Shiseido Murasaki - setkání po letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 25.01.08 17:03

Toto téma by mělo patřit spíše do jiného, mnou před časem založeného fóra o pamětnických vůních.Nebo do fóra dosud imaginárního, nazvaného třeba " splněné tužby " či " nesehnatelné vůně ". Tedy - před 18 lety , těsně po revoluci, jsem dostala ze SRN navoněný papírek s úchvatnou vůní Murasaki od Shiseida. Celých těch 18 let jsem na ni nezapomněla a toužila, pátrala.Nikde v Evropě, žádná Jahoda, nic.Až minulý týden, na ebay, krásná cena, ke koupi v Japonsku.Po týdnu je u mne doma a setkání s ní je dojemné.Kdyby ta vůně tušila, kolik věcí se událo od prvního setkání s ní až k dnešku.Možná i ta vůně je pocitově jiná, ale stálo to za to.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.08 17:08
chava píše:
Toto téma by mělo patřit spíše do jiného, mnou před časem založeného fóra o pamětnických vůních.Nebo do fóra dosud imaginárního, nazvaného třeba " splněné tužby " či " nesehnatelné vůně ". Tedy - před 18 lety , těsně po revoluci, jsem dostala ze SRN navoněný papírek s úchvatnou vůní Murasaki od Shiseida. Celých těch 18 let jsem na ni nezapomněla a toužila, pátrala.Nikde v Evropě, žádná Jahoda, nic.Až minulý týden, na ebay, krásná cena, ke koupi v Japonsku.Po týdnu je u mne doma a setkání s ní je dojemné.Kdyby ta vůně tušila, kolik věcí se událo od prvního setkání s ní až k dnešku.Možná i ta vůně je pocitově jiná, ale stálo to za to.

Tak to je hezký příběh :)

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 25.01.08 17:16

Oleko, na parfume.ru /píši to správně ?/ je krásný popis, ale v ruštině. Kdybys měla chuť a čas se na to podívat, to by bylo řadu z nás hodně zajímavé.Vůně je to velmi jemná,introvertní, " japonsky " delikátní. Třeba vůně mlčenlivé gejši na procházce v japonské zahradě. Fialky, růžičky, spodní zelené tóny.Po této zkušenosti bych si troufla jít i do jiných nedostupných vůní od Shiseida naslepo.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.08 17:38

Od Shiseido jsem asi tak před 6-7 lety měla původní Zen, libil se mi, táto značka má zajímavé vůně, ale ted' bych se k nim speciálně nevratila, bylo to zvlaštní období, spojené s jedným člověkem, o kterém už nemám zájem.
Na japonské vůně bych asi měla mít speciální duševní stav, ve kterém ted' naštěstí nejsem.
Jako i japonské verše potřebuji určité fylosofické přemyšlení nad životem, přírodou, smyslem duchovního obohacení.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.08 17:52
chava píše:
Oleko, na parfume.ru /píši to správně ?/ je krásný popis, ale v ruštině. Kdybys měla chuť a čas se na to podívat, to by bylo řadu z nás hodně zajímavé.

Tak právě na aromat.ru (parfem.ru automatický přechází va aromat.ru) o Murasaki tam jenom jedná věta, Chavo, možna jsi tan popis spletla s popisem nějakého jiného parfému ? Chybí tam i obrázek.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 25.01.08 21:15

Murasaki by Shiseido

# Fragrance: Floral # This fragrance is for Women
Shiseido Murasaki

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 25.01.08 21:26

Chavo, tak to jsi našla hezký popis :), na aromat.ru nepopsána ano pětina z toho.

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 25.01.08 22:13

Murasaki jsem viděla na www.saleperfum.com, někdo sem nedávno dával odkaz, mají i jiné u nás běžně nesehnatelné vůně (např. Michael Kors).

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 26.01.08 09:01

Petra - hned tam mrknu, díky !

...  26.01.08 09:36
Petra píše:
Murasaki jsem viděla na www.saleperfum.com, někdo sem nedávno dával odkaz, mají i jiné u nás běžně nesehnatelné vůně (např. Michael Kors).

Stránka se upravuje, děkujeme Vám za pochopení!

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 26.01.08 22:03

chava, to jsi to koupila na japonské ebay? To nebylo v japonštině?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 27.01.08 07:15

Ronna - koupila jsem ji na www.ebay.com, do vyhledavače zadala Murasaki.

tanya  16.02.08 03:10
píše:
Petra píše:
Stránka se upravuje, děkujeme Vám za pochopení!

stranka uz zase bezi

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist