Smutné, pohřební vůně

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

albeni1  26.09.12 17:49
Smutné, pohřební vůně

Hledám vůně s melancholickým, zadumaným vyzněním. Podobné vlákno jsem nenašla, pouze Vůně vlhkého podzimu, pak Chryzantémy, a Vůně betonu a omítky, což už je mojí představě trochu vzdálené.
Znáte nějakou, u které si představíte šedou oblohu a déšť? Vůně chladné a studené jako hřbitovní schody?
Hledám je jen tak pro zajímavost. Všimla jsem si, že chlad do vůní vnáší často kosatec, pokud není zrovna nahořkle hliněný, studeně fialková smutná vůně (např. Pierre de Lune, jak zmínila v jiném vlákně Daniela, mám z něj úplně stejný pocit).
Napadá vás ještě nějaká taková vůně, kromě Anais Anais a De Profundis?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 26.09.12 18:10

@albeni1
Já jsem to tu řešila před necelým měsícem a z mojí poličky holky vybraly Jasmin noir a Mitsouko, kterou jsem nakonec zvolila. Byla to nejlepší volba.
 http://www.arome.cz/…rankovani/3/?…

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.09.12 19:22

@74SLena
To jsou ale tak trochu odlišné věci a úplně bych je neztotožňovala - vůně melancholická, dejme tomu pohřební, a vůně vybraná na pohřeb, kde je smutku už tak dost. Tam se hodí spíš vůně decentní než něco, co člověka ještě víc rozhodí. Přitom ve volbě vůně jsme se shodly, taky jsem si nedávno na pohřeb vzala Mitsouko. Nepovažuju ji za smuteční, ale dokonale decentní.

@albeni1
Hluboce pesimistická se mně osobně zdá Grand Amour od Annick Goutal. Pesimistická a bezvýchodná.
A ještě jeden teoretický tip mě napadá, zatím jsem nezkoušela, hodně jsem si pročítala, co se píše tady i jinde o vůni Hiroshima mon Amour. Vícekrát se psalo o pocitu prázdnoty ze zničené země. Ale na rozdíl od Grand Amour to má být jen zastavení a zamyšlení na pohromou, nemá to být bezvýchodné. Docela mě to zaujalo, takž si chci objednat vzorek, představuju si ji tak meditačně melancholickou.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

albeni1  26.09.12 19:41

@74SLena
Děkuji za tip :) Ale jen, myslela jsem to přesně jako píše Dzona, ne vůni na příležitost, ale vůni s náladou, něco, co je melancholické samo o sobě.
@dzona
Grand Amour zkusím vyzkoušet, četla jsem tvou recenzi, vypadá to, že by mohla také splňovat požadavky. A vzpomněla jsem si ještě na zadumanou Niki de Saint Phalle, krásná tmavě zelená chypre, jako hřbitovní jezírko. Ale je poměrně dobře nositelná.
Ta Hiroshima zní také zajímavě.

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 26.09.12 19:43

@dzona
Jo máš pravdu, asi jsem dost dobře, nebo spíš vůbec nepochopila téma zadání. Smutnou vůni považuju vůni bílých lilií. Ty co cítívám nařezané v kostele. Mám je spojené s utrpením panny Marie (nejsem nějak moc věřící), ale její zpodobnění na pietách a k tomu ty lilie - mám to tak smutně spojené s utrpením.

albeni1  26.09.12 20:09

Členové Fragrantiky řadí ke smutným a nostalgickým vůním L'heure Bleu a Apres L'ondé.
No, dejme tomu, tu melancholii by splňovaly. Ale jinak mi vyloženě tmavé a skleslé nepřipadají.
Potom dámskou Encre Noire - a ta by mohla být, růže a studený kámen.
Také tam zmínili to samé, že „smutnou“ složkou je kosatec, a dodávají ještě pačuli.
Kromě pro mě celkem bezcenných tipů jako je BLV, Hypnotic nebo Chloe tam ale padlo jedno zajímavé jméno, Penhaligons Cornubia, světlý flakon s koňakovou tekutinou a velkou černou mašlí, musím vyzkoušet.
Další kterou zmínili je Balenciaga Paris - a tady souhlasím, mírně sladké vadnoucí fialky, utržené a rozhozené na studené žule. Hodně připomíná Pierre de Lune, jen má trochu chemičtější ocásek. Je to taková soumračná vůně, která si drží odstup.

barbucha  26.09.12 21:00

Sakra, zrovna sem chci napsat neotřelou myšlénku, a albeni mě předběhla… L´Heure Bleue mi připadá hodně smutná.
Takže souhlas, nakonec i s Aprés.

kakadu  26.09.12 22:24

je to sice o jasmínu, ale ve mně vyvolává deprese Sarrasins od SL

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 26.09.12 22:32

Ne zrovna pohřebně, ale poněkud ponuře na mě působila krásná Perles de Lalique..

Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 26.09.12 22:59

Na mě takto působí No. 19 Poudré. Je to krásná vůně, ale působí na mě melancholicky, naštěstí to není těžká vůně, je to jen lehký závan smutku, spíše takové sevření hrdla a pudrový ocásek ten smutek konejší. Moc hezká jemná náladová vůně.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 27.09.12 16:21

@albeni1
Vzpomněla jsem si na jednu úžasnou recenzi od katerinky, už to je nějaký pátek, to docela vystihuje tu smutnou, deštivou, hřbitovní, rusalčí atmosféru :think: …

katerinka
PRIVÉ PIERRE DE LUNE, Giorgio Armani 07.11.11
jojo, smutná přesmutná vůně, dle mě, ani ne tak pro elfku, jako spíš pro jezinku, bílou a průsvitnou, na hlavě věnec z fialek a povadlého kvítí a na závoji fialovém se mokré kosatce jí třpytí (básník, doufám, drobnou kráděž promine ) bydlící v černém lese bez listí, dlouhými, bílými, mokrými prsty se dotýká vlhké kůry černých stromů. Prší. Nálada je veselá jako relaxace v trouchnivějící rakvi na opuštěném hřbitově. Nádherné smutno, kosatcové,deštivé, vlhce dřevité, monotónně přetrvávající.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 27.09.12 17:23
@74SLena píše:
Jasmin noir

no to néé

ale chtěla jsem zrovna napsat Anais Anais a De profundis :D

takže zkusím další lilie: Penhaligon's Lily & Spice;
dál souhlasím se Sarrasins a ještě Cabaret bych řekla… a nelze zapomenout na mou nejdepresivnější depresivní vůni: Eau d'Italie Paestum Rose

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 27.09.12 18:08

@andry
No právě, že jsem špatně pochopila zadání smutné vůně a ne smuteční (na rozloučenou) :zed: . Proto jsem zmínila Jasmin Noir. Ale na té Mitsouko si já trvám. To je pro mě smutná vůně, kterou ovšem strašně miluju. Je jako podzimní temný, studený, deštivý den před 100 lety, kdy nohy vám prokluzují v rozmočené půdě a všude voní tlející spadané listí. Je prostě krásná, ale jinak než to ostatní co znám. L´Heure Bleue nepovažuju za smutnou, jen z jiné doby kdy ženy nosily korzety a bylo žádoucí se tvářit ztrápeně a nevyspale (viz Michelle Pfeiffer)

albeni1  27.09.12 21:18

@ajinka
Pierre de Lune jsem měla, a u málokteré vůně tak lituju, že jsem ji prodala, jako u této :(

@andry Sarrasins neznám, pokusím se vyzkoušet :) Cabaret mi připomíná letní odpoledne v prořezaném lese, vůni čerstvých pilin, dřeva a pryskyřice, ale svítí tam slunce.

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 27.09.12 21:29

Mně taková připadá Fidji. Je nádherná, ale vydržely jsme spolu hodně krátce. Tu krátkou chvíli jsme strávily na podzimním hřbitově. I kdyby to ale bylo jinde, působí na mě velmi melancholicky.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist