Silně kořeněná, suchá, nesladká.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 13.06.11 11:01
Silně kořeněná, suchá, nesladká.

Zdravím pánové,

onehdy jsem si při pití ajurvédského čaje yogitea uvědomil, že mi na poličce chybí kořeněné vůně.
Ve složení čaje je kardamon, hřebíček, skořice, muškát, chilli, … taková ta klasická směska. A mě velice příjemná.

V podstatě by se dalo říct, že Old Spice original je asi nejblíže, ale přece jenom bych si představoval něco „méně profláknutého“, nejlépe kdyby tam byly přírodní ingredience, takže asi nějaká nikovka (abych dal průchod svému snobství ;))

Podmínkou je, že tam nesmí být žádná vanilka, ambra … prostě žádná sladkost.

Třeba Cacharel pour'lHomme by teoreticky spadala do tohohle ranku (nesladká, kořeněná), ale to je pouze jednodruhová variace na muškátový oříšek.

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 13.06.11 11:42

Najít něco nesladkého a kořeněného… Fougere Bengale není vysloveně suchý, ale možná. A teď mě napadá CPO M. Itarji: Shomokh.

Lalique p. H. Equus (který vlastníš) je mimo hru? Pro mne příliš svěží, ale je to ušlechtilý a nepřeslazený kousek. Ten typ čaje, na který odkazuješ, bohužel neznám (já ujíždím na „odrůdových“ černých).

Michal

P.S. Jestli bude doma čas, zkusím ještě 1 vzorek (Poivre Samarcand//Hermes). Dominantní roli tam hřej pepř, ale není na to sám.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

mmija22  13.06.11 12:02

.

Příspěvek upraven 18.04.12 v 20:37

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 13.06.11 15:32

MS61: equus je právě, jak píšeš, spíš kořeněná svěženka … je tam dost citrusu a je taková … nevím … sladce nakyslá … ale ta kyselost mi tam právě vadí
Fougere Bengale (mimochodem nádherná) je spíš dřevo a ořechy … někde na basenotes psaly, že je jako indické jídlo … já tam ale nic podobného necítím:)

mmija: Frapin je koňakovka … líbí se mi, ale je to něco jiného než myslím. A l'Instant je spíš takovej bonbónek :)

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 13.06.11 19:15

MEMO Shams.
absolutně nesladká, naprosto svá, jedinečná. kořeněná ne jako indické jídlo, spíš jako několik tisíc let starý asijský chrám.
v nějakém chvilkovém zatmění rozumu jsem si ji nekoupil v Paříži a teď po ní pláču.. :?

PS: Shams znamená arabsky slunce.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 14.06.11 08:59

A co Bogart Witness? Je v něm dost skořice :wink:

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 14.06.11 09:18

ale je dost sladká (Witness)…aspoň mně přijde :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 14.06.11 10:05

Ty jo, tak to mně (na mně) teda zas moc nepřijde. Spíš taková hřejivá :)

Evidentně věc názoru, takže by za vyzkoušení možná stál :wink:

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 14.06.11 22:02
starfleet píše:
Ty jo, tak to mně (na mně) teda zas moc nepřijde. Spíš taková hřejivá :)Evidentně věc názoru, takže by za vyzkoušení možná stál :wink:

no pro mě je „hřejivá“ v podstatě ekvivalent ke „sladká“ … hřejivě sladká znamená, že do hodiny dostanu migrénu a … :vomit:

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 14.06.11 22:26

derad: mno … složení vypadá zajímavě:
Kopfnote: Pfeffer, Ingwer, Safran
Herznote: Vetiver, Nagarmotha
Basisnote: Tonkabohne, Birke, Tolubalsam, Styraxharz, Adlerholz (Oud)

přidávám na vyzkoušení …

jinak ta vůně, co bych ji rád měl … v podstatě to může být variace na vietnamskou mast ;)

Jako začátečník jsem ji přirovnával k YSL-Opiu, ale tam je vanilka a je to vedle jak ta jedle.
Kdysi úúúúúúplně dávno jsem měl Blue Jeans a to vonělo docela fajn (orient pro teenagery) … ale mám takové tušení, že by to bylo jako krupicová kaše, na kterou člověk vzpomíná s láskou, ale už si ji prostě nedá ;)

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 15.06.11 00:51

co zkusit Black Jeans? 8)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 15.06.11 09:29
xronos píše:
starfleet píše:
Ty jo, tak to mně (na mně) teda zas moc nepřijde. Spíš taková hřejivá :)Evidentně věc názoru, takže by za vyzkoušení možná stál :wink:
no pro mě je „hřejivá“ v podstatě ekvivalent ke „sladká“ … hřejivě sladká znamená, že do hodiny dostanu migrénu a … :vomit:

Mně zas přijde, že třeba koření, jako hřebíček a skořice jsou takový hřejivý samy o sobě :) - asi taky věc názoru 8) , ale je to zajímavý téma…

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 15.06.11 10:16

Už je ně to blbé něco naslepo navrhovat, když vlastně nevím, jak ten tvůj čajový pravzor chutná a voní. :-)

Ale napadla mě ještě jedna věc: jestli by se k suché a kořeněné vůni dle tvého záměru dala počítat vůně s převahou pepře či papriky. Pokud ano, pak by mohl být zajímavý:
Poivre Samarcand // Hermes
Piper Nigrum // Villoresi
a možná:
Paprica Brasil // Hermes --

Paprica a Piper mi připadají vysloveně suché a koření u nich hraje výraznou roli. Snad až příliš… Pepře. Poivre Samarcand je opulentnější a není tak výrazně suchý - ale kořenářský stánek na arabském súku tam asi najdeš! Uživatelské recenze a popisy složení v dtb sedí.

EDIT: Poivre Samarcand máš ve vzorkovně, takže tu asi ne. Omlouvám se za přehlédnutí.

Michal

P.S. Hodně suchý je PG11 - Harmatan Noir // Parfumerie Générale, ale to asi není tvoje vytoužené „silné koření“. Spíš taková dřevitá suchost, mírně okořeněná. Jako obvykle se PG dost těžko popisuje, dojmy jsou proměnlivé…
Link: _http://www.a­rome.cz/index­.php?page=recen­ze&clanek=4244_

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 19.06.11 14:09

starfleet: jo to máš pravdu … s tím kořením :)

ono to není ani tak věc názoru jako spíš nosu a žaludku

ještě k tomu čaji: je to tento: http://www.bioobchod.cz/…bio/d-75054/
on voní orientálně, ale na mě působí velmi svěže … prostě mi sednul

flirtboy: black jeans moc často nepoužívám … je dost mýdlový

nejblíž je k tomu asi fakt ten Old Spice :D

(pozn.: taky se vám zobrazuje v příspěvcích takovej divnej růžovej pruh? nebo se mi zase něco posralo? je to hnus jak prase :( )

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 19.06.11 21:02
xronos píše:(pozn.: taky se vám zobrazuje v příspěvcích takovej divnej růžovej pruh? nebo se mi zase něco posralo? je to hnus jak prase :( )
jo, ale jenom když si prohlížím Arome na telefénu.
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist