Shalimar edt nebo Shalimar parfum intial

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Milena4
Nováček 6 příspěvků 16.06.13 06:37
Shalimar edt nebo Shalimar parfum intial

Zdravím vás všechny. Potřebuji poradit, neb mám dilema.Rozhoduji se, zda zakoupit klasický Shalimar, nebo Shalimar parfum intial. Tento jsem si vyzkoušela, krásně na mně voní.Shalimar edt bohužel neměli tester a původně jsem schválně jela do Brna, jen kvůli němu. V diskuzích jsem četla, že SPI ho připomíná jen vzdáleně, tak prosím o radu. Do kterého jít? Děkuji

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13123 příspěvků 16.06.13 10:27

@Milena4 SPi je kosatcovější, není tam kadidlo, takže je šťávnatější, a hlavně má větší výdrž, než Shalimar EdT. Já jsem pro SPI ;)

Na poličce 96 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25681 příspěvků 16.06.13 10:33

@Milena4
Mileno, to je těžké poradit ti. Na základě čeho? ;) Vůně jsou to velmi odlišné, společný mají téměř jen název. Já ti můžu s klidným svědomím doporučit pročíst na Arome příspěvky o Shalimaru i o Shalimaru parfum Initial, a podívat se v Inzerci, jestli někdo nenabízí vzorečky nebo odstřiky těchto vůní, případně si dát sama inzerát s poptávkou. Jinak, ať se ti tu líbí!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
coconut
Nevyléčitelná závislačka 1078 příspěvků 17.06.13 17:53

@Milena4 Pokud jsi Shalimar Parfum Initial zkoušela a hezky ti voněl, tak bych do něj asi šla. A Shalimar edt si můžeš pořídit třeba časem nebo zkus sehnat vzorečky a porovnat si je. Měla jsem podobný dilema a pořídit rovnou Shalimar jsem se bála po přečtení různých komentářů a přirovnání, tak jsem pořídila SPI a později i SPI L'eau a jsem spokojená. Shalimar jsem taky neměla zatím kde očichat, ale stejně se na něj postupně chystám.

Na poličce 107 parfémů 5 miniatur 10 odstřiků 69 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Milena4
Nováček 6 příspěvků 18.06.13 15:47

Děkuji vám za názory, potřebovala jsem jen nakopnout, půjdu do SPI, jen si počkám na výplatu. Zatím si navozuji iluzi SPI nátěrem Musc Khalify + Royal Goldu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist