Snění za bílého dne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 20.09.08 18:24
Snění za bílého dne

Taky se vám stává, že vám najednou na mysli vytane nějaká vůně - jakoby čichová pamět vám ji připomněla (stejně jako člověk dostane chuť na něco, co už dlouho neměl) a pak dumáte, co by to mohlo být? Prostě takový závan a hned to zase zmizí. Ale ne, že někdo kolem vás projde, stane se to třeba doma v ložnici, kde nikdo zrovna není. Mně se to stalo třeba včera, ohnula jsem se k zemi pro něco a najednou mě taková vůně napadla, ale stejně jsem nepřišla na to, co to bylo. Ale minulý týden jsem se vzbudila s intenzivní myšlenkou na pudrové fialky a pak jsem přehrabováním ve vzorcích zjistila, že stejně žádné zrovna takové nemám. :D

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 20.09.08 18:56

To se mně stává velmi často, a nemusí to být jen vůně parfémů. Ale nedávno vedle mě seděla v metru dáma, která byla cítit vůní, která mně tak intenzívně někoho připomínala a já si zaboha nemohla vzpomenout koho. Celou cestu jsem nasávala a v hlavě usilovně šrotovalo, ale vzpomněla jsem si až po několika hodinách, kdy mně najednou při nezáživné práci něco osvítilo :lol: a zničeho nic jsem si vybavila tu dotyčnou a její vůni, kterou neustále léta používala. Bohužel nevím, co to bylo za vůni, neznám ji :cry: , ale příjemná byla.
Ale toto se mně stává velmi často, že si na něco nemohu vzpomenout, a vzpomenu až ve chvíli, kdy na to vůbec nemyslím.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 832 příspěvků 20.09.08 19:14

mne sa to tiez stava. neviem si to vysvetlit. myslim, ze doktor Freud by to vedel zanalyzovat - niekde som citala, ze hociaky vonkajsi podnet moze zapricinit,ze sa vyvola stopa, ktora sa uchovala v mozgu, a ta sa moze prejavit len ako vona, napr.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1065 příspěvků 22.09.08 10:32

mne sa to stava :o) aspon vidim, ze je to v poriadku
vacsinu voni viem pomenovat, napriklad tabak do fajky - nezapaleny.. mi velmi pripomina detstvo a mojho otca…
a pred par rokmi bola v avone jedna vona, uz sa nevyraba, a dlho som premyslala, ze odkial ju poznam a kde som ju citila, az som tester dala privonat mame, a povedala, ze velmi podobnu vonu pouzivala pred rokmi, bol to nejaky dior (milovnicky diora nech mi odpustia to prirovnanie k avonu) zrejme tam boli nejake podobne zlozky…ktore vo mne aj mame vyvolali tu spomienku.
Takisto, sa mi stava, ze sa mi v necakanej chvili vynori vona v nose, a neviem odkial sa vzala… ale citim ju dost jasne..

Na poličce 4 parfémy 30 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist