*SIMONE COSAC

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Placidus
Učednice 108 příspěvků 24.10.15 22:27
*SIMONE COSAC

Minulosť inšpiruje prítomnosť. Parfém, sen a jeden skutočný príbeh z renesančnej Florencie. Spoločným pojítkom je Villa La Tanna stojaca na úpätí prírodnej terasy nad Florenciou. Vilu kedysi daroval Francesco I zo slávneho talianského rodu Medici svojej milenke a neskôr manželke Bianke Capello. Vila vystriedala počas storočí mnoho majiteľov. Dnes medzi jej múrmi a záhradami býva Simone Cosac aj so svojou rodinou. Simone obohatila svet niche parfémov vôňami s nádychom renesancie, utkané nitkou talianskej elegancie a nadčasovej ženskosti.

Navštívil som Villu La Tana. Podarilo sa mi ukrojiť si aj kúsok z času Simone Cosac a opýtať sa jej pár otázok.

Link na rozhovor v slovenčine:
http://nicheweek.blogspot.sk/…ovor-so.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 96 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5092 příspěvků 25.10.15 07:49

@Placidus Hezký rozhovor, děkuji za něj :potlesk: . Měla jsem od Simone Cosac tři vzorečky - jsou to opravdu krásné vůně. Nejvíc mně uchvátila Osé :srdce: - vůně, která mi odložila na neurčito všechny ostatní v pomyslném tužebníku.
Mám ráda, když vůně mají svůj příběh a jsou dělány s láskou :kytka:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Placidus
Učednice 108 příspěvků 25.10.15 11:27

@Tana1112 Ďakujem. Áno Osé je nádherná vôňa. Ja tam cítim májový večer a krásny rozkvitnutý orgován (šeřík). Veľmi povznášajúca vôňa až aromaterapia. Ale všetky vône Simone Cosac majú pre mňa čaro, považujem všetky za prudko nositeľné a podtrhujúce ženskosť. U Bianky som mal pocit, že takto vonia väčšina talianských žien. Elegantne, kvetinovo, jemne púdrovo :) Čo ma na Taliansku príjemne zarazilo bola skutočnosť, že tam chodí navoňaný takmer každý, aj keď si vybehne trebárs len na nákup do obchodu.A väčšinou je to veľmi príjemné. Tak snáď to raz príde aj k nám :)

Vetiverose
Znalkyně 370 příspěvků 25.10.15 14:51

@Placidus Já jsem v tomto ohledu značně skeptický. Na arome to (naštěstí) tolik patrné není, ale v reálném světě si velká většina českých mužů a žen pořád myslí, že pořádnej chlap má být cítit ‚živočišně‘, voní se pouze metrosexuálové a gayové. Bohužel ani u žen toho zastání moc nenajdeme. Když už snesou navoněného chlapa, tak to musí být pořádně chlapská vůně, některé pánské vůně (např. Dior Homme/Intense, GA Diamonds…) považují za vyloženě dámské nebo při nejlepším unisex a na chlapovi „si ji nedovedou představit“. A co teprve chlap co si na sebe dá Shalimar, Poison, Rose d'Arabie, nebo ambrovku, no to už vůbec:-D . Omlouvám se za skepsi, ale myslim si, u nás (nejen) za zmíněnými Italy hodně zaostáváme:-(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Placidus
Učednice 108 příspěvků 25.10.15 17:25

@Vetiverose Ostáva nám osveta a ísť vlastným príkladom :) Proste musíme ako spoločnosť do toho „dorásť“. Ja už ani neriešim či si na seba dávam niečo, čo má v popise for woman, keď mám pocit že mi tá vôňa sedí, nejako ma v danej chvíli vyjadruje alebo sa mi v danej chvíli proste páči. A ochudobniť sa o niektoré kúsky len preto, že v občianskom preukaze ohodnotili moje pohlavie ako „male“ :) nemienim.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist