Silnější koncentrace v testerech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbucha  17.02.10 10:01
Silnější koncentrace v testerech?

Tak vám nevím…v poslední době se mi už několikrát stalo, že zkouška z testeru v parfumérii mi na ruce držela jak židovská víra (a zkoušeno opakovaně a samozřejmě testován i koupen stejný typ koncentrace) - aby pak radostně zakoupený parfém vyvanul rychlostí blesku. Ve stále stejném prostředí i podnebí :?

Nebo, naopak: první normálně koupené balení nic moc držák - a to samé, z následně získaného testeru, mě málem porazilo…a užívala jsem si jeden střik až do večera.

Je to nějaká špinavá lest obchodníkova, nebo jsem už paranoidní?! 8)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 17.02.10 10:12

… zvláštní, mě už to také napadlo,… zní to i celkem pravděpodobně … většinou jsem si však takové zkušenosti vysvětlovala tím, že první setkání s vůní je intenzivnější, protože pak si na ni zvyknu a přestávám ji zákonitě trochu vnímat … znovu pak zkoušet z testeru se mi ještě nepovedlo

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Fleur  17.02.10 10:31

Vzhledem k tomu, že jsem již pěknou řádku testerů spotřebovala a paralelně měla od téže vůně i originální flakón, přikláním se k racionální interpretaci, že u zkoušení z testeru jde opravdu o „neočichanost“ vůně, která pak připadá intenzivnější. Pořiďte si tentýž tester domů a za týden bude po zázračné výdrži!

barbucha  17.02.10 10:46

No, těžko můžu v parfumérii tentýž tester koupit (nebo ukrást :wink: )…

Inesska
Parfémová maniačka 510 příspěvků 17.02.10 12:40

No, ani ja neviem…

Citala som, ze tester (EDP ci EDT) je vraj o nieco intenzivnejsi ako parfum ci toaletka tej istej znacky. Zatial sa mi to vsak nepotvrdilo - mne sa zdal tester v parfumerii taky isty ako parfum, ktory som si kupila.

Na poličce 10 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24007 příspěvků 17.02.10 13:03

Zatím mi všechny testery připadly stejné jako vůně v netesteru. 8)

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4619 příspěvků 17.02.10 13:14

Taky jsem měla a mám celou řádku testerů a nepřipadaly mi nijak jiné než netestery. Ani silnější. Jako příklad bych mohla uvést aktuálně třeba slabé vůně Eau Parfumée au Thé Rouge nebo Cinéma Scénário d'Été, které mám jako testery, a i v této verzi jsou to prostě „polévačky“. O nějaké větší síle se nedá mluvit.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

barbucha  17.02.10 14:18

Copak polévačky, tam je to fuk, ty jsou tak jako tak za chvilku pryč :twisted:

Ale jestli vycedím zbytek mojí Gucci EDP z originál flašky, tak to večer ještě jednou porovnám se zde získaným (a dle mě mnohem silnějším) testerem téhož…není to první případ, u kterého jsem pojala podezření, leč první, u kterýho mám obě flašky po ruce.
Tož hin sa hukáže…

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 17.02.10 16:24

Rozdíl může taky dělat rozdílné stáří a skladování parfémů,ale jinak jsou origo versus tester stopro stejné :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fleur  17.02.10 20:06
barbucha píše:
No, těžko můžu v parfumérii tentýž tester koupit (nebo ukrást :wink: )…

Výrazem „tentýž“ jsem myslela tester s obsahem stejné vůně.

Uživatel je onlinedaniela
Nevyléčitelná závislačka 1798 příspěvků 17.02.10 20:36

Taky jsme to probíraly tady: viewtopic.php?f=2&t=4­4&hilit=teste­ry&start=15

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 223 vzorků V tužebníku 24 parfémů

barbucha  17.02.10 20:54

danielo, jsem sklerotik…dík za připomenutí.

Fleur, výjimečně jsem to pochopila - ale původně mě ani nenapadlo, že bych snad srovnávala jiné vůně…nebo jiné koncentrace. To snad dá rozum, že musí jít o stejnou věc.

No a po třech hodinách od zkušebního dvoustřiku je výsledek ten, že testerový je daleko výraznější, nemůžu si pomoct. Že by se tedy intenzita, jak zmíněno ve výše připomenuté diskusi (čili množství tekutiny v jednom střiku), tak lišila? To abych šla zkontrolovat ještě velikost dírky :wink:

Fleur  18.02.10 09:23

Možná testerový placebo efekt?

barbucha  18.02.10 10:33

Tak to nevím…při současném zkoušení originálu i testeru na obou zápěstích… :shock:

Dřív, když jsem si cákla v Sephoře a druhý den třeba koupila originál, jsem to mohla přičíst lehké zmatenosti nebo skleróze :wink: , ale teď, kdy mám k dispozici obě flašky najednou? Je to záhada…No, ovšem nejde o život, že ano. :lol:

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 18.02.10 11:31

Ach jo. Už jste mi zase nasadily brouka do hlavy :conf: .

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist