*SERGE LUTENS

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.12.08 19:34
*SERGE LUTENS

Jelikož se na Jahodě objevila docela široká nabídka vůní této značky, zajímalo by mě, kdo jste měly možnost očichat - napište! Arábii mám očichanou a je tu na ní od Ady recenze.
Zajímala by mě Datura Noir - Oleko, Domenico - popište!(Škemrející smajlík)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ukázat značku Serge Lutens

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 125 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 21.12.08 20:04

Jani, Datura Noir mám minivzoreček a z vůní od Lutense, které jsem zatím vyzkoušela (bylo jich ale zatím bohužel pomálu :? ) se mi líbí hodně moc… Je to spíš květinovka, ale dost netypická, obsahuje
hořké mandle, tuberozu a dle složení tam má být i heliotrop. Ta tuberoza ve složení mě překvapila, protože tuberozové vůně mi nedělají dobře, ale tahle mi nevadí :oops:, asi jí tam je menší než malé množství :)
Pak jsem zkoušela ještě Chypre Rouge , ale tam jsem vystopovala něco jako libeček v polévce a to byl konec zkoušení :shock:

Ještě mám pidivzorek Rousse , to je výrazná skořicová vůně, hodně kořeněná, s trochou mandarinky, hodně dobře drží.
Zajímala by mě Louve, Douce Amere, Daim Blond, Serge Noir a Un Bois Vanille, tak jestli je někdo znáte, popište prosím prosím.....

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25872 příspěvků 21.12.08 20:34

Datura Noir mě očarovala! :D Je to nesmírně originální kompozice, a k tomu krásná, hořko-sladká, tuberózo-mandlová s květem datury (tropické květiny) … A příjemně hypnotická :oops: Tuberózu cítím, ale jemně, určitě nehraje hlavní roli. Spolu s daturou tvoří květinový akord (a jsou to květiny samy o sobě velice výrazné), ale hořká mandle s vanilkou a kokosovým olejem posunou vůni někam do tropů, a nemusí to být zrovna zahrada. Může to být pláž nebo třeba prales … Mandarinka zas dojem odlehčí, osvěží, takže vůně není těžká … je tam toho hodně, ale přitom není přeplácaná, všechno do sebe pěkně zapadá … :wink:

Doufám, že se brzy přemístí z tužebníku na poličku :wink:

Kompozice: hořké mandle, tonka bean, osmanthus, květy citronovníku, mandarinka, heliotrope, tuberosa, vanilka …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

sv. Parfema z Kecálburgu 25872 příspěvků 21.12.08 21:08

Douce Amere je další nádhera a další místo v tužebníku :D

Ano, Sladká Hořká :wink: Ta kombinace funguje naprosto dokonale. Sladká vanilka a skořice a hořký pelyněk. K tomu lilie 8) Chvílemi voní jako marcipán, pak jako absinth … a tak dokola, a tak dohromady. Hmmmm!!! :oops:

sv. Parfema z Kecálburgu 25872 příspěvků 21.12.08 21:21

Un Bois Vanille Orientální vanilka. Co dodat … moc hezká a určitě patří mezi ty zajímavější vanilkové vůně.
Rahat Loukhoum Na začátku přenádherná třešnovo sladká … amaretto … později pořád hezká, spíše sladká, ale má v sobě něco pánského a to tak, že mně k nošení neláká
Fumerie Turque to je ten typ vůně, co obdivuji, zdá se mi být krásná, ale nepotřebuji jí nosit. Mít jí v malém množství doma, občas přivonět, pokochat se … ale nemám potřebu jí nosit. Příliš pánských tónů … Pro mě „domácí“ vůně. Ale opravdu jí obdivuji! V Oriental Brulant (Guerlain) cítím podobný tón jako ve Fumerie Turque, ale obklopený vanilkou a tonkou a mandlí … tudíž vyznění je ženštější, jemnější … Takže Fumerie Turque je takový „hard core“, ale fantastický!! :D

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 21.12.08 21:24

Příjemné počtení! … láká mě vyzkoušet další Lutense. Znám jenom Arabii :oops: .

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 21.12.08 21:28

Mě by podle popisu lákala Louve, neznáte někdo?
Díky. :)

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 21.12.08 21:37

Taky znám jen Arabii a ta byla příšerná. Matně si vzpomínám, že byla samé curry. :vomit:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 21.12.08 21:57

Z těch, co tam nabízejí ( exportní linie včetně Fumerie, která je exkluzivní, ale předloni byla v exportní, letos je to Borneo a to tam nemají), znám
Fleur d´Oranger a to je čistá vůně pomerančových květů, podobná jako úvod La Chasse, ale bez citrusu a je jako když místnost zalije východ slunce
Gris Clair- hoodně silná, ostrá a vytrvalá vůně, podle popisu popel a levandule, mně evokuje vůni nového stříbrného fára se špetkou sladkosti a moc se mi líbí, ale je fakt dost maskulinní
Fleur de citroner - řídký jar
Fumerie - nezapálený sladký tabák, koňak a ebenové dřevo . má nejoblíbenější
Arabie - strašné kari
Ambre Sultan- asi dobrá orientálka, ale za nos mne nechytla, takže nemám výraznější vzpomínkový vjem

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 21.12.08 22:06
Lenna píše:
Mě by podle popisu lákala Louve, neznáte někdo?
Díky. :)

Já jsem měla vzorek, ale už mám jen prázdnou ampulku, zvláštní vůně, celkem jsem o ní uvažovala. Mandlově kořeněná, zimní, těžko popsat, ničemu není podobná.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.12.08 22:06

Domenico, Veverko děkuji za popis. Že jsem se ptala! :twisted: Teď se budu mučit. :bang:

Domenico, jestli si Daturu pořídíš, jsem zájemce o koupi odstřiku.(Nebo aspoň vzorečku.)
Já mám v úmyslu koupit Fumerii - mám odstřik a jsem z ní paf! Vůbec mi nepřipadá pánská, ale úžasná. Zdá se mi podobná Tabac Blond, ale ještě hezčí, no nakonec je to unisex, takže na chlapovi by mohla být také pěkná.
Arábie jsem měla dost velký vzorek - nemůžu říct jednoznačně líbila- nelíbila, zdála se mi proměnlivá, chvíli krásná, chvíli moc jako turecký bazar s kořením Kapali Carsi. (Takže tu mít nemusím, moc problematická.)
(Ne byl to egyptský bazar Misir Carsisi v Istanbulu.)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.12.08 22:11

Lelo koukám, že tvojí poličku bych ihned adoptovala! :D

sv. Parfema z Kecálburgu 25872 příspěvků 21.12.08 22:11

Janas - ohledně Datury Noir beru na vědomí a pokud to bude aktuální (kéž by!) dám vědět s nabídkou :wink:

Lelo - tvůj popis Fleur d´Oranger je naprosto sugestivní … musím vyzkoušet! :wink:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.12.08 22:15

Domenico díky, já se taky musím finančně vzpamatovat!
Na Jahodě stojí 50 ml 85,50 Eur.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 21.12.08 22:17
domenica píše:
Janas - ohledně Datury Noir beru na vědomí a pokud to bude aktuální (kéž by!) dám vědět s nabídkou :wink:Lelo - tvůj popis Fleur d´Oranger je naprosto sugestivní … musím vyzkoušet! :wink:

Fleur d´Oranger je fakt krása a taky Rousse, skořice jako živá 8)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 125 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist