Shalimar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anonym  19.08.07 19:23

Zajímalo by mne, zda máte někdo nějaké zkušenosti s touto vůní, jejím složením a výdrží u jednotlivých forem edp. edt, a edt light. Chtěla bych si některou z nich koupit, ale nevím, která by byla nejideálnější. Mám ráda, když vůně zanechá stopu jak v oblečení, tak v prostoru kolem vás, ale zároveň neobtěžuje, spíš vábí. Jsem romantický typ a dlouho hledám vůni, která by mi sedla. Vyzkoušela jsem jich hodně, naposled Innocent od T.M., ale bohužel na mně vůbec nedrží. Shalimar jsem netestovala. Můžete mi někdo poradit? Děkuji .

Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.08.07 19:28

Na ten účel, který chceš, bych vzala EdT - vydrží dlouho a přitom není otravná, když to samozřejmě nepřeženeš. Ale každopádně ho vyzkoušej, není to univerzální líbivka. Innocentu moc podobná není, je to temnější, orientálně laděná vůně s dominantní vanilkou.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Gudrun  19.08.07 21:00

EdT určitě postačí, Shalimar je poctivý držák.
Mmch. na svoje prví setkání se Shalimarem nezapomenu. Dostala jsem takovou pecku do nosu, že jsem opustila parfumerii (už jsem neměla šanci ucítit cokoliv jinýho) a nechápala, jak se něco takovýho mohlo udržet tolik let. Jenže jak se mi rozvíjela na zápěstí, tak jsem pochopila. :)

zdenali  20.08.07 07:42

Já mám trošku jinou zkušenost - musím používat edp a ani to příliš dlouho nedrží. První nápor je sice velmi intenzivní, ale potom zjemní tak, že ho skoro necítím ani já, ani okolí. Takže nejlépe je vyzkoušet, nebo koupit naslepo a smířit se s výsledkem.

anonym  21.08.07 15:59

Díky za rady, ale přece jen mi to nedalo a dívala jsem se na složení Shalimaru a Shalimaru light. Většina prodejců složení jen okopírovala, ale asi u dvou jsem u light našla trochu odlišné složení. Nemáte ho někdo, kdo by mi poradil jak velký rozdíl je mezi nimi? Díky.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.08.07 16:36

Jestli myslíš Shalimarem Light ten modrý, tak ten je odlišný, má jiné složení - citron, bergamot; jasmín, kosatec, pomeranč; vanilka, ambra. Je citrusovější, lehčí, ale podoba se Shalimarem je tam pořád výrazná.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 26.08.07 20:22

Odporucam vyskusat EDP aj EDT, u Guerlainu su casto dost velke rozdiely vo voni medzi jednotlivymi koncentraciami. Ja milujem EDP, ale edt sa mi zda malo nevvazena, bez hlbky, ctrusove tony skor vyprchaju…
Napisala som dost dlhu recenziu na Shalimar http://ada.konicky.net/…/recenze.php

a tu je porovnanie Shalimar Eau Legere a originalu z jednej z predoslych tem.

[quote:2rqklfl1]­Shalimar Eau Legere/Shalimar Light sa lisi od originalu, je zjednoduseny a lahsi. Neviem, ake su rozdiely v kompozicii, popisem len svoj dojem: original je pre mna kompozicia sucheho (ako u vina, opak sladkeho), nahorkleho, aromatickeho bergamotu, velmi malo sladkej vanilky (tato vanilka je velmi odlisna od sladkeho, zakuskoveho typu vanilky, vobec sa mi neasociuje s jedlom ako mnohe ine vanilky) a pizma. Ostatne tony (jazmin) velmi necitim samotne, vnimam skor ich efekt na celkovu kompoziciu. Light je lahsie pristupna vona: citrusove tony su skor citron nez bergamot a su „stavnatejsie“ - nie je to len aromaticka vona kory, ale aj vona stavy… Vanilka je sladsia a konvencnejsia, blizsia bezne pouzivanym sladkym vanilkovym tonom. Pizma je v Shalimar Light menej a je to mozno iny druh pizma (existuje vela druhov syntetickeho pizma pouzivanych v parfumerii), lahsi a menej zivocisny. Original je tazsi, temnejsi, v mojom vnimani viac sexy, Light je lahsie pristupny a jasnejsi.
Tu je recenzia obidvoch voni: http://boisdejasmin.typepad.com/_/2005/ … halim.html
Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist