SLOŽENÍ PARFÉMŮ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ninuška7
Nováček 20 příspěvků 29.01.09 17:04
SLOŽENÍ PARFÉMŮ

Mám doma několik vzorečků a hledám vůni, která by byla pro mně ta pravá. Jsem teď z toho trochu zmatená a když si pročítám diskuzi nebo recenze, jen valím oči nad tím, jak dokážete rozpoznat jednotlivé složky ve vůních. Poznám šeřík, když jdu kolem něj v parku :-) ale ve vůni jej nedokážu rozpoznat. Učíte svoje nosy složky ve vůních rozpoznat? Nebo je to jen výsada talentovaných jedinců. Do nedávna jsem byla bohatě spokojená s vůněmi od Oriflame, ale nakazila mě kamarádka a tak pátrám v těchto vodách a nestačím se divit :-D A tak mě napadá, jestli jsou mezi vámi i tací, kteří dokážou poradit co se ke komu hodí. Myslím tím, jestli se dají vůně rozdělit i podle povahy člověka? :-D Díky za vaše názory i rady, Nina

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 29.01.09 17:22

Já osobně jsem nikdy nekoukala na to, jestli se ke mě vůně hodí,ale hlavně jestli se v ní dobře cítím. :wink:

Ale samožřejmě se to taky může rozdělovat-blondýnky něžné vůně atd. a opačně.ale podle mě je to hloupost. :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ninuška7
Nováček 20 příspěvků 29.01.09 19:38

takhle jsem to přeci nemyslela, jen mě zajímalo, jestli někdo má takovou zkušenost, že např. melancholici si vybírají spíše to a flegmouši ono, ale je jasné, že to není a nebude pravidlo

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 29.01.09 20:06

tak každý má na to jiný názor ale moje zkušenost je taková - kdo nechce příliš vyčnívat - tak volí nenápadné a nejlíp davové (hlavně ale nazajímavé) vůně líbivky - Lanvin, DG, DKNY Be Del, výrazné vůně (Angel, Addict, Poison) většinou preferují osobnosti nebo lidé, kteří rádi budí pozornost. Nejvíc jsou mi asi na počich sympatické osůbky, které voní naprosto zvláštně (nejlíp, když za boha nevím čím) - a ještě ta vůně souzní s majitekou i se situací ve které se nachází. Když jsem v Praze potkala asi desátou paní novoněnou Chloé tak se mi ta vůně začala fakt protivit. (nelíbí se mi ani tak - protože kde jsou konvalinky, tak zdrhám…)

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 29.01.09 20:32
Ninuška7 píše:
takhle jsem to přeci nemyslela, jen mě zajímalo, jestli někdo má takovou zkušenost, že např. melancholici si vybírají spíše to a flegmouši ono, ale je jasné, že to není a nebude pravidlo
…si myslím, že flegmoušům je to jédno… :P
Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 29.01.09 20:32

Někde jsem četla, že introverti vyhledávají vůně spíše květinové a do pudrova, extroverti volí těžší orient nebo chypré, ale ze své vlastní zkušenosti mám pocit, že tohle škatulkování není příliš objektivní. Myslím si, že vůně může podtrhnout momentální náladu, rozpoležení, že s charakteristikou osoby nemusí vůbec korespondovat.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 29.01.09 20:34
Vera píše:
Ninuška7 píše:
…si myslím, že flegmoušům je to jédno… :P
:shock: :shock: před chvílí jsem odolala nutkání to sem napsat :D :D
Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 29.01.09 21:10

hodně žen ale má doma jednu maximálně dvě vůně a tu nosí dokud ji nespotřebují - my už bereme za své v této komunitě, že jich máme vůběr - je jedno jestli celé flašky nebo odstřiky a vůně si dávkujeme podle nálady a podle toho jak se cítíme a co zrovna potřebujeme aby nám ta vůně dala., pro nás není problém mít jeden den ráno chypré, na večer orientálku a na noc Chanel 5 - já už se snažím vrstvit vůně tak aby se mi nepraly - takže už ráno přemýšlím jaký mám plán a které vůně použiju - dokonce už jsem postižená takovým způsobem, že jsem si na služebku navoněla tašku s oblečením Bois Farine - a ono to oblečení samozřejmě všechno načichlo - ale jak moc, to jsem nemohla tušit :lol: , před chvíli jsem otevřela skříň kde je ta taška uložená a Bois Farine na mě okamžitě vybafla - a to jsem ji navoněla v pondělí :lol: :lol:

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.01.09 21:35

Taky bych řekla, že vůně spíš podtrhuje a doplňuje momentální náladu… Byly doby, kdy jsem ty 1-2 parfémy měla také, ale teď už mi to přijde vzdálené jako doba kamenná… :oops: Naopak si říkám, až za 14 dnů odcestuju, jak ten týden přežiju s nějakými 3 vůněmi. :conf: víc odstřiků prostě nepovezu :smack:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 29.01.09 21:41

já jsem na 2 dny vezly s sebou 6 odstřiků!!! nemůžu totiž tušit na co budu mít chuť, loni jsem tady řešila co s sebou a dovolenou - nakonec to bylo asi 8 refanů - asi dva padly celé :lol:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.01.09 21:57

:lol: :lol: :lol: já na víc nebudu mít místo. :whistle: Leda bych nechala doma třeba nějaké jídlo… :conf: :lol:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 29.01.09 22:21

Fanfan: tak si vem spešl luksak na parfémy :lol: :lol: :lol:

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 29.01.09 22:31

Holky o tomto mi ani nemluvte, ja v zari poletim na 3 mesice na Taiwan a kufr bude mit limit 20kg!!!! :hyster:

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.01.09 22:32

Sáro,
spešl ruksak budu mít na deku a prostěradlo na praxi. :lol: Fakt uvažuju, že bych ještě jeden pár rukou - třeba připínací - občas uživila. :lol: Ale do té deky by se nějaký odstříček dal zabalit. :!:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 28.02.09 10:35

Holky nevím kam tento dotaz vložit, tak jsem ho dala sem :conf: Zaujala mě jedna vůně, ale při podrobném zkoumání jsem zjistila, že má jen 76 % vol. Většina vůní co mám má 80 % a více. Zřejmě bude mít mizernou výdrž :bang:
Pokud si kupujete parfém, díváte se i na procenta? :idea:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist