Smyslné parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ella  16.11.07 22:52

Jak jste na tom? Použila bys takový parfém i přes den do kanceláře, na jednání? (bez postranních úmyslů samozřejmě :-))

A jaké to jsou?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 16.11.07 23:22

Použila, ale pouze s postranními úmysly :). Protože když bych se s takovým navoněla, tak bych je měla :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.11.07 23:22

Parfum Sacre, Shalimar, Musc Ravageur, Dioressence, Organza Indecence, Opium, Agent Provocateur…
Myslim, ze aj u tychto voni je dolezity kontext, takze vyzneju inak v praci ako na rande. Ale v kazdom pripade by som ich cez den aplikovala velmi zlahka. A niektore by som si do prace vobec nebrala, ako Parfum Sacre alebo Agent Provocateur.

Uz som asi pisala o tom, ako som si vzala na rande naslepo Parfum Sacre a potom lutovala, ze som si nevzala La Chasse alebo ine nevinne kvetinky, pretoze PS sa ukazal ako az prilis ucinny.

Ja vnimam chyprovky ako zmyselne (hlavne tie s ruzami), ale takych ako ja je asi malo, aspon v nasich koncinach.
Citala som, ze jednym z tajomstiev uspechu chyproviek vo Francuzsku je to, ze sa nebiju s vonou jedal a teda su vhodne na veceru pri svieckach. Muzi vo Fr. asi vnimaju chyprovky inak ako nasi.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Zdena  17.11.07 07:17

Můžete, prosím, poradit: Chtěla bych ve svém parfémovém vývoji vyzkoušet něco šmrncnutého orientem, ale pro začátek jen lehce :-) Existuje vůbec lehká orientální vůně?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 17.11.07 08:35

benvenuta - tos napsala hezky s tím, jaks litovala na rande - já zas litovala na obchodní schůzce - dotyčný si byl jist, že když jsem použila takový parfém - Hypnotic Poison, tak proto, abych ho svedla - a já ho nosila celodenně normálně do práce. Ještě dlouho mi chodily SMS, jak si ho koupil (?!), aby na mně myslel - no, na úchyla občas narazí každá…

Ella, Zdena - to je složité posoudit, jestli existuje lehký orient, protože speciálně orienty mají tu vlastnost přizpůsobit se nositelce, takže na každé ženě voní trochu jinak - alespoň ty kvalitní. Třeba o největší orientální pecce Shalimaru na mně můj manžel říká jak " jemně vanilkově voním"… Moje chemie s ním zareaguje tak, že z něj udělá přijemně intimní lehkou vůni.
Je těžké říct, co vlastně charakterizuje orientální parfém. Asi květiny jako růže a jasmín, vanilka, orientální koření a rozhodně mošus, ambra a v neposlední řadě kadidlo. Ale ne všechny parfémy je obsahují ve stejném poměru.
Pokud s těmito vůněmi nemáš zkušenost, můžeš zkusit jejich odlehčené verze než si troufneš na víc. Shalimar Light, Addict Eau Fraiche, orientálně je laděná Be21, o které se tady nedávno psalo…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.11.07 14:36

Je velký rozdíl mezi Organzou a Organzou Indecence? Možná se ptám hloupě…
Mám jen vzorek té první a ta je moc silná.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 17.11.07 15:01

Organza mi přijde spíš taková omamně květinová, kdežto Indecence je taková jedlá, štrůdlovitá :-)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.11.07 16:38
Zdena píše:
Můžete, prosím, poradit: Chtěla bych ve svém parfémovém vývoji vyzkoušet něco šmrncnutého orientem, ale pro začátek jen lehce :-) Existuje vůbec lehká orientální vůně?

Jasny priklad je podla mna Omnia.

Niektore orientalky maju aj uplne iny efekt, ked su aplikovane VELMI zlahka, napr. Addict. Niektore vone aj vonaju rozdielne ked su nasprejovane a ked su nanesene prstom.

Mohla by si vyskusat aj niektore kvetinovo-orientalne vone (floriental), napr. Tresor. Tiez treba aplikovat zlahka, lebo mnohe z nich su dost silne.

Indecence - ta je nieco uplne ine nez povodna Organza, je to aromaticke drevo s vanilkou a skoricou a inymi koreniami. Krasna vona, velmi vhodna na zimu. Mne sa nezda jedla - ta vanilka je skor elegantna.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.11.07 16:51

Omnia… Netuším, čím to je, ale skoro ji necítím. Podle popisu a složení jsem si říkala, že by se mi mohla hodně líbit, ale bohužel. I kdyby mě posadili doprostřed louže z Omnie, tak si toho nevšimnu. Ještě se chystám nalít si koňskou dávku na ruku, jestli se třeba nějak nerozleží.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 18.11.07 17:38

To je zahada Omnie. Ked prisla na trh, testovala som ju, ale vobec som ju nedokazala zanuchat. Akoby tam nebola. Aj na MUA viacero cleniek malo podobnu skusenost.
Az o rok a pol som zacitila na kamoske, vyskusala - a zrazu tu bola a mohla som ju citit. Doteraz nerozumiem, preco to tak bolo. To, ze necitim niektore druhy pizma je vysvetlene - vraj dost vela ludi ma anosmiu na pizmo. Ale anosmiu na Omniu?

Zdena, skus este DK Cashmere Mist, LOccitane Eau dIparie a Ambre, potom Kenzo Amour a rozne varianty Kenzo Flower (Flower, Flower Le Parfum, Flower Oriental). Mozno aj Lancome Attraction (iris+paculi), Hypnose a varianty Burberry Brit.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.11.07 17:57

Anosmie znamená, že něco necítíš? To vážně existuje?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 18.11.07 18:08

Anosmia je neschopnost citit cuchom - moze byt ciastocna alebo uplna. Vraj az 25% ludi ma anosmiu na pizmo, alebo aspon niektore jeho druhy (je vela druhov syntetickeho pizma). Ja u niektorych pizmovych voni mam co robit, aby som ziskala predstavu, o com ta vona je, alebo to niekedy rovno vzdam.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.11.07 18:29

Tak to je asi můj případ, Omnii zatím vůbec necítím. Je to divný pocit. Prý ji hlavně cítí muži.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

ivona
Učednice 191 příspěvků 08.01.08 14:23

Nejsem co se tyce parfemu prilis zkusena, nepoznam ani jednotlive slozky (ale strasne se mi libi, jak krasne dokazete v nekterych prispevcich vune popisovat), nosim proste to, co mi voni a v cem je mi dobre.
Zaujal me tady nekde prispevek od benvenuty, kde pise, ze parfem byl az prilis ucinny, Kerze zase to, ze si nejaky muz koupil vuni, aby na ni myslel…
Proste si to vazne nedovedu predstavit a chci vyzkouset, jak to bude pusobit:)Pouzivam rada vuni La Prairie Silver rain, Coco Mademoiselle, YSL Cinema, Gucci EDP,… Chlapi mi rikaji pomerne casto, ze hezky vonim, ale nikdy to neni nic takoveho, jak popisovala Kerze nebo benvenuta. Podle toho, co pisete by k takovym asi mel patrit Kenzo Amour nebo treba Hypnotic Poison, je to tak? A ty reakce chlapu na smyslne parfemy jsou vazne takove?

Na poličce 17 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 08.01.08 14:48

Noooo..ono to není úplně tak,že když se šedivá myšička nenápadná navoní Hypnoticem nebo Addictem,muži kolem ní zavětří a rázem začnou pociťovat neodolatelné puzení povalit ji na kopírku a znásilnit:-)
Ale faktem je,že vhodně (nebo nevhodně,chichi) zvolený parfém dokáže určitou osobu pro její mužské okolí JEŠTĚ VÍCE zatraktivnit a navnadit.
Pokud je žena přitažlivá,a dejme tomu sexy oblečená, a JEŠTĚ K TOMU eroticky navoněná,může se situace občas vymknout kontrole…:-)

Pak by tedy měla umět příslušné rozdováděné chlapce elegantně zchladit..
Každopádně pro muže stále zůstává vizuální vjem jako základní kritérium pro volbu vhodné partnerky,a čich je až druhotné,ovšem velmi důležité vodítko..

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist