Suchá pokožka a parfém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zedda  23.02.12 16:39
sucha pokozka a parfem

Ahojte :) mam suchu pokozku, z ktorej parfemy hned vyprchaju (parfem v tomto pripade oznacuje vonu vseobecne ako taku, nie parfem v pravom zmysle slova); mate niektora podobnu skusenost? ake parfemy odporucate ako vhodne?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kubacis
Nevyléčitelná závislačka 1987 příspěvků 23.02.12 18:07

Ahoj, neporadím vůni, ale něco jiného: místo, kam vůni aplikuješ, zkus chvíli před tím promastit něčím bez parfemace (vazelína apod.), ne těsně před, ale zas ne moc brzy. Sama jsem to nikdy nezkoušela, ale kamarádka to praktikuje, na krk a zápěstí, kam dává vůni, si předtím dá právě trošičku vazelíny. Jak moc to ale působí nevím, nezmiňovala se, jak dlouho pak vůně vydrží.

Na poličce 26 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 94 vzorků V tužebníku 16 parfémů

zedda  23.02.12 18:12

nad tymto som uvazovala aj ja :)

Malii
Nováček 15 příspěvků 24.02.12 08:03

Mám také suchou pokožku, nijak to moc neřeším, ale mám odzkoušeno, že na mě nejvíc drží ovocné a květinové vůně, naopak za chvíli necítím těžké orientální parfémy. Což mi zase tak nevadí, zatím jsme se k nim „nepročichala“ a moc je nemusím.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 24.02.12 08:10

Krém by se měl nechat vsakovat cca 15 minut (ať už před použitím make-upu nebo parfému). Ale u mně to nefunguje. Řeším to orientálními vůněmi. Ambra, koření, omamné kytky. To je to jediné co na mně aspoň chvilku drží.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

zedda  24.02.12 09:34

no, ja mam ekzem, takze moja pokozka je extremne sucha, ale kupila som tu vazelinu a funguje to, mam radost :)a inak tiez mam taku skusenost, ze orientalne vone zo mna hned vyprchaju, napriek tomu, ze su intenzivne :)

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 25.02.12 10:32

a na ekzém nepoužíváš žádné tělové mléko nebo olej? Pokud ano, dej si to na ruku, do toho nastříkej parfém a natři se s tím (aby Ti to ale nezhoršilo ekzém, to musíš vyzkoušet). Já to tak dělám a vyhovuje mi to.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 26.02.12 20:32

Tak si striekaj parfum na vlasy - ak ich máš dlhšie, tak tesne nad šiju, kde sa vlasy takmer alebo úplne dotýkajú pokožky. Teplo, ktoré tam je, dovolí vôni rozvíjať sa a vo vlasoch bude držať lepšie než na pokožke.

Inak si nemyslím, že suchá pleť nevyhnutne znamená, že na človeku vône nedržia. Ja som tiež extrémne suchá a skoro všetko na mne drží skvele.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 26.02.12 20:37

Mam extremne suchu pokozku celeho tela hlavne v zime. Po kazdej sprche ci kupeli sa natieram mliekom Bioderma Sensibio. Ak to zanedbam, pokozka ma stipe a svrbi. Tento problem mam len v zime.

A mam tu skusenost ze parfemy, ktore na mne pocas roka nedrzali, na mne teraz velmi dobre drzia, ked mam premastenu pokozku.
Napr. Jersey, o ktorej sa tu uz popisalo ze ma slabu vydrz, na mne vyborne drzi, vela krat ju velmi dobre citim po vecernom nastreku aj rano.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.02.12 20:51

Suchá kůže a zvlášť ta se sklonem k ekzému má trochu jiný charakter než ta normální, je vlastně propustnější. Takže to není tak, že by na ní parfémy nedržely, spíš se víc vsakují a jinak uvolňují. Pokud máte tenhle problém, pak se vám asi taky děje, že na vaší kůži se vůně rozvíjejí trochu jinak. Promazávání pomáhá, ale úplně charakter kůže nezmění. Třeba moje kůže zvýrazňuje kouřové tóny a méně se na ní rozvíjí třeba vanilka a vůbec sladčí tóny. Často mi vůně vycházejí zelenější a bylinější.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 27.02.12 10:42

JJ, dzono, máš pravdu, exematická kůže pracuje s vůněmi jinak - v mém případě všechno sládne a stává se jemnějším.

Do vlasů bych nedoporučovala (pokožka hlavy se s exémem vyrovnává nejhůř) mohlo by to dráždit.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 28.02.12 07:21

Pak asi nejlépe navonět oblečení, psalo se tu třeba o lemu sukně ap.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 28.02.12 08:38

Jenže na oblečení se vůně nerozvine tak jako na kůži. To už je lepší i vadná kůže než žádná. Na oblečení se dají stříkat jen vůně, které takřka nemají vývoj.

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 28.02.12 08:44

A čo parfumové oleje? Tie majú zväčša výbornú výdrž. A stačí ich naniesť na miesto, kde koža nie je postihnutá exémom a aj tak výdatne voňajú.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 28.02.12 08:55

To je určitě možné, ale já s nimi nemám žádnou zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist