Stržený nehet-léčba,zarůstání nehtů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 10.07.13 09:29
Stržený nehet-léčba,zarůstání nehtů

Chtěla bych se zeptat,jestli má někdo zkušenosti se strženým nehtem-jak dlouho se léčí…Mojí dceři se šeredně podebral palec na táboře,musel jí ho lékař strhnout,hrozně to krvácelo,2 dny měla zavázáno,pak už jen zalepil a druhý den jsme sundaly náplast a koupeme v heřmánku-ale vypadá to děsně :? Obě máme blbý tvar nehtu,nahoře rozšířený a samozřejmě stříhám dokulata,jenže ono to skoro jinak nejde,hrozně to pak zase zarůstá.....Taky se mě to párkrát pořádně podebralo-ale zvládla jsem to sama…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 10.07.13 09:48

@janicka24 S tím má problém manžel (a zdědil po matce), většinou to má horší v období, kdy nosí uzavřené boty a lepší se to v létě, kdy nosí sandály. Jednou s tím byl u doktora, na chirurgii mu kus nehtu odřízli, šíleně to prý bolelo a po dorostení nehtu se to stejně dělá znova, ty problémy a záněty. Tak se zařekl, že už na chirurgii s tím nikdy více. Pár let koupal nohy v heřmánku, mazal různými mastmi (něco jako Višněvski? občas Framykoin, ale ten to spíš horšil), poléval Tea Tree oilem… občas se to zlepšilo, ale pořád nic moc. Teď se to konečně trochu zklidnilo, zašel na profesionální pedikúru na poliklinice, nejdřív mu k nehtům nacpala nějaké trubičky, které jsou vsunuté mezi nehet a tkáň po straně. Při další návštěvě mu nandala na nehty rovnátka - jsou různé typy, asi by to mělo pomoct, ale záleží na konkrétním problému, jak moc blbě rostlý ten nehet je.
Viz http://www.vasenohy.cz/…va-rovnatka/
 http://www.podiatrie.cz/poradna/

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Uživatel je onlineMedojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13267 příspěvků 10.07.13 10:45

Měla jsem jen menší zarůstání na palci, pomohla tamponáž - to dělám pořád, vkládám pod okraj nehte malou vatovou kuličku - a stříhám tak, aby okraje nehtů byly vyšší, než prostředek. Funguje ;)

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 10.07.13 11:03

Taky manžel zkoušel narovnávat nehet náplastí, nalepí se od jednoho okraje nehtu přes palec spodem, hodně se natáhne, a přilepí ke kraji nehtu na druhé straně, vlastně se tím odtáhne to měkké od nehtu. Ale docela těžké je sehnat vhodnou náplast, širokou a pevnou (a aby dlouho takto vydržela).

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 10.07.13 19:47

O těch rovnátkách jsem taky slyšela a prý fungují výborně.....Janička to má děsný,celý nehet je utopený-jakoby zasazený v palci a navíc dělá u stříhání hrozné scény,brečí,trhá nohou a já chytám amok…a taky je mě jí líto…Taky jsem četla,že se nemá chodit na klasickou pedikůrů a je fakt,že když jsem byla,paní mě to brutálně vystříhla do oblouku a ještě vytrhla kus nehtu po straně-prý že by mě to tlačilo 8o

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 10.07.13 19:49

@janicka24 Jak jsem psala o té pedikúře, na které byl manžel, speciálně si vybral nějakou pedikérku, která je členem Podiatrické společnosti (?) a působí na poliklinice, schválně se vyhýbal takovým těm „salónům“ v přízemí paneláku ;)

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 10.07.13 22:45

No tak to musím pro malou taky nějakou vyhledat,není to žádná legrace.....za­jímavý je,že ten Framykoin to ještě zhoršuje…Janě ho dali jen na ty první 2 dny,pak už ne-má to zasychat.....Ka­marádka chodí na různé čištění,strhávání a tak pravidelně a když vidím Janičky paleček,tak se mě staví vlasy-mimochodem,kde je ten modrý smajlík jak se mu staví vlasy…

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 10.07.13 23:19

Mojí ségru to postihlo, je to tak čtyři roky zpátky, když si takhle jednou blbě ostříhala palec u nohy dokulata (do té doby furt rovně, jak to má dle doporučení chirurga být správně, aby se nehet neohýbal a nezarůstal). Lítala jsem s ní na chirurgii, protrpěla si své , naštěstí se to na počtvrté povedlo, kdy už jí pan doktor vystřihnul toho nehtu pořádný kus a udělal i plastiku lůžka. Mezitím si pravidelně koupala nehet v heřmánku a chodila v otevřeným botách, jak dlouho to jen šlo (v zimě s tlustýma ponožkami a sandály vypadala trochu směšně, ale s ovázaným palcem to jinak nešlo). Jo a po čtvrtém pokusu jsme začaly mazat Betadinem. To asi pomohlo nejvíc, že se jí to lůžko nakonec zavřelo. A to přitom má nehty jak papír a nadělalo to takovou paseku :? .

Nehet má sice od toho čtvrtého zákroku trochu zdeformovaný, ale od té doby ho opět stříhá rovně a naštěstí už neroste do lůžka, takže má klid.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 11.07.13 12:08

@janicka24 Framykoin mu ten zánět zhoršoval, celé to oteklo a rozmokvalo… ale možná, že je alergický na nějakou látku v té masti, nevím.

@wendulka29 To jsou peripetie, brrr, nerada bych to zakusila na vlastní kůži (na vlastním nehtu). Teď si říkám, že tu někdy holky kritizovaly nošení ponožek do sandálů (u mužů), možná někdy mají k tomu dotyční důvod :) A někdy je asi lepší, když ty prsty nevidíme :D

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 11.07.13 13:47

@daniela mě Framykoin vždy zhoršoval zánětlivý bolák,který se mě třeba udělal na obličeji a bylo to už opravdu větší,tak jsem na to dala Fram. s tím,že to je antibiotikum-taky vždycky rozmokval…no asi ne nadarmo to předepisuje lékař,ale kdo ho doma nemá a občas nenamaže,že :|
No ponožky jsou fajn obzvlášť,když má někdo plíseň-to jsem občas viděla exempláře…

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 11.07.13 21:20

@daniela Já taky ne, však jí obdivuju, že to vydržela. Bezbolestné to rozhodně nebylo.
Tak u mé ségry v případě ponožek v sandálích skutečně o módní úlet nejde, ale o ryze praktické důvody :D . Tím druhým je i to, že ona má nějak podivně citlivou kůži a když jde do jakékoliv boty naboso (i do sandálů), hned se jí udělá puchýř :? . A to si vždy kupuje co nejmekčí obuv. V ponožkách jí toto nehrozí, tak se nedá nic dělat.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 12.07.13 12:41

No taky jsem měla párkrát hodně stažený zadek,špatně jsem si zastřihla nehet a po třech dnech jsem měla palec rudý a třikrát větší…No tak jsem vzala nůžky a jehlu a zatla zuby…zatím to vždycky vyšlo.Můj tchán trpěl takto na různé záněty pod nehty na rukách(byl truhlář,tak leckdy si píchnul třísku pod nehet atd…) a nejednou si to prý provrtal nějakým minivrtáčkem skrz nehet 8o Osobně jsem to nikdy neviděla,ale prý to bylo u něj běžné.....

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 21.07.13 00:00
@daniela píše:
@janicka24 Jak jsem psala o té pedikúře, na které byl manžel, speciálně si vybral nějakou pedikérku, která je členem Podiatrické společnosti (?) a působí na poliklinice, schválně se vyhýbal takovým těm „salónům“ v přízemí paneláku ;)

No vidíš, zrovna u nás „na vsi“ je nejlepší pedikérka v přízemí v paneláku.
Je to bývalá sálová sestra.
Nástroje bere pokaždé jedině sterilní a začala jsem k ní chodit právě poté, co mi na chirurgii museli odstřihnout kousek nehtu, protože zarůstal.

Podle místa podnikání člověk dobrou pedikérku nepozná :think: spíš je zapotřebí osobní doporučení spokojených zákazníků.

(Na kosmetiku taky chodím k rekvalifikované zdravotní sestře. Její provozovna v přízemí rodinného domu vypadá jako operační sál nějaké „západní“ kliniky ;) )

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 21.07.13 00:10
@janicka24 píše:
No taky jsem měla párkrát hodně stažený zadek,špatně jsem si zastřihla nehet a po třech dnech jsem měla palec rudý a třikrát větší…No tak jsem vzala nůžky a jehlu a zatla zuby…zatím to vždycky vyšlo.

U mě to začalo taky tak. Klasika! Nedostřižený nehet se zatrhne a zánět je za pár dní. Šest týdnů jsem se „léčila“ sama (nikoli heřmánkem, na ten mám alergii, ale řepíkem). Pak jsem už nemohla chodit, tak jsem jela za kámošem ortopedem. Zmrazil, vyčistil, ale nic platné. Nakonec pomohl až chirurg. Podotýkám, že to taky „jen“ zmrazil, nůžkama ustřihl to, co mě trápilo, a od něj už jsem šla BEZ BOLESTI. Bylo dobře, že jsem si vzala manželovy boty (bylo to v zimě), do svých bych se s tím obvazem nedostala. Ta úleva :idea:
Nadávala jsem si, že jsem měla jít hned a netrápit se s tím sama. Jenže jsem se bála toho stržení nehtu :think:
Asi je to rozdíl, když doktor strhne jen třetinu a nebo celý. Mně opravdu po zákroku nebolelo nic. Resp. po těch mukách při zánětu už to pak bylo v pohodě :D

Sestra u toho chirurga mi řekla, že:
1. musím si nehty vždycky stříhat pečlivě až do konce. Je jedno, jestli do obloučku nebo rovně, ale nikdy nezatrhnout.
2. musím si nehty na palcích brousit shora tak, aby uprostřed byly tenčí, kraje je možné nechat, ale když se ztenčí střed nehtu, tak potom nehet neroste tolik do oblouku, je mnohem rovnější. Takže pak netlačí, kam nemá, a nezarůstá.

No a do třetice - pohodlné boty. Nesmí tlačit. Ale to je jasné…

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Insolence
Parfémová maniačka 696 příspěvků 21.07.13 10:06

Také chodím na pedikúru k bývalé zdravotní sestře a nemůžu si vynachválit, se skalpelem je nesmírně šikovná. Chirurga volit opravdu jen v nejhorším případě, někdy strhávají zbytečně.

Na poličce 36 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist