Shalimar- EdP versus extrakt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lela  03.02.08 19:51

Máte někdo zkušenost s tím, jestli Shalimar voní jinak když je jako parfemovaná voda a jako čistý parfém?
Někde jsem četla, že EdP je více sladší, zatímco parfém je živočišnější, sušší…
Nevíte taky náhodou jestli lze někde ( např. v Dlouhé) parfém zkusit?

Reakce:

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 03.02.08 20:01

Určitě, mají tam od shalimaru všechny verze jak EDT,EDP, tak parfém

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

lela  07.02.08 10:26

Tak jsem se včera zastavila v Dlouhé a zkusila čistý parfém. Zprvu jsem ho vůbec nepoznala. Chyběl mi tam ten bergamotový úder. Začal se tam vkrádat asi až tak po deseti minutách. Sladkost je také o poznání méně výrazná, celkově působí vůně spíš jako hebký orientální balzám. Mám z něj dojem že není tak „uřvaný“ ( nenašla jsem jiné slovo i když EdP MILUJU!!). Je to jemnější, déle trvalejší verze. Měla jsem v ní pocit, že jsem kočka co se vyhřívá na sluníčku a přitom vrní. Ale ta cena!!!!!.....

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 07.02.08 10:52
lela píše:
Tak jsem se včera zastavila v Dlouhé a zkusila čistý parfém. Zprvu jsem ho vůbec nepoznala. Chyběl mi tam ten bergamotový úder. Začal se tam vkrádat asi až tak po deseti minutách. Sladkost je také o poznání méně výrazná, celkově působí vůně spíš jako hebký orientální balzám. Mám z něj dojem že není tak „uřvaný“ ( nenašla jsem jiné slovo i když EdP MILUJU!!). Je to jemnější, déle trvalejší verze. Měla jsem v ní pocit, že jsem kočka co se vyhřívá na sluníčku a přitom vrní. Ale ta cena!!!!!.....

Kolik??

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 07.02.08 13:05
lela píše:

Já jsem zkoušela čistý parfém Mitsouko. A měla jsem z toho úplně stejný pocit. Balzámek bez křiklavých tónů EDT, jakkoli se mi EDT líbí. Extrakt je tak jemný, že jsem se bála, že nebude moc držet. A taky moc nedržel. Z kartičky vůně vyprchala stejně rychle jako EDT. Ale na kůži možná pracuje jinak.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Lela  07.02.08 13:06

Mají tam dvě velikosti: ta menší (nevím kolik toho bylo ale pidimnožství) bylo za 3000.- Pak měli větší ( 30 ml možná??) a to bylo přes 7000.-

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.02.08 21:28

Na mne sa parfum dost lisil od EDP. Je hladsi, bez zretelnych prechodov medzi tonmi, bez vyrazneho rozdielu medzi nahorklym bergamotom a vanilkou, kadidlom… Je menej sladky, bergamot tam skoro necitim a zda sa mi, ze je tam viac pizma. EDP mi vyhovuje viac.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist