Skinoren

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 15.03.09 13:40
Skinoren

Dievčatá, máte skúsenosti s krémom Skinoren? Zvyčajne ho predpisuje kožná lekárka. Potrebovala by som niečo skonzultovať s niekým, kto ho používa. :D

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Blis
Učednice 137 příspěvků 16.03.09 09:34

Ahoj,
zkušenosti mám - používala jsem jej. Jeho nevýhodu je fakt, že cílený efekt se objeví až po 3 měsících pravielného používání, a to v závislosti na typu akné. Na spíše zánětlivé akné, se hodí spíše v kombinaci s lokálním ATB, které současně hojí zánětlivé léze. Přídně s Benzylperoxidem, který má tu výhodu, že na něj narozdíl od ATB nevzniká resistence.
Pokud jej chceš používat kvůli pigmentovým skvrnám, tak se efekt dostaví ještě později.
Bělení pigmentací po akné je jeho výhodou.
Hlavní účinek Skinorenu, respektive kyseliny azelaové, je v bránění růstu zánětlivých baketrií, uvolňování ucpaných pórů, má také desinfekční účinek.
Celkově je léčba Skinorenem na delší dobu, ale to u všech přípravků na akné. Upozorňuji, že ze začátku cca po 1 měsíci používání se může akné přechodně zhoršit - skyrté záněty v kůži se dostávají na povrch.
KAŽDOPÁDNĚ DOPORUČUJI KONZULTACI NA KOŽNÍM!

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 16.03.09 21:30

Blis, ďakujem za info. Ja Skinoren už používam tretí mesiac. Prespísala mi ho dermatologička potom, ako som už nevedela čo s mojou mastnou, začervenalou pleťou a neustále vznikajúcimi červenými zapálenými miestami. Pleť sa mi zhoršila len teraz na jeseň-v zime. Obávam sa, že je to hormonálna záležitosť a keďže dojčím, nemohla mi dať lekárka asi nič iné. Najskôr som bola týmto krémom nadšená, pleť po jeho aplikovaní síce príšerne štípala, no bola nádherná a bez jedinej chybičky. Teraz cca po 2 mesiacoch sa mi zhoršila. Takže je možné, že ide o prechodné zhoršenie? Nemám ho vysadiť? Ako dlho si ho ty používala? A ako sa správala tvoja pleť keď si ho prestala používať?

Blis
Učednice 137 příspěvků 17.03.09 08:30

Lucia, já ho používala pouze chvíli, pak jsem přešla na Differine - o něco účinější, ale je kontraidikován v těhotenství a myslím, že i při kojení.
Být tebou tak ještě tak měsíc nebo měsíc a půl vydržím, možná jde právě o ono přechodné zhoršení.
Výhodu Skinorenu je to, že na něj nevzniká rezistence, takže si nemyslím, že by na tebe přestal účinkovat.
Drohou možností je také vliv hormonů, ze svého okolí i z internetových diskuzí vidím, že pokud se ty „trošku zblázní“, mohou se projevy akné zhoršit a delší dobu trvá než na ně zabere léčba. Myslím tím případy jako vysazení HA, těhotenství atd. Po porodu se hormonální hladina také upravuje, takže možná je to i tím.
Radím tedy vydržet, zkusit třeba vynechat nějaké dráždivé potraviny - ale vím, že pokud kojíš, tak moc na výběr v jídle nemáš:-)
Pokud by se to do měsíce ještě zhoršilo, zkus to konzultovat s kožní lékařkou.Myslím, že i Zinerit - ATB s erytromicinem se dát používat při kojení, ale jistá si tím nejsem. Ty ATB by ti zabrala poměrně rychle, ale používej je max 3 měsíce - jinka je velké riziko vzniku rezistence.
Vím jaké to je trápit se s pletí, po vysazení HA jsem z ní také nešťastná, ale věřím, že se to vše spraví.

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 17.03.09 12:45

Dík, tak ešte vydržím a potom uvidím. Aj tak by som už mala ísť k Dr. na kontrólu, uvidíme ako to zhodnotí. Inak, ja som po pôrode už 19 mesiacov tak si moja pleť asi dáva načas :lol: Nedá sa povedať, že by som nejak mala akné, skôr asi vznikajú tie nečistoty iba z toľkej produkcie kožného mazu. Som si myslela, že v tomto veku (31) by som už mala s takými vecami mať pokoj. Ach jo :roll:

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 21.03.09 11:58

Prešlo iba pár dní a moja pleť je viditeľne lepšia! Dobre, že som ho nevysadila…

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 28.04.09 09:24

Bliss, nevieš či tých prechodných zhoršení nemôže byť prípadne aj viac :roll: . U mňa teda zasa k jednému došlo. O dva dni idem k dermatologičke, tak som zvedavá, či mi Skinoren ponechá alebo vymení.

Blis
Učednice 137 příspěvků 29.04.09 19:49

Luci klidně ho používej, nepřestávej. Zhoršení je pravděpodně jen přechodné, taky se mi teď zhoršila pleť a předtím už vypadala lépe (používaj přípravek s podobným účinkem).Zkus nanášet skinoren na stejná místa jen v toršku menším množství.
Nejedla jsi třeba něco s vyšším obsahem jódu, nebo takové ty „klasiky“ mléko, čokoláda, ořišky, rajčata apod. třeba ve větším množství?

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 29.04.09 22:27

No veru, cez víkend sme mali oslavu a jedla som piate cez deviate, tak asi aj to k tomu prispelo. Zajtra idem ku kožnej na kontrolu, tak uvidíme, čo ona na to.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist