický peeling póry zmenšuje, ale musíš absolvovať niekoľko sedení, teraz neviem, či 6 alebo 8. Nie som si istá. U mojej dermatologičky stojí jedno sedenie 30 eur. Mne jedno sedenie na to nestačilo a viac krát ísť nechcem, pretože je to dosť drahé. Dobre na moju pleť pôsobí, keď mi kozmetička aplikuje ultrazvuk. Povedala mi, že ak budem chodiť naň pravidelne, póry sa mi zmenšia. Tak som zvedavá…

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

ga.pi
Učednice 173 příspěvků 11.11.09 20:35

Nejlíp to zvládají lasery, konkrétně mám zkušenost s IPL. Kůže je pak opravdu jako vyměněná, jako u miminka. Když se to nechá udělat jen do těch nejproblematič­tějších partií, tak je pak hezky vidět ten rozdíl, jak v ošetřeném místě je to nádherné a v tom neošetřeném - původně jakoby lepším - je ta kůže taková hrubá. Ale chce to rozhodně až kompletně zmizí opálení a taky zvládnout těch pár dní po aplikaci, kdy je kůže podrážděná a někdy se i loupe (když se to udělá míň, tak to není tak efektivní). Vydrží to 3 měsíce, ale běžně se dělají tak 3 kůry po sobě, aby to bylo dlouhodobější. Fakt doporučuji vyzkoušet.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

TaBeáta
Učednice 150 příspěvků 11.11.09 22:41

Díky za reakce! A může se pak v průběhu toho hojení a loupání používat makeup? Bez něj nedám ani ránu:(

Na poličce 0 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.09 15:35

ga.pi a kam na to IPL chodíš ?
Mají v kdejakém sklepním salónku, jak jsem koukala na web a v těch velkých je to brutálně drahé… :roll: :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 14.11.09 21:29
TaBeáta píše:
Už léta řeším, co s póry. Nemyslím několik teček okolo nosu, to bych jako problém neviděla, ale opravdu rozšířené póry po celém obličeji (hlavně T zóna, ale i tváře). Produkty jako gely na zmenšení pórů a podobně nepomáhají, navíc mi většinou stáhnou tvář tak, že se nemůžu pořádně ni usmát. Vrchní vrstva pleti mi pak praská.
Je to dědičné, moc se s tím asi nenadělá, takže nejspíš nezbývá, než krýt. Máte nějaký spolehlivý typ, ať už na léčbu nebo co se krytí týče? A co si myslíte o chemickém peelingu?

zkousela jsi idealist od EL?

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

s.ticha
Parfémová maniačka 617 příspěvků 20.11.09 15:20

Celou proceduru chemického peelingu jsem absolvovala letos v létě a musím říct, že fakt se super výsledkem. Na zákrok jsem se dostavila 4×, s tím, že každou následující kůrou se zvyšuje koncentrace kyseliny i počet vrstev. Vždy tak pět dní poté to nebylo nic moc, prakticky jsem se oloupala jako po spálení sluncem, ale i když se zvyšovala koncentrace, postupně jsem to snášela čím dál lépe. Byla jsem v Praze a první zákrok stál cca 800,– a každý následující o 10% levnější než ten předchozí. Ovšem asi tři měsíce poté je potřeba se důkladně chránit před sluncem kvůli možnému vzniku pigmentových skvrn, tak jsem i dovolenou strávila s ochranným faktorem 50. Přiště asi vyberu jiné roční období. 8)

Na poličce 108 parfémů 18 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ambrožová Lenka  21.11.09 23:24
jasmina píše:
TaBeáta píše:
zkousela jsi idealist od EL?

Mám podobný problém, Idealist používám, ale ne právě s velkým úspěchem. Mám ale pocit, že s věkem je to o trochu lepší než tak před 10 lety. A nebo je to právě kvalitní kosmetikou.

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 22.11.09 13:55

Ja som používala Pore Minimizer od Clinique a výsledok 0 bodov :roll: Pred dvomi dňami som bola u kozmetičky, aplikovala mi nielen UZV ale aj ozón, póry sú oveľa menšie. Každomesačné kozmetické ošetrenie fakt má niečo do seba!

lamiel
Nováček 25 příspěvků 24.11.09 21:24

Toto ma tedka svagrova a pry je to bomba, chystam se vyzkouset jen co mi dojdou nakoupene kremy, fakt se tesim, se syncarem mam dobre zkusenosti a pomer ceny ku baleni vic nez dobry , da se sehnat kolem 300.je to jemnejsi verze chemickeho peelingu. 2 roky se trapim s effaclarem od la roche a tohle by melo byt nekolikanasobne ucinnejsi. http://www.syncare.cz/…ct/g10-aha-z … emulze/555

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 24.11.09 21:38

SynCare používa moja kozmetička ale pozor, dala mi vzorku krému a sú tam všetky parabény :roll:

ga.pi
Učednice 173 příspěvků 24.11.09 21:40
lamiel píše:
Toto ma tedka svagrova a pry je to bomba, chystam se vyzkouset jen co mi dojdou nakoupene kremy, fakt se tesim, se syncarem mam dobre zkusenosti a pomer ceny ku baleni vic nez dobry , da se sehnat kolem 300.je to jemnejsi verze chemickeho peelingu. 2 roky se trapim s effaclarem od la roche a tohle by melo byt nekolikanasobne ucinnejsi. http://www.syncare.cz/…ct/g10-aha-z … emulze/555

To bude 10% kys. glykolová.
Ještě o chloupek silnější je Glyko-A od Isispharma (12%).
Pro citlivou pokožku (ekzémy, růžovka apod.) to ale rozhodně vhodné není !!!

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 26.11.09 12:02

mám podobný problém, podle dermatologa opravdu dědičná věc, zkusila jsem už kde co, včetně nápadů jako peroxid vodíku místo pleťové vody, maska z bílků s citronem a samozřejmě všechny možné kosmetické značky. Jako nejúčinnější se mi ale zdá hauschkovo trio, zejména ten čisticí krém. Pokud jde jenom o to, zakamuflovat póry pro momentální příleležitost, tak je asi nejlepší použít make up třeba syncare, kdysi mi vcelku vyhovoval od artDeca, ve kterém je silikon, který ty póry jemně zaplní, nanést pudr, který odráží světlo a večer odlíčit. Osobně ale už takové make upy nepoužívám, když jsem poznala minerálky z EDM a podobně, rozhodně se po nich pleť zlepší co se pupínků týče.

O chemickém peelingu taky uvažuji, prvně ale musím více prozkoumat reference salonů, kde se provádí.

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10501 příspěvků 08.01.10 08:49

Je super,že jsi poradila,díky. …ale co pořád máš s těmi odkazy na krásu.cz? …my tam nakupujeme i tak :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist