slíbený voňavý diktátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 09:32
slíbený voňavý diktátek

Klasický diktát tady nezrealizujeme, ale pokuste si zahrát na korektora a opravte všechny chyby, kterých se autor dopustil. Napovím, že je jich 37.
Eva shlížeje se v zrcadle přemýšlela, kterou z vúní použije pro dnešní slavnostní večer. Hodil by se víc některý z tolik oblíbených chanelů nebo by se víc hodila vůně značky guerlaine? Zvítězila ta nejklasičtější klasika – No. 5. „Mami, mami já chci taky“ dožadovala se Evina mlatší dcera, která se cachtala ve vaně. „Pro tebe mám něco lepšího,“ usmála se Eva, „levanduly aby jsi měla krásné sny.“ Kápla dcerce do vody trochu voného oleje a vjeřila, že to třeba zabere.
Do dveří koupelny se postavila starší Klára: „A kam vlastně jdete, že jsi se tak vyparádila?“ „Máme výročí táta mě pozval na večeři.“ „Doufám, žes mi nenachystala žádné úkoly. Stačí, že musím hlídat to střevo.“ „Neboj, máš to u mně. Zítra virazíme na nákupy a pěkně si to užijeme.“
Eva ještě vbjehla do šatny pro kabát a boty. U dveří zadrnčel důrazně zvonek – manžel Honza uš chvíli čekal u auta. Měřeno jeho časem – hodně dlouhou chvíli. Eva vyšla na balkon, vzhlédla na chodník a provinile zavolala: „promiň, už jdu.“ „Maminko, nepřehnala jsi to trošku?“ Ušklíbl se Honza, když usedly do auta. Vůně své ženě sice sám kupuje, ale větší než malé množství Chanelu, jenž naplnilo celý interiér mu trošku zamotalo hlavu. To, že se sám témněř vykoupal ve vodě po holenní, nějak pominul. Evě to ale vůbec nevadilo, sama mu jí koupila. Když Cartier Roadster v té době horkou novinku objevila, věděla i hned, že je pro něj jako stvořená.
Honza otočil klíčkem, jejích černý superb zavrněl a unášel dvojici k Restauraci U tří lilijí…

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 09:41

.

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5412 příspěvků 07.03.09 09:44
m.mart píše:
Klasický diktát tady nezrealizujeme, ale pokuste si zahrát na korektora a opravte všechny chyby, kterých se autor dopustil. Napovím, že je jich 37.
Eva shlížeje se v zrcadle přemýšlela, kterou z vúní použije pro dnešní slavnostní večer. Hodil by se víc některý z tolik oblíbených chanelů nebo by se víc hodila vůně značky guerlaine? Zvítězila ta nejklasičtější klasika – No. 5. „Mami, mami já chci taky“ dožadovala Evina mlatší dcera, která se cachtala ve vaně. „Pro tebe mám něco lepšího,“ usmála se Eva, „levanduly aby jsi měla krásné sny.“ Kápla dcerce do vody trochu voného oleje a vjeřila, že to třeba zabere.
Do dveří koupelny se postavila starší Klára: „A kam vlastně jdete, že jsi se tak vyparádila?“ „Máme výročí táta mě pozval na večeři.“ „Doufám, žes mi nenachystala žádné úkoly. Stačí, že musím hlídat to střevo.“ „Neboj, máš to u mně. Zítra virazíme na nákupy a pěkně si to užijeme.“
Eva ještě vbjehla do šatny pro kabát a boty. U dveří zadrnčel důrazně zvonek – manžel Honza uš chvíli čekal u auta. Měřeno jeho časem – hodně dlouhou chvíli. Eva vyšla na balkon, vzhlédla na chodník a provinile zavolala: „promiň, už jdu.“ „Maminko, nepřehnala jsi to trošku?“ Ušklíbl se Honza, když usedly do auta. Vůně své ženě sice sám kupuje, ale větší než malé množství Chanelu, jenž naplnilo celý interiér mu trošku zamotalo hlavu. To, že se sám témněř vykoupal ve vodě po holenní, nějak pominul. Evě to ale vůbec nevadilo, sama mu jí koupila. Když Cartier Roadster v té době horkou novinku objevila, věděla i hned, že je pro něj jako stvořená.
Honza otočil klíčkem, jejích černý superb zavrněl a unášel dvojici k Restauraci U tří lilijí…

vůní, Chanelů, Guerlaine, mladší, levanduli, vonného, věřila, u mě, vyrazíme, vběhla, už,sedli, téměř, holení, ji, ihned, jejich, lilií

Zatím jsem našla tyto chyby :oops:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 09:46

V něčem nesouhlasím.

:!: A ještě podotknu, že chybami je myšlena i interpunkce!

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.03.09 09:49

m.mart - ta řešení sem nepiš !!! Moje uši nejvíce trpí u „že jsi se“, „aby jsme“ atd.. A některé chyby jsou fakt pro zvláštní školu ( virazím, vbjehla atd. ) …, ne ?! :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 09:55

Některé chyby jsem opravdu téměř nedokázal „vyrobit“ (ale musel jsem dát šanci všem - to je zvyk ze školy, v každé písemce musí být něco, co zvládnou i ti nejhorší)

To řešení tady nechám, ti poctiví si to přečtou až budou sami chtít a ti ostatní… :lol:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.03.09 09:59

No to ano, ale odpadá diskuze nad chybami…Já si pak snáze zapamatuju, proč to tak má nebo nemá být… :?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 10:00

inu dobrá, přemluvila jsi mě :lol:

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 07.03.09 10:13

To je velmi tvorive, takyto diktat. A sranda :D . M.mart, ako a to napadlo?

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 10:14

Byl to slib ze včerejška, kdy jsem tady otravoval s různými testíky a některým nevyhovovalo :lol: , že je k nim potřeba matematických znalostí či logiky

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 10:16

Škoda, že bych to nezvládl ve slovenštině. Od malička ji zbožňuju - trávil jsem prázdniny na Dunaji a téměř celá domácí knihovna je ve slovenštině. Když mluvím se Slovákem, okamžitě mě to nutí začít taky po slovensky, ale držím se - jenom bych vám prznil jazyk :lol:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.03.09 10:46

Eva se zhlížela v zrcadle a přemýšlela, kterou vůni použije pro dnešní slavnostní večer. Hodil by se víc některý z tolik oblíbených Chanelů, nebo by byla lepší vůně značky Guerlain? Zvítězila klasika ze všech nejklasičtější - No. 5 „Mami, mami, já chci taky,“ dožadovala se Evina mladší dcera, která se cachtala ve vaně. „Pro tebe mám něco lepšího,“ usmála se Eva, „levanduli, abys měla krásné sny.“ Kápla dcerce do vody trochu voného oleje a říkala si, že to možná zabere.

Dál se mi nechce, je to kostrbatý až hrůza - kdo to psal, za pět :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 07.03.09 10:49

paráda, dovařím a jdu na to :wink:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 07.03.09 11:01

Tak víc už jsem nemohla :) ( to mi pomáhal i slovník :lol: ):

Eva zhlížející se v zrcadle, přemýšlela, kterou z vůní použije pro dnešní slavnostní večer. Hodil by se víc některý z tolik oblíbených Chanelů nebo by se víc hodila vůně značky Guerlaine? Zvítězila ta nejklasičtější klasika – No. 5. „Mami, mami, já chci taky“ - dožadovala se Evinčina mladší dcera, která se cachtala ve vaně. „Pro tebe mám něco lepšího“ - usmála se Eva, - „levandule, aby jsi měla krásné sny.“ Kápla dcerce do vody trochu vonného oleje a věřila že to třeba zabere.
Do dveří koupelny se postavila starší Klára: „A kam vlastně jdete, že ses tak vyparádila?“ „Máme výročí, táta mě pozval na večeři.“ „Doufám, že jsi mi nenachystala žádné úkoly. Stačí že musím hlídat to střevo.“ „Neboj, máš to u mně. Zítra vyrazíme na nákupy a pěkně si to užijeme.“
Eva ještě vběhla do šatny pro kabát a boty. U dveří zadrnčel důrazně zvonek – manžel Honza už chvíli čekal u auta. Měřeno jeho časem – hodně dlouhou chvíli. Eva vyšla na balkon, shlédla na chodník a provinile zavolala: „Promiň, už jdu.“ „Maminko, nepřehnala jsi to trošku?“ - ušklíbl se Honza když usedly do auta. Vůně své ženě sice sám kupuje, ale větší než malé množství Chanelu, jež naplnilo celý interiér, mu trošku zamotalo hlavu. To, že se sám téměř vykoupal ve vodě po holení, nějak pominul. Evě to ale vůbec nevadilo, sama mu ji koupila. Když Cartier Roadster (v té době horkou novinku) objevila, věděla i hned, že je pro něj jako stvořená.
Honza otočil klíčkem, jejích černý Superb zavrněl a unášel dvojici k Restauraci U Tří Lilií…

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 07.03.09 11:10

Stylistickou stránku neupravujte - chyby se týkají jen pravopisu. 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist