Santal + vanilka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

asenat
Parfémová maniačka 575 příspěvků 19.05.13 10:24
Santal + vanilka

Sháním parfém s vůní santalu a vanilky, poradíte nějaký? Líbil by se mi podobný jemný „olejový“ santal s vanilkou, jako má v základu No.5 (ale pokud možno bez mýdla…No.5 je mrška a občas se na mě ty aldehydy rozkládají příšerně ostře, záleží, jaký má zrovna Pětka den :lol: ). Nebo podobný jako v Samsaře, ale bez toho „čmoudu“ :-D
Chtěla bych spíš hladký, olejový santal, než drhnoucí a dřevitý, jak ho vnímám třeba v Sensuous, a v kombinaci s vanilkou, pokud možno.
Předem díky za tipy :kytka:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 239 vzorků V tužebníku 21 parfémů
Reakce:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 19.05.13 14:51

No, ja v päťke židen santal ani vanilku nemám, tak neviem porovnať, ale prípadne skús Bois de Santal od K.Mecheri, síce tam nie je vanilka, ale tonka, ale môže to byť ten tón čo hľadáš, potom v Coco sú obe, aj santal aj vanilka, v Hypnotic Poison, ešte je jemný santal vo Vanille od Artisanu a Vanille Orient od Micallef.

Keď to má byť skôr na stranu santalu, tak výslovne odporúčam vyskúšať predovšekým Santal Blush od T.Forda, pripadne Santal Massoia od Hermesa.

A ešte v Sensupus Nude je na rozdiel od pôvodného Sensuous ten santal výrazne hebkejší.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

-hanele-
Znalkyně 279 příspěvků 19.05.13 15:06

Pokud bys vzala na milost i ten trochu drhnoucí santal, doporučuji Vanisii (Creed). Santal a vanilka s růží, elegantní a slavnostní. Nenosím ji sice moc často, ale VŽDYCKY na ni dostanu kompliment.

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

asenat
Parfémová maniačka 575 příspěvků 19.05.13 20:20

@slniecko Díky za tipy, Bois de Santal, Santal Massoia, Vanille a Vanille Orient vyzkouším, jen co se k nim někde dostanu. Coco už mám doma :-) ale v ní nevnímám ani santal, ani vanilku. Hypnotic moc nemám ráda, je v něm takový divný tón, asi ten lišejník, který mi vadí… Sensuous Nude se mi zdál dost sladký a kokosový, ale je fakt, že jsem ho onehdá zkoušela jen letmo, asi ho zkusím znova. Santal Blush co si vzpomínám se mi líbil…to je dobrý nápad, mám někde vzorek, měla bych ho zkusit znova.

@-hanele- Jej, jak vidím to mimořádně lákavé složení - jasmín, růže, santal, vanilka, to budu muset zcela nutně vyzkoušet :lol: Díky :kytka:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 19.05.13 20:34

Mě jako první napadla Venice od Yves Rocher. Ale nevím, jak je to momentně s dostupností.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 19.05.13 20:35

Aha, tak asi nic, četla jsem právě tvoje hodnocení na ni ve zkušebníku.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.05.13 19:35

Mě napadla hned Samsara

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

asenat
Parfémová maniačka 575 příspěvků 21.05.13 19:38

V Samsaře je santal pěkný a i tu vanilku tam mám, ale chtěla bych najít vůni, kde by nebyl ten „kouř“, který vnímám v Samsaře… Venice zase vnímám spíš jako gurmánku.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 22.05.13 13:06
@asenat píše: …chtěla bych najít vůni, kde by nebyl ten „kouř“, který vnímám v Samsaře…

Vyzkoušej Bois des Îles (Chanel).

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

asenat
Parfémová maniačka 575 příspěvků 23.05.13 20:51

@zdensy Díky za tip, vyzkouším :kytka:

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist