Seborea

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 23.03.10 21:24
Seborea

Nevíte někdo, jak se zbavit seborey? Dcera (3) má na pokožce hlavy ve vláskách takové ty žluté mastné lupy-popraskanou kůži. Když byla mimčo, zabíralo mi na to Excipial mlíko, nechat působit a pak ve vaničce umýt a lupy šly samy krásně dolů. Jenže to měla na hlavě tři chlupy, teď je vlasatá, mlíko se jí na pokožku tak úplně nedostane a hlavně nejde pak vůbec vymýt.

Vím, že je to víceméně kosmetický problém, ale trvá to už dlouho a nemizí to, spíš se to zhoršuje. Doktorka mi poradila Linola šampón, zatím jsem ho v lékárnách nesehnala, ale na netu ho mají. Máte s ním někdo zkušenost? Nebo poradíte něco jiného?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 24.03.10 09:09

Dceři kdysi lékařka předepsala salicilový olej, který nám namíchali v lékárně. Tím se hlavička namazala a lupy pak vyčesaly. Pomohlo to docela rychle. Je to ovšem 15 let a postupy můžou být jiné…
Tady jsem našla diskuzi na toto téma, ale co maminka to jiná zkušenost. http://www.emimino.cz/…askach-5117/

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

pipisek
Nevyléčitelná závislačka 1023 příspěvků 25.03.10 20:29
Salinas píše:
Dceři kdysi lékařka předepsala salicilový olej, který nám namíchali v lékárně. Tím se hlavička namazala a lupy pak vyčesaly. Pomohlo to docela rychle. Je to ovšem 15 let a postupy můžou být jiné…
Tady jsem našla diskuzi na toto téma, ale co maminka to jiná zkušenost. http://www.emimino.cz/…askach-5117/

Taky jsme ten olej používali, a k němu ještě šampon s tea tree oilem, doporučili mi to v lékárně :whistle:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 33 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Dita
Znalkyně 276 příspěvků 27.03.10 09:53

Obě moje dcery tím trpí. Ze začátku jsme používala dětský olej, nechala působit, pak jsem to hřebenem opatrně vyčesávala a hlavu umyla šamponem. Jenže všude byla od toho oleje mastnota, hlavně na povlečení, na gauči, když si holky opřely hlavy.
Pak jsem na netu náhodou našla zdravotní kosmetiku Cutis Help. Hledala jsem něco na akné pro sebe a do oka mi padl konopný šampon na lupénku a seboreu. Je pro dospělé a vhodný i pro děti. Používáme ho už skoro rok a jsem moc spokojená. Sem tam nějaké ty žluté lupy zůstanou, ale jdou lehce vyndat hřebenen, nebo to někdy dělám opatrně nehtem. :wink: To že to jde dobře odstranit je myslím tím, že se do lupů dostane ten olej, ale přitom hlava po umytí není mastná. Vlásky jsou krásně umyté. Samozřejmě je tam ta typická vůně konopné kosmetiky, ale to mi nevadí a holkám doufám taky ne. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 27.03.10 15:07

Díky, Cutis Help vyzkouším. Mají to v lékárně nebo někde v prodejnách se zdravou výživou?

Teď momentálně používám na radu doktorky Linola šampón: http://www.proalergiky.cz/…shampoo.html Zatím jsem ji myla jen jednou, vlásky má po tom krásné a doufám, že jí časem pomůže od těch žlutých lupů.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Dita
Znalkyně 276 příspěvků 27.03.10 19:52

Ten šampon vypadá dobře, třeba bychom ho pak taky mohli vyzkoušet. :)

Konopný šampon jsem koupila v lékárně.
Tady je to pěkně popsané: www.lekarna.cz/…nopny-sampon … rea-200ml/

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist