Sladká, těžká, "černá" vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Listi
Nováček 3 příspěvky 15.09.12 00:21
Sladká, těžká, "černá" vůně

Zdravím,
co se týče světa parfémů, jsem ještě prcek, takže bych potřebovala radu…
Sháním těžkou, silnou, „černou“ vůni. „Bolehlav“, starou i moderní, zakouřený kostel se zvlhlými lavicemi, kadidlo, pudr, pižmo, vetiver a spousta „jedovatých“ tónů. Trochu dekadentní…
A úplně nejlépe - ještě sehnatelnou…

Zatím mi asi nejvíc seděl Midnight Poison Elixir - bohům budiž žalováno, už je skoro nesehnatelný a „obyčejný“ Midnight Poison mi voní úplně jinak a… divně. A to vlastně celá řada Jedů.
Totéž Habanita - nicméně na mě předvádí úžasný tanec „kilo pelyňku naložené v lihu“.
Ještě vzpomenu Hypnose (ovšem smíchaná s nadměrnou porcí cigaretového kouře).
A Opium od YSL… jenže tomu taky něco chybí.

No, snad nejsem moc náročná. A předem velké díky. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 15.09.12 00:26

Paestum Rose.
a uvážila bych i Sarrasins nebo Noir de Noir. ačkoli ani jedna neodpovídá popisu přesně, každá má něco. sehnatelné jsou všechny, druhá věc je za kolik ;)
a z maintreamu Soir de Lune, Knowing.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ijáček  15.09.12 02:00

Když mluvíš o tom kostele, zkus Parfum Sacré od Carona, ale černá není. A Shalimar znáš?

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 15.09.12 08:57

Taky by mě zajímala stejná věc - parfém výše popsaný. Ale potřebovala bych, aby byl běžně objednatelný na elninu a podobných stránkách.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 15.09.12 09:26

Možná Jean Desprez Bal à Versailles, sehnat se tu a tam dá, viděla jsem ji i na nějakém českém e-shopu, ani není kdoví jak drahá. Je černá ve smyslu „dekadentní“, takže je v ní přesycenost užíváním si a znechucenost z excesů. V tomhle směru je mnohem sytější než jen mírně zvrácený Boudoir Vivienne Westwoodové, tam je to spíš jen kocovina po divoké party. Bál je mnohem dál, je to už zvrácenost jako večerní program. Stojí na kůži a živočisných tónech.
Kdepak kadidlo, v kadidlových vůních bych černostu nehledala, jsou vzdušné.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 15.09.12 10:35

Teda, to je zakázka.. Pro mne sladká a dekadentní je Black Orchid od Toma Forda, ale zase mi tam nehraje ten kostel, vlhké dřevo..

Co mě velice zaujala tak byla Madness od Chopardu, ta má také něco do sebe.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ala en
sv. Parfema z Kecálburgu 5692 příspěvků 15.09.12 10:51

To jsem zvědavá,která vůně ti splní tvoje požadavky ;)
Za vyzkoušení by stála In Black Jesus del Pozo,ale asi tam nebude ten kostel,nebo Rouge Hermès Hermès,tady je kouř,vosk,pudr,ale necítím vetiver ,opět jen část složek, které by si ve vůni chtěla ;)

Na poličce 115 parfémů 162 miniatur 50 odstřiků 190 vzorků V tužebníku 63 parfémů

gabica
Parfémová maniačka 809 příspěvků 15.09.12 10:59

mne takáto pripadá tá habanita

Na poličce 36 parfémů 2 miniatury 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Listi
Nováček 3 příspěvky 15.09.12 13:32

Rouge Hermès už mi doporučovalo tolik lidí, že ji musím vyzkoušet… zatím jsem to nikde nepotkala.
Teď mě pro tu vůni napadlo asi nejlépe sedící slovo - „pohřební“.
Habanita mi na to sedí taky, nicméně na mně páchne jak patok od vietnamců.

No nic, vše opsáno na papírek a jdu rabovat parfumerii. Díky všem. :)

Ala en
sv. Parfema z Kecálburgu 5692 příspěvků 15.09.12 14:02

@Listi
Rouge Hermès měli na elninu v testru,ale nevím jestli ještě je ;)

Na poličce 115 parfémů 162 miniatur 50 odstřiků 190 vzorků V tužebníku 63 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 15.09.12 15:03

Složky, které uvádíš, mi sice úplně nesedí. Ale jedovatá vůně (v dobrém), černá ne, spíše mysticky fialová, je pro mě Poison.Ale ten kostel mi tam chybí - úplně si umím představit, co máš na mysli. Na mě takhle voní Coromandel (dámy prominou) - zvlhlé lavice v kostele, pudr zástupu věřících a všudypřítomné kadidlo. Mně se moc líbil, ale okolí to fakt nedávalo. Nakonec šel z domu, mám jen trošičku pro sebe. Ale upozorňuji, to je můj subjektivní dojem. Kamarádka mi dokonce řekla: „Fuj, ty smrdíš, jako bys šla od zpovědi a ty hříchy byly tak velké, že už se skoro smažíš v pekle“ :mrgreen: .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Andorra
Parfémová maniačka 781 příspěvků 15.09.12 16:59

@Toayen :lol: kamarádka má zábavnou představivost, musí s ní být legrace :D

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 6 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 15.09.12 17:04

@Andorra
Mám ji moc ráda, navíc je taky postižená parfémovou mánií. Takže podle toho vypadají i její hodnocení. Já jsem zase nesnášela jejího oblíbeného Issaki Miakiho (naštěstí už ho taky nemusí).

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 15.09.12 22:34

Magie Noire?

barbucha  15.09.12 23:10

Klasická Prada

I když, s tou černou barvou je trochu problém - tu si dokážu představit jen u již zmiňované Black Orchid. Tam jo. Ale ta mi nepřipadá dekadentní, jen hnusná :mrgreen:

Shalimar, samozřejmě… nicméně ten není černej ani zatuchlej v žádným případě.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist