Solárium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 20.04.09 19:57
Solárium

Hledala jsem samostatné téma, ale nenašla, chtěla bych poradit dobré Solární studio v Budějkách, víte některá jaký je např. salon Naomi? Nevím, kam se vrtnout a nechci letos zůstat tvarohem, jako každý rok :wink:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 20.04.09 20:22

Amy, vykašli se na solárko :nono: Radši si dej každý den půlhoďku na terase a bude :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.04.09 21:01

Veru máš pravdu, ale já jsem taky pravidelná návštěvnice solárka už řadu let.. spíš to jen průběžně udržuju, tak 1× měsíčně.. v zimě to miluju jako relax a taky jsem si odvykla na bělobu :wink:

mamka mi ovšem vystřihává a schovává všechny články o škodlivosti solarií a rakovinách kůže!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Blis
Učednice 137 příspěvků 20.04.09 21:08

Záleží také na fototypu, tmavá kůže snese více než světlá, ale podle mě je dlouhodobé navštěvování solárka minimálně poukázkou k většímu počtu vrásek. Ale chápu, že snědá pleť vypadá lépe. Taková Madonna je ale běloba nejbělejší, tudíž má moje sympatie :twisted:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 20.04.09 21:14

Já chodila jen jednou, a to asi před 15 lety, ale hrozně špatně se opaluju a když, tak do červena a proto si myslím, že mi škodí sluníčko stejně jako solárko, když si dám před nějakou k tomu určenou kosmetiku, nebude to snad taková hrůza, což?

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 20.04.09 22:01

Já myslím, že kosmetika určená do solárek jsou jen akcelerátory - urychlovače opalování a asi ochranu nezajistí… Nebo se mýlím? :conf:

Taky jsem chodívala a už jsem se na to vybodla.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:04

.

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.04.09 22:05

ne, ne - máš naprostou pravdu, většinou jsou to jen chytáky peněz!! jde o to se něčím namazat, abys něměla vysušenou kůži, ale k tomu stačí klasické tělové mléko, jakékoliv :wink:

já si teda přikrývám absolutně celý ksicht, neboli obličej :lol: jednak mi skáčou fleky a pak taky aby ty vrásky nebyly na tak viditelném místě :twisted:

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 20.04.09 22:07

Áno, kozmetika do solárka ochranné faktory nemá. UVA žiarenie trubice neprodukujú a tie UVB je zbytočné filtrovať, keď tie sú zodpovedné za hnednutie. Tie krémy obsahujú kadejaké hydratačné zložky, niektoré aj samoopaľovák, pigmenty atď.
Podľa mňa solárium raz za čas nie je žiadna tragédia, isto je lepšie chodiť 2- 3× za mesiac pred letom chytiť nejaký bronz, ako sa potom pri prvej príležitosti spáliť na slnku. Aj keď to záleží od fototypu, počtu znamienok, prípadne nejakých liekov, ktoré môžu v kombinácii s tým robiť fľaky..

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.04.09 22:08

Lenka Amb. : když já si na ty samoopalováky nikdy nezvykla :cry: jednak rovnoměrné roztírání, aby nevznikly skvrny docela náročné, pak kolem kotníků a kolen tmavší zabarvení a hlavně jsem vyzkoušela už několik druhů a at mi nikdo netvrdí, že nebarví prádlo a věci! a když jsem aplikovala po třetí, byla jsem nažloutlá už jak čínan :lol:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 20.04.09 22:11

Lepší přirozená, byť světlá pleť, než osolárkovaná, hnědá, předčasně vrásčitá … Já té honbě za „opálenou“ pletí, bez ohledu na fototyp pokožky nerozumím. Ze zdravotního ani z estetického hlediska. Něco jiného je, když někdo vyleze na jarní sluníčko a za dvě hodiny chytne hnědý odstín.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.04.09 22:14
domenica píše:
Něco jiného je, když někdo vyleze na jarní sluníčko a za dvě hodiny chytne hnědý odstín.

To jsem já :) Jsem za to samozřejmě ráda, ale vděčím za to svému fototypu. Pokud má holka citlivou nebo přirozeně světlou pleť, je to taky hezké a neméně půvabné. Solárkem bych to radši „nevylepšovala“. Možná snad jen dvě, tři návštěvy, aby pak tolik neublížilo sluníčko, když byla předtím pokožka bílá.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 20.04.09 22:19

no já zas tvrdím, že je lepší jít 10× do roka na pár minut do solárka, než se vyvalovat v pravé poledne na sluníčku a ležet tam jak špekáček - co vidím v létě u vody.. to já si pak v klidu lehnu do stínu pod strom :D

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:20

Máš pravdu, ideální to není. Používám je také jen opatrně na nohy a ruce. Mám teď od LÓrealu a zdá se mi docela fajn. Také se mi nelíbí, když po zimě vezmu sukni a jsem jak ředitelka vápenky. Jenže ta moje profesionální deformace je silnější, než být krásně opálená. Tím spíš, když má někdo pihy, znaménka. Je to težké, ale sluníčko v poslední době je opravdu dost silné a nádory kůže rostou v populaci jak houby po děšti.Popíšu vám jeden případ, ketrý jsem zažila. Jednou přišla k nám na odělení paní, mylím, že na operaci kýly a nebo žlučníku. to není důležité. Před operací je nutné mít odlakované nehty na nohou. Ona je několik let nosila pernamentně pořád nalakované. Lékař, který ji ráno prohlížel na vizitě před operací, jen tak kouknul na její nehty na nohou a všiml si, že má pod nehtem na palci černý flíček. Z legrace říká " co, že se jí stalo na palci" , ona se podivila, že vlastně ani neví a že to má už dlouho. Našemu lékaři se to nějak nezdálo a tak když byla v narkoze po operaci, tak jí z palce vzal biopsii ( prostě taková intuice) a byl to zhoubný melanom. Naštěstí v úplném počátku. Té paní bylo okolo 30 let.

Blis
Učednice 137 příspěvků 20.04.09 22:22

MMCH nějaký dobrý tip na samoopalovák nebo kombinaci těl. mléka a opalováku (teď velmi módní) bych docela uvítala.
Samoopalovák mi vždy nechal fleky, ta kombinovaná mléka zase děsně smrdí:( Teď mám Garnier a přijde mi, že krom toho smradu i barví spíše do žluta, takže po pravidelném natírání jsem spíš jak číňan :roll:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist