Shalimar- EdP versus extrakt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lela  03.02.08 19:51

Máte někdo zkušenost s tím, jestli Shalimar voní jinak když je jako parfemovaná voda a jako čistý parfém?
Někde jsem četla, že EdP je více sladší, zatímco parfém je živočišnější, sušší…
Nevíte taky náhodou jestli lze někde ( např. v Dlouhé) parfém zkusit?

Reakce:

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 03.02.08 20:01

Určitě, mají tam od shalimaru všechny verze jak EDT,EDP, tak parfém

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

lela  07.02.08 10:26

Tak jsem se včera zastavila v Dlouhé a zkusila čistý parfém. Zprvu jsem ho vůbec nepoznala. Chyběl mi tam ten bergamotový úder. Začal se tam vkrádat asi až tak po deseti minutách. Sladkost je také o poznání méně výrazná, celkově působí vůně spíš jako hebký orientální balzám. Mám z něj dojem že není tak „uřvaný“ ( nenašla jsem jiné slovo i když EdP MILUJU!!). Je to jemnější, déle trvalejší verze. Měla jsem v ní pocit, že jsem kočka co se vyhřívá na sluníčku a přitom vrní. Ale ta cena!!!!!.....

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 07.02.08 10:52
lela píše:
Tak jsem se včera zastavila v Dlouhé a zkusila čistý parfém. Zprvu jsem ho vůbec nepoznala. Chyběl mi tam ten bergamotový úder. Začal se tam vkrádat asi až tak po deseti minutách. Sladkost je také o poznání méně výrazná, celkově působí vůně spíš jako hebký orientální balzám. Mám z něj dojem že není tak „uřvaný“ ( nenašla jsem jiné slovo i když EdP MILUJU!!). Je to jemnější, déle trvalejší verze. Měla jsem v ní pocit, že jsem kočka co se vyhřívá na sluníčku a přitom vrní. Ale ta cena!!!!!.....

Kolik??

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 07.02.08 13:05
lela píše:

Já jsem zkoušela čistý parfém Mitsouko. A měla jsem z toho úplně stejný pocit. Balzámek bez křiklavých tónů EDT, jakkoli se mi EDT líbí. Extrakt je tak jemný, že jsem se bála, že nebude moc držet. A taky moc nedržel. Z kartičky vůně vyprchala stejně rychle jako EDT. Ale na kůži možná pracuje jinak.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

Lela  07.02.08 13:06

Mají tam dvě velikosti: ta menší (nevím kolik toho bylo ale pidimnožství) bylo za 3000.- Pak měli větší ( 30 ml možná??) a to bylo přes 7000.-

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.02.08 21:28

Na mne sa parfum dost lisil od EDP. Je hladsi, bez zretelnych prechodov medzi tonmi, bez vyrazneho rozdielu medzi nahorklym bergamotom a vanilkou, kadidlom… Je menej sladky, bergamot tam skoro necitim a zda sa mi, ze je tam viac pizma. EDP mi vyhovuje viac.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist