Sušička prádla - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 10.10.11 20:03
Sušička prádla - ano nebo ne?

Poslední dobou uvažuji nad pořízením sušičky prádla… Dvě děti, pračka neustále v provozu a přes zimu není kde sušit. V létě pohoda, sušíme venku na sluníčku, ale přes zimu uvnitř na rozkládacích sušácích (jeden fakt nestačí). Mladší syn má navíc oblíbenou zábavu - já pověsím mokré prádlo - on obratem sundá a vytře jím podlahu v obýváku :roll: :-?

Slyšela jsem ale takové zkušenosti, jako že sušička ničí prádlo, vytahá trička, svetry, udělá žmolky, apod. To jediné mně zatím odrazuje. Kdo jí máte doma - poraďte, jste spokojeni? Dopředu děkuji všem kdo poradí :wink:

Na poličce 16 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 10.10.11 20:29

Bridgett, já mám sušičku už asi 15 let (ne teda pořád tu původní) a absolutně si bez ní nedovedu představit domácnost. Radši bych se vzdala myčky, než sušky. Hlavně teda kvůli žehlení, ale i kvůli úspoře času - nemám čas prát přes týden, potom věešet, zase sundávat, žehlit…vyperu v sobotu klidně pět praček, večer to mám ve skříni a hotovo. Povlečení točím pořád jedno oblíbené, protože je mi líto skládat rovné voňavé povlečení do skříně, když ho můžu za půl dne navlíknout nazpátek.
Zvlášť s dacanama bych bez sušičky asi nepřežila - když byl malý malý, tak jsem prala skoro denně, měli jsme hroznou spotřebu nejen oblečků, ale bryndáky, plíny, utěrky, povlečení…vždycky večer, na noc jsem to hodila do sušičky, ráno jsem s tou samou sadou jela dál. Navíc malý je alergik, takže nepoužívám aviváž, ze sušky je všecko měkké.
A ručníky bez susšky nikdy měkké nebudou.

Jako jasně, že ti sušička může něco zničit - no tak to tam nedáš. Hedvábné věci (i když já je suším taky), vlnu (tu ale taky dosušuju, hlavně svetry, aby byly pěkně chlupaté), výšivky - moc toho není, co by tam nešlo dát. Já tam dávám i věci, na kterých je zákaz sušení - je to většinou jen pojistka výrobce a sama poznáš, co jo a co ne. I když já už teď automaticky kupuju věci, které se budou dát sušit.
A takové různé věci, co se musí dožehlovat - manžety košil, límečky…už je drobnost. Nikdy ale na košilích, hlavně na dámských, nenažehlíš hlavice růkávů, různé řasení, sámky, kanýry…jako je vytáhneš ze sušičky.

Co ještě oceňuju je odchlupení - máme kočky všech barev, takže jak černé, tak bílé šaty na sebe nabalují. TAk je dám před odchodem z domu na pár minut do sušky a jsou bez. Občas si tak i něco „pžežehlím“, třeba zplihlé šaty, co dlouho videly na ramínku.

Jo, a suším i boty (tenisky, polobotky, sandály, dětské) - kůže neztvrdne, když není dlouho mokrá a nenadělají se mapy.
Za mne jednoznačně ano.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

mmija22  10.10.11 20:39

.

Příspěvek upraven 18.04.12 v 21:04

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 10.10.11 21:56

…a ja som bola doteraz v omyle ze susicka krci pradlo :think:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1220 příspěvků 10.10.11 22:11

Ako negatív by som uviedla skracovanie životnosti prádla. Najprv prejde prádlo vodou a potom vrelým vzduchom a to nepridá.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 07:17

sušičku mám cca 3 roky a jsem spokojená.Dlouho jsem se rozhodovala, ale od té doby co jí mám na ní nedám dopustit,je to fakt VYNÁLEZ!Dávám do ní skoro všechno,riskla jsem i vlněné potahy,polštá­re,deky a vše v pohodě.Prádlo se nemusí žehlit,je to velká úspora času a práce,nikde nevisí prádlo,skvělá na hospodské smrady a jiné přednosti :-D být tebou rozhodně bych do ní šla.A ještě si s ní v zimě přitopíš :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 11.10.11 07:29

Sušičku už máme několik let a jsem s ní absolutně spokojená. Nikdy nic nezničila, dá se nastavit tak, aby prádlo bylo vysušené tak akorát na žehlení, nic nemusí být přeschlé. A hlavně, ráno dám prát a v poledne je vše hotovo, takže za sebe mohu jednoznačně doporučit. :palec:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 07:43

http://www.arome.cz/…radla-24688/

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 11.10.11 09:03
Sendy píše:
dá se nastavit tak, aby prádlo bylo vysušené tak akorát na žehlení

Cože??? To mne nikdy nenapadlo; první, co jsem udělala, bylo zastlaní žehličky do nejvzdálenější­ho kouta!

Zyro, krčí - ty sušičky, co jsou vestavěné v pračce. Ale jenom proto, že je lidi blbě používají - buben sušičky musí být větší, než pračky (pro stejný objem prádla), takže je po vyprání potřeba polovičku obsahu ubrat (nebo prát jen půlju dávky). A to samozřejmě nikdo nedělá.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 09:58

Cože??? To mne nikdy nenapadlo; první, co jsem udělala, bylo zastlaní žehličky do nejvzdálenější­ho kouta!

Přesně! Zásadně nežehlím, ani nevím kde žehlička je. :-D

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 11.10.11 21:21

za mě též jednoznačně ano!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 12.10.11 11:16

Děkuji všem - už jsem se rozhodla. Sušička bude, už máme asi i vybráno :-D

alča68
Nevyléčitelná závislačka 1234 příspěvků 12.10.11 11:40

za mě taky ano, hlavně když jsou malý děti, to pereš pořád a kde to v zimě sušit, stále jsme někde naráželi na sušák…a většinu také nežehlím (dětské 100%) , prádlo je krásně nadýchané a voňavé.Hlavně je to rychlé - vypereš,usušíš a uklidíš během dopoledne.Tak ať dobře vyberete. :-D

Na poličce 100 parfémů 0 miniatur 40 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Roza
Parfémová maniačka 898 příspěvků 13.10.11 08:08

Jestli není třeba žehličky, v případě pořízení sušičky, jdu nějakou vybírat.
Jak je energeticky náročná? Asi moc, co?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 15 vzorků V tužebníku 1 parfém

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.10.11 08:15

Já teda nežehlím ani teď. Venku prádlo vyžehlí vítr a když ne, tak při skládání jen uhladím a ono si to ve skříni pak nějak ,,sedne" :lol: Peru denně 1-3 pračky a to bych nedělala nic jinýho, než stála u žehlícího prkna. Už teď nemám kolikrát čas se ani najíst, takže nevím kdy bych to dělala - jedině v noci snad :roll:

My už jsme rozhodnutí, řešíme jen jakou. Určitě kondenzační (máme problémy s vlhkostí), ale vybíráme značku a podobně. Podadil byste mi někdo konkrétní typ? Líbí se mi jedna od Bosch, ale nevím pořád :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist