Sladkosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.02.08 19:08

Které máte oblíbené? Já se snažím hlídat, nemyslím kvůli tloušťce - jsem totiž od mala děsně hubená, ale spíš se snažím jíst zdravě. No ale stejně, včera sestra přivezla od babičky Hraběnčiny řezy a ona je dělá moc dobré. Ve Vaňkovce si chodím do Karlovy pekárny kupovat ořechové šátečky. A v létě mívám chuť na špičky - znáte to, takové ty hnědé, vevnitř s vaječným koňakem. Nevím jak jinde, ale tady v Brně je některé cukrárny dělají tak velké, že to vypadá až.........no řekněme lehce eroticky. :)) Jinak mám nejraději medovník.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 19:15

Já na sladké moc nejsem a nikdy jsem nebyla - jsem masařka. Bez buchet, dortů, sladkých rohlíků, koblih, čokolády, bonbónů , pudinku atd. bych klidně mohla žít. Co nesnáším je zmrzlina a nanuky - nejím je vůbec. Jsou jen dvě věci, na kterých občas ujedu - extra hořká čokoláda a tiramisu… :)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.02.08 19:16

Kerze, ty jsi z Marsu. :-) Taková ořechová zmrzlina od Carte d'Or naložená na teplé lívanečky, to jsou druhé vánoce.....:-)))

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 19:22
Ronna píše:
Kerze, ty jsi z Marsu. :-) Taková ořechová zmrzlina od Carte d'Or naložená na teplé lívanečky, to jsou druhé vánoce.....:-)))

Druhé Vánoce je zabíjačka, která bude jako obvykle u našich koncem února…horké podhrdlí s křenem, jitrnicový prejt, žebírka, klobásky, do kterých tatínek přidává srnčí maso…už aby to bylo… :)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.02.08 19:30

U naší babičky je 4× za zimu a já z toho nejím ani Ň. Podhrdlí - :-))))

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 14.02.08 19:35

Jo tak medovník, ten bych mohla jíst pořád, já jsem naopak jen sladká tetka, nemusela bych mít nic jiného. Naprosto miluju Kinder Schoko Bons…hm

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 14.02.08 19:45

Toblerone, Mozartovy koule…

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 14.02.08 20:27

Čokolády Lind, nejraději jen čisté, ale od nich můžu vlastně skoro všechny kromě 99% ta pro mě není, medovník - ten miluji a jak jsem jednou okusila zmrzlinu Häagen-Dazs, tak už žádnou jinou.
Lívance jak dělala moje babička a bude toho ještě daleko víc

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.02.08 22:18

Lázeňské oplatky, mňam :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 15.02.08 07:50

Já jsem taky pro vyváženou stravu, takže po zabijačce bych si dala třeba čokoládový Sachr, aby se chutě trochu vyrovnaly. Moje neštěstí je, že mi chutná skoro všechno, ale doma mám skoro vždycky kousek hořké čokolády, nebo čokoládové bonbony, nejlépe z belgické pralinkárny. Taky jsem se jednou přistihla, že stojím v kuchyni a vyrábím čokoládové bonbony plněné smetanovým koňakovým krémem, protože to by v tom byl čert, abych to nedokázala.
U lázeňských oplatek se nemůžu rozhodnout, jestli mi chutnají víc oříškové, nebo čokoládové.
Asi pět let jsem pracovala naproti cukrárně a vždycky si říkala, že půjdu a koupím si veliký kus dortu se šlehačkou. Když jsem tam jednou za čtvrtletí zašla, koupila jsem si indiánka.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 16.02.08 21:42

Tak, jak někdo říká, že je masovej, já jsem spíš na ty sladkosti, i když maso (drůbež, zvěřina, játra, ledvinky, ryby a mořské plody) jím taky moc ráda.
Zpátky ke sladkostem. Když sladké, tak SUPER SLADKÉ a nemám ráda šlehačkové a krémové dorty. Takže konkrétně mí oblíbenci jsou například:

• řecké sladkosti (baklava, kadaifi - ze kterých kape medový sirup :)) a chalva)
  • dorty - sacher (samozřejmě bez šlehačky), medovník, kávový, karamelový, marcipánový, cheescake, tiramisu, rakvičky (ale neplněné, jen tak samotné) …
  • zmrzliny - z kupovaných nejvíc Hagen-Dazs (macadamia, caramel-vanilla-brownie, jahodový cheescake, cookies … a jinak i všechny ostatní) a Cart d´Or, všechny smetanové (nejvíc maková, kterou mají občas ve Světozoru, kávová, čokoládová, ořechová), nebo takovej starej dobrej tvarohovej Míša … Ovocné zmrzliny až na posledním místě
  • karlovarské oplatky - ty světlé, lískovo oříškové
  • čokoláda - nejvíc mě baví polohořká (kolem 40-60% kakaa), Mozartovy koule …

Sladkosti si dopřávám, snažím se spíš krotit v množství. Někdy to i vyjde. Zatím jsem štíhlá :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Angelika
Učednice 72 příspěvků 17.02.08 22:20

Ja miluju cookiesky, s kavickou nebo cernym cajem idealni pochoutka, problem je, ze nikdy neodolam a snim je cele:-( Zatim to neni sice moc videt, ale mela bych pomalu najit mene kalorickou pochoutku, krome meho oblibeneho zluteho (cukroveho) melounu, toho se nevzdam nikdy:-)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 17.02.08 22:25
Kerze píše:
Já na sladké moc nejsem a nikdy jsem nebyla - jsem masařka. Bez buchet, dortů, sladkých rohlíků, koblih, čokolády, bonbónů , pudinku atd. bych klidně mohla žít. Co nesnáším je zmrzlina a nanuky - nejím je vůbec. Jsou jen dvě věci, na kterých občas ujedu - extra hořká čokoláda a tiramisu… :)

Budeme z podobného těsta! Miluju maso, zabijačku, ňam ňam. Sladké vůbec nemusím! A když, tak kvalitní hořká čokoláda :-) A jestli něco nenávidím, tak puding…

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 17.02.08 22:28
klubko píše:
Kerze píše:
Budeme z podobného těsta! Miluju maso, zabijačku, ňam ňam. Sladké vůbec nemusím! A když, tak kvalitní hořká čokoláda :-)

Taky se připojuju - zabijačka, to je moje!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 17.02.08 22:29
klubko píše:
Kerze píše:
Budeme z podobného těsta! Miluju maso, zabijačku, ňam ňam. Sladké vůbec nemusím! A když, tak kvalitní hořká čokoláda :-) A jestli něco nenávidím, tak puding…
…a rýžový nákyp a žemlovku… :o
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist