Shalimar

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Motu
Učednice 37 příspěvků 06.12.07 15:36

Ahoj,

mohl by mi někdo popsat jak voní Shalimar? Je to moc těžká vůně? Na netu je popisována jako citrusová, orientální, sladká. :) Hodně ji na tomto fóru chválíte a já jsem už oblítala v Ostravě kdejakou parfumérii a nikde tuto vůni nemají. Dá se k nějaké jiné vůni přirovnat nebo je jedinečná? A také mě zaujala její lehčí verze Shalimar Light… je mezi nimi velký rozdíl? Nebo myslíte, že mi bude více sedět Shalimar Light, když nejsem zvyklá na orientální vůně?

Děkuji za odpověď. :)))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.12.07 15:48

Citrusová, orientální, sladká, to je víceméně pravda :) Je postavená na trojici bergamot - vanilka - kadidlo. Pokud nejsi zvyklá na orientální vůně, tak ti asi bude připadat divná a dost těžká - rozhodně se do ní nevrhej naslepo jen proto, že ji tu chválíme, ani Shalimar Light bych nebrala.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.12.07 16:09

Na Web o vůních máš na Shalimar krásnou recenzi i postřehy nositelek. Pro mně je to jemná vanilková vůně - na mně voní jemně vanilkově, hřejivě. Jsou tam všechny typicky Guerlainovské ingredience - notná dávka vanilínu, santalové dřevo, jasmín, růže,trocha koření a trocha kadidla - citrusy tam jistě jsou, ale jen v hlavě a ta rychle vyprchá. Nejklasičtější orient a taky jeden z nejkrásnějších. Myslím, že je to vůně, která nemá šanci vyjít z módy. Jestli koupit edt, edp nebo rovnou Light, v tom Ti neporadím, to musíš sama vyzkoušet - jak se na Tobě rozvine…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 06.12.07 16:12
Mne sa nezda sladka, ale orientalna je az az. Urcite nekupovat naslepo!
Moja recenzia na Shalimar: [quote:1wpd30nc]­Shalimar je snad spolu s Chanelom No. 5 najväčšia legenda dejín parfumárstva a jedna z najslávnejších vôní sveta. A ako to u slávnych (nielen) vôní chodí, je milovaný i nenávidený a v nosoch i mysliach ľudí sú s ním spojené najrozličnejšie asociácie. Pre niektoré jeho milovníčky (a ich partnerov) je Shalimar tá najviac sexy vôňa, iná skupina žien by ho označila za zatuchnutý smrad. A zas v iných kruhoch, ako som sa dočítala, je Shalimar identifikovaný ako parfum, ktorý nosia „ladies who lunch“, znudené manželky bohatých mužov, ktoré nemajú celý deň čo robiť a stretávajú sa na obedoch v najfajnovejších reštauráciách Manhattanu. Žiadnu vôňu nemožno opísať celkom objektívne a u takejto legendy je táto uloha ešte ťažšia. Takže i môj komentár k Shalimaru je zafarbený subjektivitou. Shalimar je založený na kombinácii citrusu, vanilky a akordu Guerlinade, ktorý sa v rôznych modifikáciách objavuje v mnohých vôňach Guerlainu z toho obdobia. (Shalimar vytvoril legendárny parfumár Jacques Guerlain v roku 1925.) Citrus a vanilka sa nezdá byť novátorská kombinácia - v rukách Jacquesa Guerlaina je však originálna a provokatívna. Citrus v tomto prípade je bergamotka, ktorej horkastú, trpkastú vôňu poznajú všetci milovníci čaju Earl Grey. Sprevádza ju tón citrónu, evokujúci viac aromatické oleje citrónovej kôry než šťavnatú vôňu citrónovej šťavy. Vanilka v Shalimare nijak neevokuje vanilkový puding, takmer vôbec nie je sladká a má dymový nádych - nie je to vanilka z gourmandských vôní. Ďalšie prítomné zložky sú kvetinové tóny, akord Guerlinade a pravdepodobne aj tón kadidla. Guerlinade je kombinácia vanilky, tonkových semien, ambry, pižma, benzoínu, irisu a pravdepodobne ďalších zložiek, ktoré nám Guerlain neprezradí. Tento akord dodáva mnohým guerlainovkám z predvojnového obdobia v rôznej miere púdrovo-vanilkový orientálny nádych. Kvetinové srdce Shalimaru tvorí jazmín (bohužiaľ, už dávno to nie je jazmín z Grasse), iris a ruža stolistá. Citrusové tóny majú v Shalimare vynikajúcu výdrž - nestrácajú intenzitu počas celého trvania hlavy a srdca vône. Počas týchto fázy je duet bergamotky a vanilky je sprevádzaný orchestrom Guerlinade, hlavne irisu a pižma, takisto jazmínu. Jacques Guerlain je vynikajúci dirigent: sprievodné tóny poskytujú hlavným hrdinom tejto opery skvele zladený, hladký podklad a udávajú náladu vône. Tá, ako naznačujú tienisté, len slabo osvetlené kulisy farby polnočnej modrej so zlatými ornamentmi, je tajomná, temná, plná prísľubov - nie je však ťaživá ani zlovestná. Shalimar nie je ľahká vôňa, nie je však ani tak ťažká, aby niekoho dusila. Aplikovaná citlivou rukou táto vôňa znesie i teplejšie počasie (samozrejme, treba tu brať do úvahy aj vplyv individuálnej kožnej chémie), obzvlášť nádherná je za teplej letnej noci. V koncovke vône je výraznejšie cítiť orientálny charakter Shalimaru a ťažšie tóny, popri vanilke sa do popredia dostáva pižmo, ktorému nechýba živočíšny nádych a ktoré nehanebne šepká nositeľke a jej spoločníkovi rôzne návrhy na to, čo by sa za nádhernej letnej noci dalo podniknúť. Moja obľúbená koncentrácia u tejto vône je eau de parfum. Môj opis sa do značnej miery vzťahuje na všetky koncentrácie, koncentrácii eau de toilette i eau de cologne však chýba vyváženosť a trvácnosť citrusových tónov. Jediný raz som skúsila aj extrait de parfum, bol este hebkejší a jemnejšie zladený, ale zdal sa mi príliš pižmový a niečo neurčité mi na ňom vadilo. Všetky koncentrácie sú však hodné vyskúšania, kto vie, ktorá sadne práve vám?Shalimar Light: [quote:1wpd30nc]­Shalimar Eau Legere/Shalimar Light sa lisi od originalu, je zjednoduseny a lahsi. Neviem, ake su rozdiely v kompozicii, popisem len svoj dojem: original je pre mna kompozicia sucheho (ako u vina, opak sladkeho), nahorkleho, aromatickeho bergamotu, velmi malo sladkej vanilky (tato vanilka je velmi odlisna od sladkeho, zakuskoveho typu vanilky, vobec sa mi neasociuje s jedlom ako mnohe ine vanilky) a pizma. Ostatne tony (jazmin) velmi necitim samotne, vnimam skor ich efekt na celkovu kompoziciu. Light je lahsie pristupna vona: citrusove tony su skor citron nez bergamot a su „stavnatejsie“ - nie je to len aromaticka vona kory, ale aj vona stavy… Vanilka je sladsia a konvencnejsia, blizsia bezne pouzivanym sladkym vanilkovym tonom. Pizma je v Shalimar Light menej a je to mozno iny druh pizma (existuje vela druhov syntetickeho pizma pouzivanych v parfumerii), lahsi a menej zivocisny. Original je tazsi, temnejsi, v mojom vnimani viac sexy, Light je lahsie pristupny a jasnejsi.
Tu je recenzia obidvoch voni: http://boisdejasmin.typepad.com/_/2005/ … halim.html
Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.12.07 16:17

benvenuta - super!

A vůbec, za chvíli vyrážíme na společenskou akci a právě jsem se rozhodla, že pro dnešek nechám doma své nové objevy a s sebou tam vezmu Shalimar…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Irena  06.12.07 16:23

Právě jsem si přinesla na papírku oba, EDP a EDT light, a na zápěstí EDP. Obojí se mi strašně líbí, ale musím říct, že si potrpím na vůně, které nepatří právě k obecně oblíbeným: prostě si libuju v takových podivnostech. Na papírku EDP voní jako vanilkový lusk a citrónová kůra usušené v kouři. Na pleti mi tyhle tři noty víc splývají, citrón cítím minimálně. Ale okouzluje mě to. EDT light na mě působí jako variace na totéž téma, ale místo violancella ji hrají housle. Citrónky jásají, vanilka je bližší nedělnímu pečení, kouř zcela vynechán. Moc roztomilé a zároveň francouzsky chic. EDP vidím jako elegantní Pařížanku „bez věku“ (takže 30 a pak už se neptat) a EDT light jako její skotačící dceru, co si s ještě dětskou hravostí užívá první roky dospělosti a elegance. Jen se bojím, aby se z lightky nestal na kůži citrónový dortík.

Motu
Učednice 37 příspěvků 06.12.07 16:41

Děkuji vám moc za odpovědi. Vím, že to není lehké popsat vůni, protože každá máme jiný nosík. Vidím to tak, že si někdy (až přijde čas…už jsem pokročila aspoň od obyčejných svěženek k více ženštějším něčím zvláštním vůním :)))…z některých vůní se mi totiž dělá vyloženě špatně…) od někoho koupím zbytek obou vůní a vyzkouším. ;) Motu

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 07.12.07 08:25

Irenko - to jste vystihla znamenitě - vanilkový lusk+citronová kůra a kouř - přesně. Light se na mé kůži v citronový dortík nepřeměňuje, ty kouřové citrusy dost rychle vyprchají a zůstává vanilka.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 07.12.07 12:15

Mala som obdobie, ked Light vonal na mojej kozi ako citronovy jogurt, alebo vanilkovy jogurt. Tak nejak. Nastastie to bolo len docasne.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Saloua  07.12.07 17:54

Motu jsem z Ostrevy a Shalimar mám. Jestli chceš můžeme se sejít a můžeš se ovonět. Já jsem ho kupovala naslepo před rokem a vůbec ani trochu nezklamal. Naopak. Je NEJ…

Irena  08.12.07 14:57

Ještě mě napadlo, že by Motu mohla vyzkoušet Guerlain Habit rouge. Je to sice vůně pánská, ale voní jako dřevitější, méně vanilkový Shalimar. I Guerlain ji tak prezentuje.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.12.07 15:30

Irena: Jé, o tom jsem nevěděla. Tuhle jsem se otáčela za nějakým mužem, protože jsem si byla skoro jistá, že má na sobě Shalimar, možná méně vanilkový, ale Shalimar. A moc se mi to na něm líbilo. Musím jít na čuchanou.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Silis
Učednice 200 příspěvků 08.12.07 16:17

No někteří chlapi nosí dámský Shalimar… My nosíme pánské vůně a někteří páni dámské.

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Irena  08.12.07 19:33

Můj přítel mi taky říkal, když jsem mu dala přivonět na papírku Shalimar EDP, že by to mohl nosit i chlap.

Motu
Učednice 37 příspěvků 10.12.07 11:48

Jednou jsem si objednala od Guerlainu Mitsouko a musela jsem ho vyměnit za jinou vůni. Někde jsem četla, že také tuto vůni používají i muži. Byla zvláštní, ale připadala jsem si v ní tak o 20 let starší. :)

Pro Saloua: Děkuji za nabídku, jsi hodná. ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist