sovy x skřivani, nespavost, spavost atd .-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 12.10.10 01:35
sovy x skřivani, nespavost, spavost atd .-)

Jelikož mě dneska (vlastně už včera)ukrutně na*rala vedoucí diplomky, nemůžu rozčilením zamhouřit oko a tak mě napadlo založit tohle téma 8)

Jsem svým založením spíš sova, dobře se mi učí a pracuje v noci, nejlépe spí ve dne :lol: Upřímně nenávidím ranní vstávání a přemýšlím, jestli třeba chození do práce na 7h nemůže být stejně škodlivé, jako přeučování leváků na praváky :lol: Jste skřivani, nebo sovy? Pokud sovy, jaké máte triky pro běžný provoz? Já totiž obvykle večer nemůžu usnout,ani když jsem unavená a ráno to pak stojí za to… A když mám volno, klidně bych celý den prospala a večer jsem čilá jako čečetka :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.10.10 07:29

Já chodím pozdě spát - kolem půlnoci i později a relativně brzy vstávám - před sedmou. Spát déle nejsem schopna ani na dovolené. Obecně považuji spánek za ztrátu času… :P …a moje starší dcera to má po mně…přece žiju jenom jednou, tak to neprospím… :D

Nejlépe se mi učí brzy ráno - když chci něco dostat do hlavy na dlouho a rychle, tak vstanu třeba ve tři ráno a učím se - v té době mi to nejlépe myslí, nejlépe se soustředím. Tady se ale asi nedá říct, jestli je to brzy nebo pozdě, páč je hluboká noc… :P

Trochu off topic, ale možná to někdo bude umět vysvětlit - kdysi jsme ve škole dělali takové ty intuitivní IQ testy. Dělali jsme je ráno odpočatí, vyspaní, soustředění. Jeden spolužák nebyl spokojen se svým výsledkem, pořád na to myslel. V noci po pařbě se rozhodl udělat ho znovu a měl o nějakých 8 bodů lepší výsledek. Zkusili jsme to všichni - v jednu v noci, každý dvojku v žíle a všichni jsme se výrazně „zlepšili“… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 12.10.10 09:43

Já chodím spát nejdřív o půlnoci a do práce vstávám cca v půl 8 i později - máme volnou pracovní dobu a nikdo mě naštěstí neprudí, abych tam byla včas…Brzké vstávání nemám ráda, jsem ale schopná vstát, když si to situace vyžaduje, to je jasné. Ale nemám to ráda. Přes zimu toho naspím víc, kolem 7-8 hodin, na jaře a v létě jsem schopná bez problémů fungovat se 6 hodinami spánku, i míň. Na dovolené ani o víkendech si moc nepřispávám, tedy pokud nemám za sebou nějak náročné období, protože - jak psala Kerze - spánek je pro mě ztráta času: co kdyby mi něco uteklo?
A po propařené a probdělé noci jsem schopná taky normálně fungovat, akorát to pak večer zalomím dřív do postele. Zjistila jsem, že pokud jsem nevyspalá, myslí mi to někdy i líp než když spím normálně (možná se nějak podvědomě víc soustředím, protože vím, že nejsem právě fit) - a když jdu sportovat, jsem v lepší formě, než kdybych spala normálně 8 hodin. Tedy totéž, co psala Kerze. Asi je jiné, když někdo špatně spí dlouhodobě, nebo když trpí nespavostí kvůli nějakým problémům, ale taková ta občasná nevyspalost mi nijak nevadí.

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 12.10.10 10:00

Tak to já jsem pravý, nefalšovaný, přímo učebnicový skřivan :mrgreen:

V osm večer sotva držím oči otevřené, ráno jsem jak čiperka :lol:

Ideální doba spánku je pro mně tak 21.00 - 05.00 :mrgreen:

Brzy ráno mám nejvíc energie, elánu, když je potřeba dohánět jakékoli resty, tak raději vstanu hodně brzy, večer nejsem schopná absolutně nic.
Doma si zvykli ( i manžel ) ale ve svém okolí působím celkem jako exot :mrgreen:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 12.10.10 10:13

Jsem na tom stejně jako Garfield. Učit se ráno nedokážu, i když na to mám teď čas, nemyslí mi to. Až tak nejdříve od 17:00 a pak klidně do tří do noci. Před státnicemi jsem si totálně obrátila biorytmy. Ráno spím aspoň do devíti, ale spala bych i do 11. Se spaním problémy nemám, ale když mě něco trápí, tak ano a pak celou noc přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím a .. nespím :evil:

Největší problém mám teď, když každý pátek musím být v osm ráno v Praze. Což znamená, že vstávám ve 4. Jenže v osm večer neusnu, a i když si jdu lehnout v devět, tak vím , že neusnu. A o to je to horší. Říkám si: Je jedna hodina, když teď usnu, to jsou tři hodiny spánku :-( Jsou dvě hodiny, to znamená dvě hodiny spánku atd. Takže se mi stane, že se vyspím hodinu. Pravidelně se vracím večer/v noci z Prahy s migrénou a nenadělám nic.

Když jsem chodila do práce, bylo to naštěstí na osmou. Stejně jsem do devíti nic pořádného neudělala.

Radu těžko hledat, jsem tak naprogramovaná, narodila jsem se v noci, ožívám v noci. Ráno jsem nepoužitelná a jíst nebo dokonce vařit oběd na 12 je pro mě utrpení :lol: Snad jen na brzké usnutí - taková hodina cvičení dobře uspí, pak skleničku vína (nutno vychytat, aby pak člověk nemusel na záchod :-) ) a pouštím si z notebooku do sluchátek nějaký příjemný klidný hlas, to pomáhá.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 12.10.10 10:39

Zajímavé téma!
Já jsem důkazem toho, že i biorytmy se dají měnit, když se chce, nebo - to spíše - když se musí. V mládí jsem byla sova - studovala jsem zásadně přes noc, tak do tří - čtyř ráno, a pak jsem šla spát. To mi myslelo nejlépe, ale možná je to i tím, že jinak studovat prostě nešlo, potřebovala jsem klid - a ten byl jedině v noci. Vstávat brzo ráno byl pro mě vždy problém. Jenže jak přišly děti, všechno se to nějak převrátilo - při prvním jsem byla chronicky nevyspalá, protože se budil i desetkrát za noc, pak pět - šestkát, a to mu vydrželo skoro do tří let. S druhým to bylo fajn - jenže byli dvacet měsíců od sebe, a tak jsem fakt, že spal dobře, kvůli prvnímu „nespavci“ nemohla dost dobře využít. A pak, když jem nastoupila do práce, bylo potřeba ráno stihnout tolik věcí, že jsem se naučila vstávat v půl šesté…a spaní mě bralo kolem deváté, nejpozději v deset.
Dnes jsou synové na výšce, ale já pořád vstávám v půl šesté, i ve čtvrt. Ne že bych nemohla spát, spím době a ráda, jenže zase mám ráno jiné povinnosti. A tak večer chodím spát nejpozději v půl jedenácté.

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 12.10.10 10:55

Snažím se řídit heslem mého známého, „Kdo spí, ten nežije!“
Spát chodím kolem půnoci, vstávám ráno před sedmou…
O víkendu spím max do půl osmé, na dovolené chodím spát hluboko po půlnoci a kolem páté ráno jsem jž vzhůru a vyhlížím východ slunce…

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 12.10.10 10:57

Ankaj: Já to mám taky tak - ač jsem sova, tak v době, kdy byli kluci malí, jsem samozřejmě vstávala, jak bylo potřeba, tj. kolikrát opravdu brzo. Když jsem je vozila do školky a pak jezdila do práce, vstávala jsem kolem 6, abych všechno stihla, ovšem musela jsem chodit dřív spát (tak kolem půl 11). Sice to nebylo úplně to pravé ořechové, ale jinak to nešlo. Moje přirozenost je chodit spát pozdě a vstávat tedy později, ale podle situace se umím přizpůsobit…Nebo spíš musím.
A máte lehký spánek, nebo spíte jako když vás do vody hodí? Mě probudí fakt leccos, ale zase většinou hned usnu. Jen když jsem hodně unavená, tak spím, i kdyby se dělo cokoli. Když jsme letos trávili pár dnů na horách společně - já, můj přítel, moji dospělí kluci a moje budoucí snacha - spali jsme v 1 velkém pokoji, a vzhledem k tomu, že mladší syn si pochrupoval a starší pokašlával, tak jsem první noc nespala skoro vůbec. Ovšem tu druhou noc jsem to všechno dohnala - vůbec nevím, kdy šli spát, jestli někdo chrápal, zkrátka jsem spala jak dřevo. Většinou mám ale lehký spánek, jinak problémy s usínáním nebo s nespavostí jako takovou nemám. Až na nějaké výjimky, stresové období atd., kdy čumím do stropu a několik nocí skoro nespím, pak to ale doženu.

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 12.10.10 11:46

Já jsem sova, která se už dlouho snaží přeučit na skřivana. Nejde to. Dlouhodobým pozorováním (na VŠ, tehdy to šlo) jsem zjistila, že jsem nastavená na vstávání v deset dopoledne. Spát jsem chodila ve čtyři nebo v pět ráno a byla jsem čilá jak rybička. Nepotřebovala jsem budíka, budila jsem se sama od sebe. Teď, když vstávám před šestou, tak můžu spát kolik hodin chci a pořád jsem nevyspalá. Když už ne ráno, stoprocentně na mě dolehne únava někdy v průběhu dne.

Spánek mám tvrdý, ale když už mě něco vzbudí, mám problém zase usnout. Když mě něco vzbudí ve tři ve čtyři ráno, tak i přes únavu už většinou neusnu.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

barbucha  12.10.10 12:00

húúúúúú…húúúúúúú…já jsem klasická sova :lol:

Ráno musím vstávat po šestý, ale do postele se nedostanu dřív jak po půlnoci, páč je mi taky líto toho času - a navíc jsou všichni zalezlí a já mám teprve svatej pokoj :mrgreen:

V noci se mi vždycky i líp pracovalo - žádné rozptylování…

Ovšem o víkendu to bývá jiná káva: ráno se sice vzbudím jako obyčejně (hnusnej zvyk - a smrt letnímu času!), ale po nezbytných lidských úkonech si dám pořádnou snídani do postele, vezmu knihu…za hoďku za dvě to na mě zas přijde :wink: a prospím se ještě minimálně do poledne. Při denním světle se mi spí nejlíp…obědy přes víkend neřeším, však má každej ruce zdravý a líní lemplové si holt počkají na večeři, je-li nějaká v plánu.
Takže samozřejmě, vyspalá přes víkend do sytosti, nemůžu v neděli v noci usnout - a pravidelně každé pondělí odcházím do práce po dvou hodinách spánku. No co, mentálně jsem na tom stejně jako v jiné dny (což teď nevím, jestli je dobře nebo špatně :mrgreen: ).

Jo a mimochodem, nejhůř vypadám, když se vzbudím po osmi hodinách spánku! Po probdělé noci nemám ani kruhy, natož pytle pod očima… :?

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 12.10.10 12:04
EvaKm píše:
Což znamená, že vstávám ve 4. Jenže v osm večer neusnu, a i když si jdu lehnout v devět, tak vím , že neusnu. A o to je to horší. Říkám si: Je jedna hodina, když teď usnu, to jsou tři hodiny spánku :-( Jsou dvě hodiny, to znamená dvě hodiny spánku atd. Takže se mi stane, že se vyspím hodinu. Pravidelně se vracím večer/v noci z Prahy s migrénou a nenadělám nic.

Tak úplně přesně totéž mám taky! Když musím vstát na 4, abych stihla vlak, tak stejně nepomůže „jít dřív spát“ protože akorát ležím a stejně neusnu.Pravidelně jsem takhle jezdila i nevyspaná na zkoušky :? Pokud mám pak přes den něco dělat manuálně, tak to ještě jde, ale např. práce na pc, to je hotovka, nejsem schopna vymyslet nic :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 12.10.10 12:15

Já tahkle po hodině spánku jela na 3 zkoušky/zápočty v jeden den. Při zkoušce z angličtiny (to byla poslední) jsem už měla totálně vymeteno :? Mám kolikrát chuť vstát z té postele a jít něco dělat, lepší, než se rozčilovat, že nezaberu. Teď už se s tím netrápím, prostě si řeknu, no co, tak nebudu spát a ono je to i lepší…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 12.10.10 12:47

Ja mam neurologom potvrdene ze potrebujem vela spanku. Napriek tomu, mam pracu, ktora mi ho neposkytne, a je aj nepravidelny. Trikrat z 9 dni vstavam o 4 rano, niekedy o 3. Potom dalsie 3 dni vstavam normalne, ale idem spat okolo 12. Robim to takto uz 4 roky, ale moje telo si stale nezvyklo. Inak som skor ranne vtaca ako sova. Sova som bola len ako teenager, potom sa to zmenilo. Mam rada rana a ranne svetlo. Tiez som zistila, ze s vekom clovek potrebuje viac spanku (nepocitam tu starych ludi, lebo ti casto spia velmi malo). Ale ked ma clovek 17-25, zvlada viac, ako ked ma po 30.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 12.10.10 12:49

To se dá změřit? :conf: Jak k tomu ten neurolog došel?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 12.10.10 12:52

CT vysetrenie. Je to meranie vln v mozgu. Normalny clovek ma mat vlny myslim beta, ja som mala dost gama a navyse nejake nepravidelnosti.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist