Soir de lune

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 23.08.10 14:22
Soir de lune

Pomaly začína jeseň, je to cítiť vo vzduchu. Aj niektoré príspevky vo fóre to už konštatujú. A ja vyťahujem zozadu z poličky Soir de lune (okrem iných ) - vôňu, ktorú mám rada, ale v lete nie. Do horúcich dní a rozpáleného slnka mi nesedí. Ale ranné hmly - u nás často - aj dnes, to už je prvý príznak jesene. A tak som v hlave - tiež niekde vzadu - našla „recenziu“, ktorú som kedysi napísala Sáre (parfémy-exclusive). Medzitým sa všeličo zmenilo - Soir de lune nemali, potom zase bola, teraz, myslím, opäť nie je. Aj recenziu - či skôr môj pokus o ňu už dávno zmazali.
Tak ju uverejňujem - v podobe, v akej som ju „vylovila“ z pamäti:

Claire de lune (Soir de lune)

Mesiac sa kúpal v kaluži - a potom z neba padá rosa.
Tichúčko, jemne ako hmla milión kvapiek rozpŕchlo sa.
Mesiac si z kvapiek utkal plášť, tíško ho spúšťa dolu k zemi.
Bylinky cítiš, vlhký mach, si vôňou ruže očarený.
Zo záhrad vietor prináša medovú vôňu kvetov…
je tichý večer - možno máj - a možno začalo už leto.
Ja cítim vôňu jazmínu, opojnú, osobitú… …a možno takto tvoril Beethoven sonátu mesačného svitu.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 08:37

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 02.09.10 09:17

Tak včera som zistila, že na „parfemy-exclusive.sk“ je opäť uverejnená táto moja veršovaná pseudorecenzia. Žeby si ju tu Sára prečítala?
No - ale ak by vás zarazilo, že na parfémoch exclusive sa mesiac kúpe v jazere - a na arôme iba v kaluži :cry: , podám vysvetlenie: v mojej hlave ostala pôvodná verzia - tada v mláke, v kaluži :mrgreen: , ale keď som písala na parfémy-exclusive - tak mi to pripadalo nevhodné - Soir de lune, taký luxus - a v kaluži? A tak som mesiac okúpala v jazere. :)

A zabudla som na to - mne tam tá kaluž aj tak lepšie sedí - to je tak - páčia sa mi síce hodvábne šaty - ale radšej nosím džínsy, aj lodičky mám rada, ale lepšie sa mi chodí v teniskách - a k tomu Soir de lune? Ale dá sa! :wink:

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10501 příspěvků 02.09.10 09:21

Dá sa. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 02.09.10 15:30

Potvrzuji :wink:

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
Přidat nové téma

Nové diskuse

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny

Nové příspěvky

TOPlist