Starosvětské vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 16:56
Starosvětské vůně

Četla jsem si stará témata na fóru a někdo jste tam jmenoval Bal a Versailles jako starosvětskou vůni. Starosvětská vůně je nádherný výraz. Jaké vůně tam lze ještě zařadit?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 01.05.08 17:22

Asi bych do této skupiny přidala Infini od Caron, ta mi připadá jako vůně z dob dávno minulých. Možná ještě Modrá hodina, ale tu na rozdíl od Infini nosím ráda, Infini není špatná, ale je opravdu trochu mimo dnešní dobu.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 01.05.08 18:55

Starosvětská mi připadá Mystere od Rochas. Zvrhle pudrovo dřevitě sladká, kořeněná, bořící všechny mýty o jemnosti a decentnosti pravé dámy, pokud je dotyčná patřičně vyzývavě oblečena a nalíčena.

Naopak, použije-li ji nositelka honosící se mnohou vráskou, a, pod šálem umě naaranžovaným účesem barvy slonové kosti, která v horkém odpoledni domlouvá svému služebnictvu za neustálého ťukání tepané hole o perský koberec, pak může působit jako parfém pro velmi dominantní, avšak opravdovou, „lady“.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 01.05.08 19:12

Mně starosvětská přijde Mitsouko. Ale v tom dobrém slova smyslu - babička v halence s fiží a secesní sponou u krku.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 19:17
Gep píše:
Zvrhle pudrovo dřevitě sladká, kořeněná, bořící všechny mýty o jemnosti a decentnosti pravé dámy, pokud je dotyčná patřičně vyzývavě oblečena a nalíčena.

Zvrhle? :lol:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.05.08 19:50

Zvrhly puder? :)

Mystere nepoznam, ale Bal a Versailles je obidvoje.

Inak, starosvetska… Zalezi od toho, ktory svet mas na mysli.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Gep
Učednice 218 příspěvků 01.05.08 20:04

Přesně, zvrhlý sladký pudr :lol:

Tu zvrhlost vidím v jakémsi klamání „tělem“. Ač na povrchu rádoby elegantní, v nitru rozevlátá, svobodná, navozující dojem, že nositelka může, a chce, VŠE. :D

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 21:31

To časové vymezení je těžké, ale asi bych to dala od WWI pozpátku někdy k Marii Antoinettě. Určitě to patří k šatům až na zem.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.05.08 23:29

Starosvětská mi přijde Lovely od SJP. Tedy hlavně flakonem, barvou a názvem. Samotnou vůni bych spíš zařadila do kategorie „divných“. Ikdyž je pravda, že jsem ji zkoušela v době, kdy byla horkou novinkou - to jsem měla docela jiný vkus. Třeba bych ji teď ocenila.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 02.05.08 09:27

Taková mi přijde klasická Arpége,však už je to babička mezi vůněmi :) ,ale i tak pořád krásná,ikdyž pro mě zatím nenositelná.

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 02.05.08 10:30

Starosvětské mi připadají leckteré Carony, např. Narcisse Noir, Infini a další, a taky třeba některé vůně od Annick Goutal - třeba pod názvem Passion si různí výrobci představují leccos, ale AG Passion určitě není vůní vášně (s výjimkou vášní pro parfémy :-)) v 21. století.

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.05.08 12:14
dias píše:
Starosvětské mi připadají leckteré Carony, např. Narcisse Noir, Infini a další, a taky třeba některé vůně od Annick Goutal - třeba pod názvem Passion si různí výrobci představují leccos, ale AG Passion určitě není vůní vášně (s výjimkou vášní pro parfémy :-)) v 21. století.

No vida, já myslela, že když se parfém jmenuje Passion, že to značí, že obsahuje mučenku. :shock:

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 02.05.08 15:45
PaK píše:
Mně starosvětská přijde Mitsouko. Ale v tom dobrém slova smyslu - babička v halence s fiží a secesní sponou u krku.

Ono je opravdu těžké představit si něco konkrétního pod pojmem „starosvětská vůně“. Navíc, pro někoho má tohle spojení spíše pejorativní nádech, pro někoho (pro mě) spíše pozitivní.
Takže například Mitsouko je i pro mě starosvětská vůně. A i pro mě v tom dobrém slova smyslu (je zajímavá, má výdrž, nenosí jí půl města …). Že by starosvětskost byla synonemem pro „babičkovskost“ :), to v žádném případě. Starosvětskou vůní může krásně sednout jak babičce s fiží, tak mladé dračici …
Když je řeč o starosvětské vůni, představím si některé nádherné parfémy, které mají už desítky let své obdivovatele (od Guerlain, Dior, Lancome, Chanel …)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 02.05.08 20:17
Samantha píše:
dias píše:
No vida, já myslela, že když se parfém jmenuje Passion, že to značí, že obsahuje mučenku. :shock:

No, není to daleko, mučenka je Passiflora, ale pokud vím (a ve všech jazycích, kde jsem schopná to narychlo ověřit) je p/Passion (tedy z významů, které se pro vůně dají použít, pomíjím tedy pašije, utrpení, umučení atd.) vášeň, nadšení, náruživost apod.
Měla jsem nebo mám Passion od Elizabeth Taylor, Annick Goutal a YSL In Love Again Fleur de la Passion a mučenka je ve složení pouze poslední z nich.

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.05.08 21:04
dias píše:
Samantha píše:
dias píše:
No, není to daleko, mučenka je Passiflora, ale pokud vím (a ve všech jazycích, kde jsem schopná to narychlo ověřit) je p/Passion (tedy z významů, které se pro vůně dají použít, pomíjím tedy pašije, utrpení, umučení atd.) vášeň, nadšení, náruživost apod.
Měla jsem nebo mám Passion od Elizabeth Taylor, Annick Goutal a YSL In Love Again Fleur de la Passion a mučenka je ve složení pouze poslední z nich.

Passiflora je mučenka latinsky a passion-flower - mučenka (bot.) anglicky - je to okopírované ze slovníku. Je fakt, že je tam psaná i ta vášeň, ale já si fakt vždy představovala mučenku. No jsem zase chytřejší :)

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist