Second-handy,bazary,starožitnictví,antikvariáty...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 06.04.09 13:05
Second-handy,bazary,starožitnictví,antikvariáty...

Tak mě napadlo při čtení Adina příspěvku jestli vybíráme obchody jenom podle ceny, nakupujete v sekáčích, bazarech apd.? Pokud ano, stydíte se za to, nebo se klidně pochlubíte, a jenom pro děti, nebo i pro sebe, máte nějaké dobré tipy a co sekáče v zahraničí, konkrétně tedy v Paříži /myslím že se to nejmenuje sekáč, ale sežene se tam spousta hodně značkových věciček/. Já osobně jsem tedy maniak do sekáčů a děkuji bohu za to, že v ČR je pro lidi i prodavačky nejluxusnější značka NEXT, takže potom Burberry, DKNY, DaG apd. zůstávají za pakatel pro mě. Bazary moc ráda nemám, zato ve starožitnictví se ze mě stává pravěký lovec, protože nemám ráda moc moderní styl, miluji staré obrazy a nábytek,a hlavně starou štrasovou bižu, no a antikvariáty - tam už nesmím ani vkročit, protože vždycky, ale fakt vždycky něco koupím,zbožňuji vůni starých knih.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 06.04.09 13:26

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 06.04.09 13:46

Az budu mit vlastni byt, urcite zacnu prolejzat bazary a takovy ty obchody kde jsou veci z druhe ruky. Ono nejenze tam je vsechno mnohem levnejsi, ale casto tam clovek najde i to, co se uz normalne nikde koupit neda.
Obleceni v sekaci.. no, obcas se do nejakyho podivam, obcas i neco koupim, ale v Praze maj casto i v sekaci vysoky ceny.
Chtela jsem treba jednou koupit obycejny bily prosteradlo, zvazili mi ho, a prej 200kc. za to muzu mit dve novy.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.04.09 13:54

Sekáče nevymetám, mám raději nové věci - většinou je to v sekáčích vytahané, zaprané, většinou sice ne moc, ale poznat to je. Taky nemám ráda aroma toho plynu, kterým to dezinfikujou. A v málokterém sekáči je zboží, které by mě zaujalo, přijde mi, že kvalitní kousky moc neberou, protože Češi chodí do sekáčů kvůli nízké ceně.
Antikvariáty chodím občas vymést, starožitnictví miluje maminka, ráda sliní nad starými zlatými šperky :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 06.04.09 13:59
Ada píše:
Sekáče nevymetám, mám raději nové věci - většinou je to v sekáčích vytahané, zaprané, většinou sice ne moc, ale poznat to je. Taky nemám ráda aroma toho plynu, kterým to dezinfikujou. A v málokterém sekáči je zboží, které by mě zaujalo, přijde mi, že kvalitní kousky moc neberou, protože Češi chodí do sekáčů kvůli nízké ceně.

No, obcas se tam najdou i novejsi veci, nekdy dokonce s cedulkou, ale pak bohuzel i ta cena tomu odpovida, a radsi si koupimo novou vec se zarukou o 100vku drazsi, nez v sekaci bez zaruky.
Ja tam vetsinou chodim treba kvuli satkum. Mam uchylku na satky, sbiram je, tak tam obcas objevim nejakej hezkej, treba starej, to je mi jedno, ale za 100vku tam koupim treba tri az pet satku misto jednoho novyho.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 06.04.09 14:23
WildOrchid píše:
Ada píše:
No, obcas se tam najdou i novejsi veci, nekdy dokonce s cedulkou…

V Praze možná jo, ale třeba v Brně žádný dobrý sekáč není.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 06.04.09 14:36

… o žádném zajímavém sekáčovi tady (Zl) také nevím … dříve ( tak před 15 lety ) jsem tahala ze sekáčů domů hodně originálních věcí,… ale možná jsem jen náročnější … ráda ale navštěvuji jeden místní outlet s angl. módou … dají se tam pořídít netuctové věcičky s velmi příjemných, kvalitních materiálů za pěkné ceny

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 06.04.09 17:22

Jak už jsem psala jinde, já v sekáčích nakupovat neumím - ne že bych nechtěla, ale asi blbě hledám, chodím do špatných obchodů nebo očekávám víc než bych měla.
Zato kamarádka tohle zvládá na výbornou, často si přinese takový věci, o kterých bych vklidu řekla, že jsou koupený nově z klasickýho obchodu (H&M, Orsay, Reserved a podobné typy). A navíc fakt za pár kaček. Nouzí při tom vůbec netrpí, věcičky z druhé ruky střídá s novými, značkovými i za tisíce. Ale má svůj styl, v něm si jede a nakupovat teda rozhodně umí. :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 06.04.09 17:27

A antikvariáty: mám ráda, ale nešílím po nich. Když si přečtu knížku, která mě naprosto uchvátila a vím, že se k ní rozhodně budu vracet, ale přitom už se neprodává a moje taky není, jdu hledat tam. Naštěstí můj „literární wishlist“ stále ještě obsahuje hromadu titulů dostupných v knihovně, takže se nakupování prozatím vyhnu. 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 06.04.09 19:07
Ada píše:
Antikvariáty chodím občas vymést, starožitnictví miluje maminka, ráda sliní nad starými zlatými šperky :)

To není plyn, ale jakýsi detergent na průmyslové čištění. Ale smrdí to jak bolavá noha, to je fakt.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Katka
Učednice 175 příspěvků 06.04.09 20:26
evixx píše: … o žádném zajímavém sekáčovi tady (Zl) také nevím … dříve ( tak před 15 lety ) jsem tahala ze sekáčů domů hodně originálních věcí,… ale možná jsem jen náročnější … ráda ale navštěvuji jeden místní Outlet s angl. módou … dají se tam pořídít netuctové věcičky s velmi příjemných, kvalitních materiálů za pěkné ceny

Evixx, můžeš mi prosím prozradit, kdepak ten outlet je? A popř. jestli víš i o nějakém antikvariátu;)
Jsem u vás ve Zlíně na studiích a ještě to tu moc neznám :lol:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 06.04.09 20:47

povím, co vím: :D

ten outlet je zde http://www.mapy.cz/#… … _152455041

je to zhruba naproti restaurace Myslivna, směrem dál od centra, zapíchla jsem tam tu šipku 8)

zajímavý antikvariát/ve­tešnictví býval v alerálu Svitu, myslím, že ve 32. budově, ale nevím jestli to pořád platí

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Ambrožová Lenka  06.04.09 21:42

Přiznám se, že do sekáče občas zavítám. Poslední dobou tam občas nakupuji na malého. Triček a tepláčků není nikdy dost a vybírán jen pěkné kousky. Když kupuji na váhu tak mě třeba 10 triček vyjde na 50-60 kč. Kupuji jen značkové Next, George, Gap, krásně drží tvar, nevytahají se. A ten můj rošťák je pocintá a zaflekatí během týdne. Párkrát jsem objevila něco zajímavého i pro sebe, ale opravdu jen výjměčně.

Fleur  06.04.09 21:43

V sekáčích nakupuji velmi ráda, ale pouze oblečení, které se dá doma vyprat (a nikdy bych nechtěla kupříkladu podprsenku či boty, které již někdo nosil přede mnou). Sekáče podrobuji před nákupem jednoduchým čichovým testem - jakmile tam páchne zmiňovaný prostředek, je to povel k rychlému čelem vzad. Vybírám si zajímavé kousky (sežmolkovaný svetr za padesát korun rozhodně žádnou výhodnou koupí není) a kolegyně mi nevěří, když jim prozradím původ. Nejdu ani po značkách, ale spíš po barvách, materiálech a střihu.
Antikvariáty jsou pro mě pracovní nezbytností; průběžně procházím a dokupuji (no a jednou to tam zase všechno zpátky prodají moje děti).

Katka
Učednice 175 příspěvků 06.04.09 21:45

Děkuji, tož to půjdu nazítří utrácet:)

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist