Sušička prádla - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 10.10.11 20:03
Sušička prádla - ano nebo ne?

Poslední dobou uvažuji nad pořízením sušičky prádla… Dvě děti, pračka neustále v provozu a přes zimu není kde sušit. V létě pohoda, sušíme venku na sluníčku, ale přes zimu uvnitř na rozkládacích sušácích (jeden fakt nestačí). Mladší syn má navíc oblíbenou zábavu - já pověsím mokré prádlo - on obratem sundá a vytře jím podlahu v obýváku :roll: :-?

Slyšela jsem ale takové zkušenosti, jako že sušička ničí prádlo, vytahá trička, svetry, udělá žmolky, apod. To jediné mně zatím odrazuje. Kdo jí máte doma - poraďte, jste spokojeni? Dopředu děkuji všem kdo poradí :wink:

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 10.10.11 20:29

Bridgett, já mám sušičku už asi 15 let (ne teda pořád tu původní) a absolutně si bez ní nedovedu představit domácnost. Radši bych se vzdala myčky, než sušky. Hlavně teda kvůli žehlení, ale i kvůli úspoře času - nemám čas prát přes týden, potom věešet, zase sundávat, žehlit…vyperu v sobotu klidně pět praček, večer to mám ve skříni a hotovo. Povlečení točím pořád jedno oblíbené, protože je mi líto skládat rovné voňavé povlečení do skříně, když ho můžu za půl dne navlíknout nazpátek.
Zvlášť s dacanama bych bez sušičky asi nepřežila - když byl malý malý, tak jsem prala skoro denně, měli jsme hroznou spotřebu nejen oblečků, ale bryndáky, plíny, utěrky, povlečení…vždycky večer, na noc jsem to hodila do sušičky, ráno jsem s tou samou sadou jela dál. Navíc malý je alergik, takže nepoužívám aviváž, ze sušky je všecko měkké.
A ručníky bez susšky nikdy měkké nebudou.

Jako jasně, že ti sušička může něco zničit - no tak to tam nedáš. Hedvábné věci (i když já je suším taky), vlnu (tu ale taky dosušuju, hlavně svetry, aby byly pěkně chlupaté), výšivky - moc toho není, co by tam nešlo dát. Já tam dávám i věci, na kterých je zákaz sušení - je to většinou jen pojistka výrobce a sama poznáš, co jo a co ne. I když já už teď automaticky kupuju věci, které se budou dát sušit.
A takové různé věci, co se musí dožehlovat - manžety košil, límečky…už je drobnost. Nikdy ale na košilích, hlavně na dámských, nenažehlíš hlavice růkávů, různé řasení, sámky, kanýry…jako je vytáhneš ze sušičky.

Co ještě oceňuju je odchlupení - máme kočky všech barev, takže jak černé, tak bílé šaty na sebe nabalují. TAk je dám před odchodem z domu na pár minut do sušky a jsou bez. Občas si tak i něco „pžežehlím“, třeba zplihlé šaty, co dlouho videly na ramínku.

Jo, a suším i boty (tenisky, polobotky, sandály, dětské) - kůže neztvrdne, když není dlouho mokrá a nenadělají se mapy.
Za mne jednoznačně ano.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

mmija22  10.10.11 20:39

.

Příspěvek upraven 18.04.12 v 21:04

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 10.10.11 21:56

…a ja som bola doteraz v omyle ze susicka krci pradlo :think:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 10.10.11 22:11

Ako negatív by som uviedla skracovanie životnosti prádla. Najprv prejde prádlo vodou a potom vrelým vzduchom a to nepridá.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 07:17

sušičku mám cca 3 roky a jsem spokojená.Dlouho jsem se rozhodovala, ale od té doby co jí mám na ní nedám dopustit,je to fakt VYNÁLEZ!Dávám do ní skoro všechno,riskla jsem i vlněné potahy,polštá­re,deky a vše v pohodě.Prádlo se nemusí žehlit,je to velká úspora času a práce,nikde nevisí prádlo,skvělá na hospodské smrady a jiné přednosti :-D být tebou rozhodně bych do ní šla.A ještě si s ní v zimě přitopíš :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 11.10.11 07:29

Sušičku už máme několik let a jsem s ní absolutně spokojená. Nikdy nic nezničila, dá se nastavit tak, aby prádlo bylo vysušené tak akorát na žehlení, nic nemusí být přeschlé. A hlavně, ráno dám prát a v poledne je vše hotovo, takže za sebe mohu jednoznačně doporučit. :palec:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 07:43

http://www.arome.cz/…radla-24688/

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 11.10.11 09:03
Sendy píše:
dá se nastavit tak, aby prádlo bylo vysušené tak akorát na žehlení

Cože??? To mne nikdy nenapadlo; první, co jsem udělala, bylo zastlaní žehličky do nejvzdálenější­ho kouta!

Zyro, krčí - ty sušičky, co jsou vestavěné v pračce. Ale jenom proto, že je lidi blbě používají - buben sušičky musí být větší, než pračky (pro stejný objem prádla), takže je po vyprání potřeba polovičku obsahu ubrat (nebo prát jen půlju dávky). A to samozřejmě nikdo nedělá.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 11.10.11 09:58

Cože??? To mne nikdy nenapadlo; první, co jsem udělala, bylo zastlaní žehličky do nejvzdálenější­ho kouta!

Přesně! Zásadně nežehlím, ani nevím kde žehlička je. :-D

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 11.10.11 21:21

za mě též jednoznačně ano!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 12.10.11 11:16

Děkuji všem - už jsem se rozhodla. Sušička bude, už máme asi i vybráno :-D

alča68
Nevyléčitelná závislačka 1228 příspěvků 12.10.11 11:40

za mě taky ano, hlavně když jsou malý děti, to pereš pořád a kde to v zimě sušit, stále jsme někde naráželi na sušák…a většinu také nežehlím (dětské 100%) , prádlo je krásně nadýchané a voňavé.Hlavně je to rychlé - vypereš,usušíš a uklidíš během dopoledne.Tak ať dobře vyberete. :-D

Na poličce 97 parfémů 0 miniatur 40 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Roza
Parfémová maniačka 897 příspěvků 13.10.11 08:08

Jestli není třeba žehličky, v případě pořízení sušičky, jdu nějakou vybírat.
Jak je energeticky náročná? Asi moc, co?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 15 vzorků V tužebníku 1 parfém

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.10.11 08:15

Já teda nežehlím ani teď. Venku prádlo vyžehlí vítr a když ne, tak při skládání jen uhladím a ono si to ve skříni pak nějak ,,sedne" :lol: Peru denně 1-3 pračky a to bych nedělala nic jinýho, než stála u žehlícího prkna. Už teď nemám kolikrát čas se ani najíst, takže nevím kdy bych to dělala - jedině v noci snad :roll:

My už jsme rozhodnutí, řešíme jen jakou. Určitě kondenzační (máme problémy s vlhkostí), ale vybíráme značku a podobně. Podadil byste mi někdo konkrétní typ? Líbí se mi jedna od Bosch, ale nevím pořád :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist