Starosvětské vůně

Ronna 01.05.08 16:56

Starosvětské vůně

Četla jsem si stará témata na fóru a někdo jste tam jmenoval Bal a Versailles jako starosvětskou vůni. Starosvětská vůně je nádherný výraz. Jaké vůně tam lze ještě zařadit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Veverka 01.05.08 17:22

Asi bych do této skupiny přidala Infini od Caron, ta mi připadá jako vůně z dob dávno minulých. Možná ještě Modrá hodina, ale tu na rozdíl od Infini nosím ráda, Infini není špatná, ale je opravdu trochu mimo dnešní dobu.

Gep 01.05.08 18:55

Starosvětská mi připadá Mystere od Rochas. Zvrhle pudrovo dřevitě sladká, kořeněná, bořící všechny mýty o jemnosti a decentnosti pravé dámy, pokud je dotyčná patřičně vyzývavě oblečena a nalíčena.

Naopak, použije-li ji nositelka honosící se mnohou vráskou, a, pod šálem umě naaranžovaným účesem barvy slonové kosti, která v horkém odpoledni domlouvá svému služebnictvu za neustálého ťukání tepané hole o perský koberec, pak může působit jako parfém pro velmi dominantní, avšak opravdovou, „lady“.

PaK 01.05.08 19:12

Mně starosvětská přijde Mitsouko. Ale v tom dobrém slova smyslu - babička v halence s fiží a secesní sponou u krku.

Ronna 01.05.08 19:17
Gep píše:
Zvrhle pudrovo dřevitě sladká, kořeněná, bořící všechny mýty o jemnosti a decentnosti pravé dámy, pokud je dotyčná patřičně vyzývavě oblečena a nalíčena.

Zvrhle? :lol:

benvenuta 01.05.08 19:50

Zvrhly puder? :)

Mystere nepoznam, ale Bal a Versailles je obidvoje.

Inak, starosvetska… Zalezi od toho, ktory svet mas na mysli.

Gep 01.05.08 20:04

Přesně, zvrhlý sladký pudr :lol:

Tu zvrhlost vidím v jakémsi klamání „tělem“. Ač na povrchu rádoby elegantní, v nitru rozevlátá, svobodná, navozující dojem, že nositelka může, a chce, VŠE. :D

Ronna 01.05.08 21:31

To časové vymezení je těžké, ale asi bych to dala od WWI pozpátku někdy k Marii Antoinettě. Určitě to patří k šatům až na zem.

Barbarra 01.05.08 23:29

Starosvětská mi přijde Lovely od SJP. Tedy hlavně flakonem, barvou a názvem. Samotnou vůni bych spíš zařadila do kategorie „divných“. Ikdyž je pravda, že jsem ji zkoušela v době, kdy byla horkou novinkou - to jsem měla docela jiný vkus. Třeba bych ji teď ocenila.

Maty 02.05.08 09:27

Taková mi přijde klasická Arpége,však už je to babička mezi vůněmi :) ,ale i tak pořád krásná,ikdyž pro mě zatím nenositelná.

dias 02.05.08 10:30

Starosvětské mi připadají leckteré Carony, např. Narcisse Noir, Infini a další, a taky třeba některé vůně od Annick Goutal - třeba pod názvem Passion si různí výrobci představují leccos, ale AG Passion určitě není vůní vášně (s výjimkou vášní pro parfémy :-)) v 21. století.

Samantha 02.05.08 12:14
dias píše:
Starosvětské mi připadají leckteré Carony, např. Narcisse Noir, Infini a další, a taky třeba některé vůně od Annick Goutal - třeba pod názvem Passion si různí výrobci představují leccos, ale AG Passion určitě není vůní vášně (s výjimkou vášní pro parfémy :-)) v 21. století.

No vida, já myslela, že když se parfém jmenuje Passion, že to značí, že obsahuje mučenku. :shock:

domenica 02.05.08 15:45
PaK píše:
Mně starosvětská přijde Mitsouko. Ale v tom dobrém slova smyslu - babička v halence s fiží a secesní sponou u krku.

Ono je opravdu těžké představit si něco konkrétního pod pojmem „starosvětská vůně“. Navíc, pro někoho má tohle spojení spíše pejorativní nádech, pro někoho (pro mě) spíše pozitivní.
Takže například Mitsouko je i pro mě starosvětská vůně. A i pro mě v tom dobrém slova smyslu (je zajímavá, má výdrž, nenosí jí půl města …). Že by starosvětskost byla synonemem pro „babičkovskost“ :), to v žádném případě. Starosvětskou vůní může krásně sednout jak babičce s fiží, tak mladé dračici …
Když je řeč o starosvětské vůni, představím si některé nádherné parfémy, které mají už desítky let své obdivovatele (od Guerlain, Dior, Lancome, Chanel …)

dias 02.05.08 20:17
Samantha píše:
dias píše:
No vida, já myslela, že když se parfém jmenuje Passion, že to značí, že obsahuje mučenku. :shock:

No, není to daleko, mučenka je Passiflora, ale pokud vím (a ve všech jazycích, kde jsem schopná to narychlo ověřit) je p/Passion (tedy z významů, které se pro vůně dají použít, pomíjím tedy pašije, utrpení, umučení atd.) vášeň, nadšení, náruživost apod.
Měla jsem nebo mám Passion od Elizabeth Taylor, Annick Goutal a YSL In Love Again Fleur de la Passion a mučenka je ve složení pouze poslední z nich.

Samantha 02.05.08 21:04
dias píše:
Samantha píše:
dias píše:
No, není to daleko, mučenka je Passiflora, ale pokud vím (a ve všech jazycích, kde jsem schopná to narychlo ověřit) je p/Passion (tedy z významů, které se pro vůně dají použít, pomíjím tedy pašije, utrpení, umučení atd.) vášeň, nadšení, náruživost apod.
Měla jsem nebo mám Passion od Elizabeth Taylor, Annick Goutal a YSL In Love Again Fleur de la Passion a mučenka je ve složení pouze poslední z nich.

Passiflora je mučenka latinsky a passion-flower - mučenka (bot.) anglicky - je to okopírované ze slovníku. Je fakt, že je tam psaná i ta vášeň, ale já si fakt vždy představovala mučenku. No jsem zase chytřejší :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist