Silikony v make-upu/ BB krému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pet-artep
Nováček 22 příspěvků 17.03.13 16:47
Silikony v make-upu/ BB krému

Používáte make-upy nebo BBkrémy, i když víte, že jsou v nich přidané silikony. Máte zkušenosti s nějakými, kde se silikony nevyskytují?

Poslední dobou jsou silikony velké téma, proto mne zajímají vaše názory a zkušenosti.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3275 příspěvků 17.03.13 18:02

Jelikož ze silikonů v kosmetice mi nehrozí smrtelné nebezpečí ani ochrnutí, tak je používám naprosto v klidu.

Na poličce 176 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 18.03.13 06:09

Tak v této problematice se vyzná Verunka. Já sama za sebe vyznávám tzv. prasečí styl, kdy mi je celkem jedno, co všechno ve složení je. Všimla jsem si totiž, že se mi pupínky začínají tvořit pravidelně pouze před menses.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 18.03.13 15:01
@Barbarella píše:
Jelikož ze silikonů v kosmetice mi nehrozí smrtelné nebezpečí ani ochrnutí, tak je používám naprosto v klidu.

To je sice pravda, ale silikony jsou tělu naprosto cizí a zanášejí pleť i vlasy a ty pak nejsou schopny vytvářet si vlastní tukovou ochrannou bariéru.. Osobně mám vyzkoušeno, že čím méně toho používám, tím se kůže více libuje.. Mně osobně se ta představa neviditelné masky nelíbí, preferuji přírodní kosmetiku nebo nejlépe žádnou.. Ovšem BB cream ani dobrý make-up jsem zatím neobjevila (používám je stejně tak 2× do měsíce)..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3275 příspěvků 18.03.13 15:41
@melisaa píše:
preferuji přírodní kosmetiku nebo nejlépe žádnou.. Ovšem BB cream ani dobrý make-up jsem zatím neobjevila (používám je stejně tak 2× do měsíce)..
Šťastná to ženo! :palec:
Na poličce 176 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 19.03.13 22:55

@plevanka Díky za zmínku :oops: Zas tak moc se nevyznám, ale mám odkoukáno, že cokoliv, co obsahuje moc silikonů, mi škodí. V šamponech, kondicionérech, krémech, make-upech. Když takové výrobky ze své péče vyloučím, jsem brzy v mnohem lepší kondici.

Vtírnu se sem se svým článkem, sice tam neříkám nic extra převratného a objevného, prakticky jen své zkušenosti a „cestu k poznání“ :D plus tam mám několik užitečných odkazů, třeba se budou někomu hodit:

http://www.udvouverunek.cz/…ja-i-pribeh/

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 21.03.13 11:10

Používám Bobby Brown Extra SPF 25 Tinted Moisturizing Balm, je to bezvadný krém, lehký, krásně voní, ale na moji kůži trochu moc hydratační - po něm se rychle mastí, na sušší ovšem bude bezkonkurenční. Silikony jsem při zběžné kontrole neobjevila:
Water, Homosalate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Octanoate, Benzophenone-3 (Oxybenzone), Glycerin, Butyl Methoxydibenzo­ylmethane, Butyrospermum parkII (Shea Butter), Cetyl Alcohol, Polyacrylamide, Glyceryl Stearate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Citrus Aurantium Amara (Orange Bigarade), Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Cetearyl Alcohol, Epilobium Angustifolium Extrat, Daucuc Carota Sativa (Carrot), Retinyl Palmitate, Angellica Archangelica Root Oil, Tocopheryl Acetate, Geranium Maculatum Oil, Ormenis Multicaulis Oil, C13-14 Isoparaffin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Powder, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, Citrus Grandis (Grapefruit), PEG-40 Stearate, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Laureth-7, Tetrasodium Edta, Chlorphenesin, Methylparaben, Propylparaben, Oxybenzone

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

azraelka
Učednice 169 příspěvků 25.03.13 09:27

@melisaa

Na blogspotu se věnuje složení krémů a dalších věcí na obličej eM

z BB prošel jenom Maybelline

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 7 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 25.03.13 15:53

@azraelka díky za odkaz! procházím ten blog celý a shledávám ho velmi informativním.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

pet-artep
Nováček 22 příspěvků 25.03.13 16:07

Překvapilo mne, že BB Maybelline je bez silikonů - možná ho vyzkouším. Díky za odkaz na blog se článkem!

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 25.03.13 17:35
@pet-artep píše:
Překvapilo mne, že BB Maybelline je bez silikonů - možná ho vyzkouším. Díky za odkaz na blog se článkem!

Ten mám (to je ten můj čtrnáctidenní :mrgreen:), silikony nemá ale plno jiných sr* ano.. Nicméně konzistence, vůně i odstín dobré..

pet-artep
Nováček 22 příspěvků 25.03.13 17:49
@melisaa píše:
Ten mám (to je ten můj čtrnáctidenní :mrgreen:), silikony nemá ale plno jiných sr* ano.. Nicméně konzistence, vůně i odstín dobré..

Ještě dotaz k odstínu: všude píší, že i ten nejsvětlejší je oranžáda,ale prý se přizpůsobí. A já jsem bledule! Tak nevím, no… V současnosti jsem velice spokojená s BB od Marionnaud. (i pro hodně světlou pleť je úplně ok, a to mají jen 2 odstíny, i tak sedne skvěle)Tak uvažuji i o tom zmiňovaném 0100 , sice bez silikonů,ale s jinými „mňamkami“ ;)

pet-artep
Nováček 22 příspěvků 25.03.13 17:49
@pet-artep píše:
Ještě dotaz k odstínu: všude píší, že i ten nejsvětlejší je oranžáda,ale prý se přizpůsobí. A já jsem bledule! Tak nevím, no… V současnosti jsem velice spokojená s BB od Marionnaud. (i pro hodně světlou pleť je úplně ok, a to mají jen 2 odstíny, i tak sedne skvěle)Tak uvažuji i o tom zmiňovaném 0100 , sice bez silikonů,ale s jinými „mňamkami“ ;)

Zmiňovaném Maybelline.

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 25.03.13 20:34

Mám odstín fair, oranžová to opravdu není a jsem taky bledule.. Ale raději vyzkoušet :)

azraelka
Učednice 169 příspěvků 26.03.13 07:25

Jsem ráda, že jsem byla užitečná. :D

Ty silikony jsou prý děs i v šamponech.

Článek o padání vlasů od Luc

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist