Sexismus, šovinismus a sexuální obtěžování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.03.09 08:34
Sexismus, šovinismus a sexuální obtěžování

V souvislosti s tématem o titulech mne napadlo i toto. Uvědomila jsem si, že v práci používám titul hlavně proto, aby si mne chlapi neposílali pro kafe a nesnažili se mi dosáhnout na zadek…
Každá z nás má určitě svoje nepříjemné zkušenosti s projevy sexismu. Taky by mne zajímalo, kde je u vás hranice sexuálního obtěžování ? V USA by vám chlap nemohl ani pochválit parfém… :?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 20.03.09 08:38

…v práci razím zásadu - nejlepší obrana je útok, takže kolegy s gustem poplácávám po prdelkách … ještě mě žádný nežaloval :whistle:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.03.09 08:40

no jo, to je celá bláznivá Amerika!! tam jdou z extrému do extremu..
já za svojí 25 letou praxi nemám žádné negativní zážitky.. možná je to ale taky dané tím, že ty sama musíš stanovit pravidla, co si ostatní můžou a nemůžou dovolit.. protože se mnou seděla v kanclu kolegyně, kterou další kolega "přepadnul " u umyvadla a jal se jí zřejmě hladit ňadra :D já se tomu směju, protože já bych s ním byla raz dva hotová a vypochodoval by z koupelny se sklopenýma ušima :wink: ona z toho měla rok trauma!!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.03.09 08:41
evixx píše: …v práci razím zásadu - nejlepší obrana je útok, takže kolegy s gustem poplácávám po prdelkách … ještě mě žádný nežaloval :whistle:

evixx - to je nejlepší zásada co znám a praktikuju jí teměř denně :wink:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.03.09 08:48

Moje prevence mezi kolegy je, že se chovám taky jako chlap…u zákazníků to tak docela nejde…Taky mám známou, která co tři měsíce mění zaměstnání, protože ji všude sexuálně obtěžují… :roll: …tam je to ale v hlavě… 8) Ale s tím obtěžováním taky nemám žádnou extra špatnou zkušenost - to spíše s těmi projevy sexismu a šovinismu… :twisted:

Zatím nepřekonatelný zlatý hřeb je prohlášení nově nastoupivšího ředitele ve firmě, kde jsem pracovala. Po rozkoukání si mne zavolal a oznámil mi, že s mou prací je spokojen, ale můj útvar bude degradován v organizační struktuře o stupínek níže, protože ve vrcholovém vedení musejí být „pořádní chlapi“ , není to práce pro „křehké ženy“, žena se musí především věnovat rodině, takže teď mám jít a oznámit manželovi radostnou událost - že bude mít teplé večeře…když zjistil, že manžela nemám, přestal mi dávat odměny - ty peníze potřebují zaměstnanci s rodinou…no, to mi bylo 25 - od té doby podnikám, takže jsem mu vlastně vděčná… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.03.09 09:00

…muži si k Vám dovolí to…,
co jim dovolíte Vy.......

Nedávno jsem měla zážitek…

• nadbíhal mi jeden kluk(z práce,cca 30let),

na úrovni srandiček a lehce erotizující konverzace - OK.
Osmělil se a ve vší slušnosti, ale jasně mi dal najevo, že by se se mnou chtěl vysprchovat.....
I já ve vší slušnosti a v pohodě - poděkovala za lichotku, ale jasně odmítla, s tím, že pouze ta konverzace.!.
Zkusil to ještě párkrát(opět slušně), a vždy s mojí stejnou odpovědí.
Myslela jsem(!), že je vše ok, vtípky a slovní přestřelky příjemně pokračovaly…
Hmmm - při našem prvním pracovním nedorozumění se asi projevila uražená mužská ješitnost..!.

• reagoval jak rozmazlenej fracek, ze kterýho si asi většina sedne na prdel,

buď musíte být v jeho přítomnosti „řiťolez“, a nebo splachovací, protože ON je přece Úžasnej ve všech směrech..
Ale odporovat mu?!, nebo mu dokonce něco vytknout?!

• to, že je mu cca 30let - dospělost a úroveň(bohužel) nezaručuje…

PS:srandičky jsou pryč, a „zasklívá mě“.....
Jo jo, jiná by z něj asi byla vydřená, a já „zaváhala“…! :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 20.03.09 09:13
Kerze píše: …když zjistil, že manžela nemám, přestal mi dávat odměny - ty peníze potřebují zaměstnanci s rodinou… :wink:

Kerze já podobně. Když mi bylo 24 let, tak se u nás propouštělo. Některým bylo navrhnuto, aby přistoupili na snížení platu, aby se propouštět nemuselo. Navrhli to i mně, protože jsem byla stále svobodná a bez dětí. Odmítla jsem. Odmítla jsem, tak jsem byla za sobce.
1/ Neměla jsem tak vysoký plat jako ostatní (někteří měli i dvoj-, trojnásobný).
2/ Možná jsem neměla rodinu, ale taky jsem měla svoje cíle - spořila jsem si na vlastní bydlení. A proč jsem se jich měla vzdávat kvůli cizím lidem?
3/ Namíchlo mě, že moji kladnou odpověď nadřízení považovali za samozřejmou.

Tak možná jsem sobec, občas si na to vzpomenu. Ale neviděla jsem důvod proč se vzdávat už tak svého mizerného platu začínajícího zaměstnance. :oops:

No a v 17 na brigádě měl jeden kolega /cca 45 let/ trapný řečičky vůči mně a vyprávěl sprosté vtipy. Já jako neotrkané a stydlivé telátko jsem se červenala, bylo mi trapně a nevěděla jsem, co dělat. Dnes bych si s ním poradila asi jinak.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 20.03.09 11:07

Já mám tedy docela hnusný zážitek,není z práce ,ale z osobního života.....asi rok mě obtěžovat 70ti letý bývalý soused…a docela hnusně,telefo­náty,čekání před domem,před obchodem…Čekal dokud nevylezu,pak za mnou jel......Vždyc­ky,když jsem vzala mobil,že volám třeba policii,hned ujel.....Dokonce v noci mě chodil klapat na dveře…bydlela jsem sama a on to dobře věděl.....Keci typu,že mu ještě i v jeho věku stojí dobře a že mu budu dobrou ženou :? .....Už jsem se bála vycházet…Naštěstí jsem v té době potkala nynějšího přítele a odstěhovala se…nedávno jsem ho potkala…jak se mě udělalo zle,hrůza

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 20.03.09 11:10

Jinak v práci jsem měla sexuální keci na denním pořádku…pohoršená z toho nejsem a když mě kolega sáhnul na prsa a hodnotil…odešel se skolenýma ušima…s tím jsem hned hotová..... :o

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 20.03.09 11:44

Blbých keců a různých sexuálních narážek mám při práci plno, nevadí mi to, posílám to s úsměvem zpátky. Mám výhodu, když před chlapama s blbejma kecama vykastruju sedmimetrákovýho hřebce, nedovolí si sáhnou nebo něco jiného opravdu žádnej i kdybych to dělala polonahá 8) :D

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 20.03.09 12:18
katerinka píše:
Blbých keců a různých sexuálních narážek mám při práci plno, nevadí mi to, posílám to s úsměvem zpátky. Mám výhodu, když před chlapama s blbejma kecama vykastruju sedmimetrákovýho hřebce, nedovolí si sáhnou nebo něco jiného opravdu žádnej i kdybych to dělala polonahá 8) :D

Jj, jak se jmenoval ten film s Donutilem a Hanákem? Ta znásilněná veterinářka ho vykastrovala, ne?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.03.09 12:24

Pasti, pasti, pastičky :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.03.09 12:35

V práci se mi to moc nestává, většinou jsou kolegové i ostatní galantní. Stává se, že přijde někdo, koho neznám a složí mi kompliment, a to jsem pak docela v rozpacích, když toho člověka vidím prvně. Jen jednou mi kolega, s kterým jsem byla na služebce, učinil návrh, ale nějak jsem to zamluvila, pochopil to, a od té doby jsme se k tomu nikdy nevrátili a je klid.

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.03.09 12:43
janicka24 píše:
Já mám tedy docela hnusný zážitek,není z práce ,ale z osobního života.....asi rok mě obtěžovat 70ti letý bývalý soused…a docela hnusně,telefo­náty,čekání před domem,před obchodem…Čekal dokud nevylezu,pak za mnou jel......Vždyc­ky,když jsem vzala mobil,že volám třeba policii,hned ujel.....Dokonce v noci mě chodil klapat na dveře…bydlela jsem sama a on to dobře věděl.....Keci typu,že mu ještě i v jeho věku stojí dobře a že mu budu dobrou ženou :? .....Už jsem se bála vycházet…Naštěstí jsem v té době potkala nynějšího přítele a odstěhovala se…nedávno jsem ho potkala…jak se mě udělalo zle,hrůza

To je fakt hnusný zážitek. Byla jsi s tím na policii?

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 20.03.09 13:03

.

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist