Scent Bar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 09.05.13 07:26
Scent Bar

Scent bar je italská značka, na niž můžete narazit jen obrovskou náhodou, protože Italové si raději povídají na ulici než na internetu a rozhodně jen intalsky. Navíc značka dostala matoucí název, takže vám na internetu při jeho zadání vyskočí obchod s parfémy v Los Angeles. Správný kontakt je scentbar.it a najdete je i na facebooku. Hledání se vyplatí, jejich vůně mají vysokou úroveň a sofitikovanou eleganci, jsou to vůně pro vybíravé a hodně zmlsané perfumisty.

Značku založila skupina mladých milovníků parfémů, jimž patří obchod v historickém centru italského městečka Cesena. Nabízejí značky jako Andy Tauer, Mona di Orio, Ramon Monegal i méně známé jako Hilde Soliani nebo Olivier Durbano. A očividně zatoužili i po něčem vlastním, takže v roce 2009 dal jejich butik název i značce parfémů. Připravuje je pro ně mladá parfumerka Viola Pompiliová.

Parfémy – všechny mají 30% koncentraci, takže označení sedí – mají místo názvů číselná označení, prý kvůli tomu, aby v nich každý mohl vnímat, co chce, a neomezoval fantazii názvem. Což má sice svou logiku, ale jen pro ty, kdo si dobře pamatují telefonní číslo na první poslech, jinak se to při počtu flakonů plete. Úvodní řada začínala parfémem 100 a momentálně zahrnuje 12 vůní, pak se objevily parfémy 200 a 300, patrně začátek dalších dvou řad.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ukázat značku Scent Bar

Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 09.05.13 08:00

Zatím jsem vyzkoušela tři vůně, všechny se mi líbí. Záměrně jsem sáhla po vůních dřevitých a pryskyřičných, a protože dopadly tak dobře, mám v plánu prozkoumat další.

100
Tak tohle je skutečně vybraná elegance, růžový květ na vzdušném lehké dřevu. Tou vzdušností dřevo připomíná piliny, proschlé a nasládlé.
Růže je sladká, ale čistě a průzračně asi jako želé. Se dřevěnou složkou se hladce propojila, takže výsledek připomíná dřevěnou tyčku od lízátka, kde z bonbonové složky zůstala jen nepatrná stopa a vpila se do dřeva. Má i jakousi mléčnou krémovost a to je všechno. Po mnoha hodinách voní dřevo intenzivně sladce po koriandru a růži.
Celkový dojem spíše minimalistický a uvedená sladkost je opravdu jen stopová, takže vůně je vážně elegantní a klidně i pro pány, drží se při těle.
V dřevu je něco, co připomíná Iso E Super - hladká dřevitá složka, která zabírá prostor, přitom nemá vlastní vůni.

110
Kdo jste zkoušeli a znáte Dans Tes Bras (Frederic Malle), tak vám v téhle vůni bude něco hodně povědomé. Podoba je značná už od začátku, ovšem 110 je mnohem koncentrovanější a výraznější.
Je to extrémní dřevitá vůně s tónem sametově jemného bílého podhoubí. Na rozdíl od Dans Tes Bras, kde se ostrost kvasícího vlhkého dřeva schová pod sladce pudrový heliotrop, ve 110 si extrémní zážitek dopřejete v celé jeho intenzitě, včetně slané ambry vyvolávající pocit zpoceného dřeva. Na pudr také dojde, ale je neutrální, bez vanilky.
110 bude zajímat spíš asi muže, i když já bych ji klidně nosila.

300
Další dřevo, tentokrát s výrazně terpentýnovým začátkem. Čerstvé, až to škrábe v nose. Přidají se byliny, až se cítíte jak na pasece s čerstvými pařezy.
Vývoj minimální, jen přibyde trochu kořeněného pudru. I přes tu lesní čerstvost je to vůně elegantní, pro mě ale jednoznačně pánská.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 12.05.13 14:20

Kde se k tem vunim da dostat? na tech strankach sice maji fotky i s vialkou vzorku, ale nevidim tam nikde ze by se to dalo koupit.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 12.05.13 15:00

@WildOrchid
Je to eshop, jen to mají pouze italsky a dost zmateně uspořádané. Na úvodní straně je dole vpravo Marchi Trattati. Pod tím najdeš seznam prodávaných značek, je tam i Scent Bar. Když na to klikneš, naskočí něco jako profil značky, až dole v textu je pak potřeba kliknout znova na její název a tím se dostaneš k flakonům.
Něco tak nepřehledného jsem ještě neviděla. Ale když se tím člověk prokouše, tak jsou spolehliví a aktivní, poslali mi to hned. Nepříjemné je poštovné, nemají slevu na vzorky, chce to vzít s nějakým flakonem. Poštovné je 13 eur, ale nad 149 eur je po Evropě zdarma. Počet vzorků nemají omezený.

Fleur  12.05.13 18:12

@dzona , dají se ty dřevité vůně nějak přirovnat k řadě „Merveilles“ od Hermes?

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 12.05.13 19:57

@Fleur
To bych asi neřekla, i když všechny neznám. Nejsou tak éterické.
Třeba u té 110 je opravdu výrazná podoba s Dans Tes Bras a to je dost extrémní dřevitá vůně.
100 je sice něžnější, ale spíš mi připomíná už dost vyčichlé Bois de Paradis.

Fleur  12.05.13 20:26

@dzona , díky za odpověď a těším se na Tvoje další postřehy!

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 12.05.13 21:03

uz vidim. 5 eur za vzorek, ale docela velkej, tak to se da. Naslo by se vic lidi se zajmem o vzorky? tech 150 eur bysme mohly dat :) 6 lidi po 5ti vzorcich a je to

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 13.04.15 20:51

prochazim svoje oblibena temata a narazila jsem na toto zapadle. Vi uz nekdo o teto znacce vic?

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist