Serge Lutens

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 04.04.08 18:38

Mám čím dál tím větší hokej v této značce. Tvoří Lutens vůně sám nebo ne a kdo je Sheldrake? Co je to ta exportní linie - je to ta, která je uváděná na jejich web stránkách? A jaká je ta „jiná“, neexportní? A co má Lutens společného se Shiseido? Proč sídlí v Paříži v jejich domě? To je hokej… A P.S.: jaké vůně od nich stojí za vyzkoušení? Mají prý nejlepší cedry a cedr je můj nejoblíbenější tón. Znáte Bois et violettes? Ha…

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 18:53

To jsou otázky pro znalkyni Benvenutu. Já od Lutense zkoušela :
Arábii
Datura Noir
Ambre Sultan
Louve
Tubereuse Criminelle
Fleurs d´Oranger

Jediná u které z této série uvažuji o koupi je Arábie - zajímavý, netypický orient. Ambre Sultan taky není špatný, ale připadá mi spíše pánský. Celá produkce SL se mi jeví „divná“ - dělat originální parfémy za každou cenu…I když musím přiznat, že jak teď čichám k Fleurs d´Oranger - nacházím v ní něco, co jsem tam předtím necítila…není špatná…ten můj parfémový vývoj se za poslední půlrok posunul o několik světelných let…:P

Co mají s Shiseidem mi taky vrtá hlavou…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 04.04.08 19:02

A přijdou Ti opravdu „tak jiné?“. Znám jen Feminite du bois a to mi přijde geniální.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.04.08 19:03

Tu mas suhrnne info o SL: http://sergelutens.blogspot.com/

A tu je nieco: http://perfumeoflife.org/index.php?…

Lutens nie je parfumar, ktory by vedel narabat s chemikaliami, ale skor umelecky riaditel znacky. On vymysla koncepty voni a Sheldrake ich miesa.
Lutens v minulosti fotografoval, robil makup pre Shiseido a neviem co este. Aky je presny vztah medzi znackou SL a Shiseidom, to nie je zname.

Za vyskusanie stoja vsetky.
Teba asi najviac bude zaujimat seria „Bois“: Bois de Violette, Bois et Fruits, Bois et Musc, Bois Oriental. Vsetky su odvodene od prvej Bois vone, a to Féminité du Bois od Shiseida, dostupnej aj u nas. To je vlastne prva Lutensova vona (parfumarsku robotu urobili Sheldrake a Bourdon).
Bois de Violette je sen - kremovy ceder a fialky…ani ju neviem opisat. Aj Féminité je ceder a fialkz, ale ta na mne nefunguje.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 19:28
Lela píše:
A přijdou Ti opravdu „tak jiné?“. Znám jen Feminite du bois a to mi přijde geniální.

I mně se Feminite líbí, ale nosit bych ji nemohla. „Jiné“ určitě jsou, ale zatím jsem nenašla žádnou, kterou bych musela mít - nicméně - nemám očichány všechny…

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.04.08 19:47

Ine rozhodne su. Ja nie som Lutensov skalny fanusik (to si ani nemozem dovolit), ale skoro vsetky vone, co som od SL skusala boli zaujimave, komplexne, prepracovane. Kvalitne ingrediencie, dlha vydrz. Ziadne vodicky, co na seba clovek splechne a 10 minut po vyprchani uz nevie, ako vonali (hlavne neurazlivo). Niektore SL vedia urazit nos - Miel de Bois vraj bola taka, mala byt medova, lenze latky vytvarajuce vonu medu su velmi blizke latkam tvoriacim pach mocu (nechce sa mi vyhladavat chemicky nazov), takze pre niekorych bola Miel de Bois medova rozkos a pre inych katastrofa. A Musc Koublai Khan je legendarny tym, ako niektorym pripomina spoteneho spinaveho Tatara aj s konom.
Este aj biela kvetinovka ako Fleurs dOranger obsahuje cumin a ine korenia, a cumin (rimsky kmin) niekorym pripomina zas pot.
A potom je tu Tubereuse Criminelle, ktorej vrchne tony (mentol-naftalin-asfalt) su genialny parfumarsky zartik. Ale bez nich by potom ta skvostna tuberoza tak neziarila.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 20:09

S tou výdrží jsem asi zatím neměla štěstií. Právě se marně pokouším najít místa na předloktí, kam jsem stříkla Fleur d´Oranger a Daturu Noir cca před hodinou…:(

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.04.08 20:34

Ja myslim, ze na teba neplatia normalne parametre intenzity a vydrze vone, takze asi mas smolu.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.04.08 20:40

:) Teď jsem si vzpomněla, že jsem už dlouho neobjednávala na TPC, tak jsem uděla menší objednávku dalších SL:

Five O'Clock au Gingembre
Miel de Bois
Rousse
Fleurs de Citronier
Un Lys
Clair de Musc
Un Bois Vanille

…je třeba se dále vzdělávat…:P Tu Daturu bych mohla nosit, kdybych ji na sobě cítila…:(

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 05.05.08 19:29

Dneska mi přišlo 11 pidivzorků z TPC. Objednala jsem hlavně Boises. ( de violette, de Oriental, et Musc, de Sepia). Hodinu jsem jen čichala k flakonečkům. Boises jsou všechny VELMI pdobné máti Feminite du Bois.
Na rukou mám teď ale : Fumerie Turque- je to jako krabička s kubánskými doutníky, teď jak slábne tak sládne a je fakt zajmavá, i když nevím jestli s úspěchem nositelná.Trochu mi taky připomněla turecká tržiště v Istambulu.
Borneo 1834 je vagon hořké čokolády Lindt. Bez jakékoliv sladkosti, s trochou kafru, která tomu dává mírně zatuchlý nádech.
Cherqui: je ohromně zajímavá a na mně hooodně do přiskyřičného sladka, kadidlova, je tam cítit i růže, která ji dělá na rozdíl od obou předchozích dost ženskou. I tam je cítit tabák, ale zdaleka ne tak evidentně jako ve FT.
Chene má být dubová vůně a strašně jsem se na ni těšila. Z flakonku voněla opravdu jedinečně, na mně se ale mění sice v čerstvě pokácený les, ale je tam složka ( neumím identifikovat), která mi jednoznačně nedělá dobře.
Ještě jsem vyzkoušela Tuberose Criminelle. Dala jsem přivonět mému muži ty známé úvodní tony a trhnul hlavou zpátky, jako když dostane ránu do nosu. Řekl, že na tuhle vůni by měl být zbroják. Mně připomíná kafrovou mast, co používal můj děda na hemeroidy. Tuberoza se z ní vyklube ale krásná…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.05.08 20:09

Mně už také dorazila ta avizovaná várka vzorků, ale žádné nadšení se nekonalo. Obecně nejsou špatné, ale pro mne nic extra. Rousse je zajímavá skořice, ale že bych chtěla celý den vonět jako štramberské ucho, to bych říct nemohla…
Byla jsem hrozně zvědavá na Un Lys. Taky je pěkná. Je to klasické nasládlé pojetí lilie. Originálně nesladké a kořeněně svěží Lys Meditaranée rozhodně nemůže konkurovat… :)

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 05.05.08 20:35

No já ze všech čtyř vzorků mám dojem zprvu hrozně zajímavého až pitného likéru. Nevím jestli bych se odvážila je nosit. Hodily by se k padesátileté šikézní kunsthistoričce, nezávislé umělkyni anebo drsné jazzové zpěvačce typu Evy Olmerové. Ale ráda k nim budu čichat ve flaštičkách, protože vyvolávají silné emoce a pocity deja vu.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 05.05.08 22:19
benvenuta píše:
Aky je presny vztah medzi znackou SL a Shiseidom, to nie je zname.

Lutens u Shiseida vytváří koncepty vůní, které se pod značkou Palais Royal Shiseido můžou prodávat pouze v sídle firmy, v Palais Royal naproti Louvru. Část těchto vůní (např. Sa majesté la rose, Arabie, Fumerie turque, celkem asi dvacet) se prodává i pod Lutensovým jménem, v hranatých flakónech namísto oblých ve vybraných parfumeriích. Jak to funguje z komerčního hlediska, tj. komu jde do kapsy zisk z prodaných kusů, zda Shiseidům, Lutensovi nebo oběma, netuším.

Jinak ani mě SL zatím ničím neomámil, ale divím se, že nezapůsobil na Kerze. Hodně vůní této řady má silné gurmánské prvky (samé hrozinky v rumu, kandované ovoce, likéry), myslela jsem, Kerze, že to bude Tvoje gusto.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist