Rozvod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 19.01.11 08:33
Rozvod

Dobrý den, nevíte, jak se stanovuje výše alimentů? Na kolik % z jeho čistého příjmu mám nárok? A pokud se dohodneme s manželem na všem, jen na alimentech ne - bude soud rejpat jen do výše alimentů, nebo bude posuzovat a přehodnocovat úplně vše, na čem jsme se dohodli? Jde mi o to, zda by soud v tom případě mohl navrhnout jinou úpravu péče o děti - třeba střídavou /14 a 14 dní/, což by pro mě bylo horší než to, co teď otec navrhuje… Tak jestli se spokojit radši alimenty menšíme a soud řekne - na všem se dohodli, nemusíme nic upravovat. Nebo se mohu dohadovat o alimentech a ostatní zůstane nezměněno? Ostatního si soud nebude všímat?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »
Reakce:

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 19.01.11 09:16

No my jsme se na výši alimentů dohodli,a myslím,že když toto nebude vyřešené,tak se bude rozvod dost táhnout,na kolik % máš nárok,to opravdu nevím.....

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 19.01.11 09:44

0 - 5 let 11 - 15 procent
6 - 9 let 13 - 17 procent
10 - 14 let 15 - 19 procent
15 - 17 let 16 - 22 procent
18 a více let 19 - 25 procent

Podle tabulky by měly být alimenty v rozmezí od 11 do 25 procent z platu, vždy v závislosti na věku dítěte. Z dvaceti tisíc hrubého měsíčně by se na desetileté dítě mělo platit 3 800 korun, na patnáctileté už 4 400.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…lky-alimentu … _domaci_js

Alimenty na děti nemají s rozdělením majetku nic společného. O střídavou péči by si musel také zažádat manžel, soud jí nařídit jen tak nemůže.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

barbucha  19.01.11 09:50

Teda nic proti, ale chci vidět, jak z dvaceti tisíc HRUBÝHO pantatínek platí třeba na dvě děti podle tý tabulky :?

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 19.01.11 10:06
barbucha píše:
Teda nic proti, ale chci vidět, jak z dvaceti tisíc HRUBÝHO pantatínek platí třeba na dvě děti podle tý tabulky :?

no to já taky … z 20.000 zbude tak 15.000 ne? Takže po odečtu 8.800 by zbylo 7200,– na jídlo, hypotéku nebo nájem, inkaso … hmmm …

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 19.01.11 10:32

Bohužel soud na poplatky které má ten, komu alimenty vyměří nepřihlíží. Nepřihlíží ani na to, zda plátce alimentů „bokem“ platí nad rámec vyměření třeba kroužky, tábory …je to z jeho dobré vůle.

Švagr z výměru 20 000 - platí na 2 děti z prvního manželství 6800 a nyní na další dítě 2000. A bylo mu sděleno že je POD hranicí toho, co by platit měl. A ať je rád, že nepoužila soudkyně tabulku!

Viz v odkazu co jsem dávala je dole hezky uveden příklad:
Ti nejchudší musí připlatit
Tabulka se ale zřejmě brzo změní. Po dle řady soudců by se totiž měla zvýšit suma, kterou platí rodiče s nejnižšími příjmy na děti do pěti let. Jedenáct procent z platu je podle nich příliš málo.
Podle Kovářové tabulka je a i zůstane jen doporučením a proto se jí také řídí asi jen polovina českých soudců. Svůj efekt prý má ale i v těch případech, kdy k ní soudce nepřihlédne. Běžně vyměřované výživné je totiž ve většině případů nižš í než to tabulkové a lidé se z obavy, aby se jiný soud tabulkou neřídil, raději proti prvnímu rozsudku neodvolávají.

„Jeden soudce, který sám tabulky nevyužívá, mi řekl, že už několika rodičům nepřímo pohrozil. Dohodněte se, nebo tabulku ve vašem případě použiji,“ uvádí příklad bývalá ministryně.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…lky-alimentu … _domaci_js

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 19.01.11 10:40

Chápu, Xronosi, ale mě po zaplacení nájmu (nijak velkého), který potáhnu sama s dětmi 4,5 a 2 roky, po zaplacení obědů, dopravy nezbyde nic. Proto se zajímám o to, kolik budu mít na to, aby děti měly nějaký jogurt v lednici :( , mohla jsem jim kupovat botičky (každou sezonu o číslo větší noha), oblečení pro děti, občas nějaké ty léky apod., z čeho zaplatím prášek na praní, mýdlo atd., kroužky, školku, pak školu. S tím, že bych měla pro sebe na osobní věci nebo nějakou rezervu, když se mi podělá pračka opravdu nepočítám. Prostě chci poplatit základní věci, ne jezdit na dovolené, nebo výlety s dětmi. Upřímně, rozhodl se odejít za zelenější travičkou (a na rozhodnutí mu stačil měsíc vzrušení). Já se ocitnu s dětmi ve srabu a musím počítat, jak přežít. :| Šťastná z toho nejsem, navrhovala jsem mu jiné řešení, ale mele pořád rozvod rozvod.

barbucha  19.01.11 10:43

Já se jich ale nechtěla zastávat 8)

Nemaj se rozvádět. Nicméně předpokládám, že s takovouhle budou o každou kačku bojovat co lvi :?

Obecně bych asi doporučila při rozvodu souhlasit se vším (=dohoda), páč známe to - uražená ješitnost a všemožný vztek se vymstí vždycky jen na dětech (potažmo na tetině). Vždyť o zvýšení alíků je možno požádat kdykoliv, neb dětské nároky rostou spolu s haranty :wink:

Já jsem se spokojila s almužnou, co určil soud, a nijak jsem neotravovala - exík získal dojem, že výrazně ušetřil :lol: , a radostně solil bokem na všechny výdaje včetně hor, vybavení, kol…kroužků…hlavně že mu přece nikdo nebude poroučet , kolik má platit :mrgreen:

Ale každej nemá štěstí na takovýho tatara…

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 19.01.11 10:50
evik77 píše:
Chápu, Xronosi, ale mě po zaplacení nájmu (nijak velkého), který potáhnu sama s dětmi 4,5 a 2 roky, po zaplacení obědů, dopravy nezbyde nic. Proto se zajímám o to, kolik budu mít na to, aby děti měly nějaký jogurt v lednici :( , mohla jsem jim kupovat botičky (každou sezonu o číslo větší noha), oblečení pro děti, občas nějaké ty léky apod., z čeho zaplatím prášek na praní, mýdlo atd., kroužky, školku, pak školu. S tím, že bych měla pro sebe na osobní věci nebo nějakou rezervu, když se mi podělá pračka opravdu nepočítám. Prostě chci poplatit základní věci, ne jezdit na dovolené, nebo výlety s dětmi. Upřímně, rozhodl se odejít za zelenější travičkou (a na rozhodnutí mu stačil měsíc vzrušení). Já se ocitnu s dětmi ve srabu a musím počítat, jak přežít. :| Šťastná z toho nejsem, navrhovala jsem mu jiné řešení, ale mele pořád rozvod rozvod.

V tomhle případě (kterej já osobně nechápu) bych ho kopl do prdele a ať zaplatí třeba 50%
Když chlap odejde sám ze své vůle, tak by se měl o děti postarat … to je můj názor!
Jinak je to pi*us!!!

U toho soudu by se mělo posuzovat i to, jak k tomu rozvodu došlo.
V případě, že by to bylo tak, že odejde baba (ze stejného důvodu), tak by to mělo být naopak a měla by platit ona.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 19.01.11 11:08

Eviku, vedena praxí a zkušenostmi doporučuju (pokud je to aspoň trochu možné) vzít si advokáta - není na věcí citově ani jinak zainteresován a jeho snahou by mělo být získat pro klienta ty nejlepší podmínky. A protistrana (tvůj budoucí exmanžel :mrgreen: ) s ním bude muset jednat trochu jinak a na jiné úrovni než s tebou (abys to nepochopila blbě :conf: - s tebou se může o lecčems dohadovat a může tě i tlačit někam, kam nechceš - a ty bys třeba pro klid a urychlení i ustoupovala. Ale s advokátem musí jednat a těžko ho do kouta může tlačit).
Pokud se alimentů týká - pokud se nedohodnete, můžeš navrhnout soudu, aby stanovil alimenty sám podle své úvahy (a soudce použije v takovém případě co? Tabulku :wink: ).
A ještě jedna věc - může se stát, že se dohodnete na výši alimentů, ale soudu nebo pracovnici OPD (která bude u soudu jako kolizní opatrovnice děti zastupovat), se ty alimenty budou zdát nízké. Soud může stanovit i částku vyšší, protože alimenty jsou určené pro děti a soud musí zohledňovat jejich zájem.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 19.01.11 11:14

Jj, prostě se mi nelíbí postoj, že chlap musí z něčeho vyžít a ne být živ jen o rohlíkách (a taky třeba si bude chtít pořídit s milenkou nové bydlení - nechápu, proč mě to má zajímat), mně bude dávat 2000 na každé dítě (např.) a já z toho musím vyžít. A všechno ostatní je můj problém, protože on svoji povinnost „splnil“ :bang: . Mám takový vztek…

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 19.01.11 11:15

.

Příspěvek upraven 08.11.11 v 00:29

Dejna
Parfémová maniačka 618 příspěvků 19.01.11 11:57

Ovšem úplně nejlepší je, když je ten dotyčný OSVČ. Jeho měsíční příjem mu vyšel přesně na minimální mzdu… když to porovnali s mým výdělkem, tak to vypadalo, že bych mu snad měla platit já :x Nicméně my na částce byli dohodnutí, ale docela těžce se pak dokazuje, kolik je skutečný příjem.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Leny
sv. Parfema z Kecálburgu 2436 příspěvků 19.01.11 12:21

Kolizní pracovnici se nelíbila částka, kterou jsme si dohodli (v poměru k jeho příjmu to byl pakatel, ale chtěla jsem mít klid) a soud přihlédl k jejímu návrhu. Bývalý se samozřejmě odvolal.
Soudkyně krajského s. mu, jako OSVČ, celkem důkladně prolustrovala peněžní deník, takže hošánek neuspěl.

Na poličce 31 parfémů 4 miniatury 20 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 13 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 19.01.11 12:32
evik77 píše:
Jj, prostě se mi nelíbí postoj, že chlap musí z něčeho vyžít a ne být živ jen o rohlíkách (a taky třeba si bude chtít pořídit s milenkou nové bydlení - nechápu, proč mě to má zajímat), mně bude dávat 2000 na každé dítě (např.) a já z toho musím vyžít. A všechno ostatní je můj problém, protože on svoji povinnost „splnil“ :bang: . Mám takový vztek…

No tak potom střídavá péče a nemusí se nic nikomu platit … já bych ji chtěl, když by na to došlo.

… no a to asi nejde …
Já nevím, ale mám pocit, že takové to „jsme spolu kvůli dětem“ … tak čím jsem starší, tím víc se k tomu kloním jako jediné možné variantě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist