Svěží pánská vůně

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dadenka
Učednice 35 příspěvků 10.04.09 22:54
svěží pánská vůně

Poraďte prosím svěží vůni citrónové šťávy :conf:

Na poličce 65 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 11.04.09 09:13

Citrusová je Edition Blance od Chanel, jen má sladký základ. :)

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 11.04.09 09:52
Dadenka píše:
Poraďte prosím svěží vůni citrónové šťávy :conf:

Eaux de Caron Fraiche - je to sice unisex, ale podle mě je pánská.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 12.04.09 08:45

Svěží s dobrou výdrží je Allure Homme Sport. Citron s horší výdrží je Monsieur Balmain. Obě mohou nosit i ženy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 12.04.09 09:59

Versace Eau Fraiche, určitě Allure Homme Sport, Light Blue Pour Homme… Pro mě je ale nejlepší Allure Edition Blanche, ta je nádherná.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 12.04.09 10:04

L´Eau par Kenzo, Ck One Electric, Acqua di Gio.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 12.04.09 12:34
Dadenka píše:

jednoznačně Eau (resp. Concentrée) d'Orange Verte od Hermés

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

kampa
Učednice 70 příspěvků 12.04.09 15:45

Přidávám Dior Homme Sport a Higher a krásný citrón, ale patřičně drahý, je Annick Goutal - Hadrien Absolu (či Eau d'Hadrien).

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 14.04.09 13:14
xronos píše:
Dadenka píše:
jednoznačně Eau (resp. Concentrée) d'Orange Verte od Hermés

tady za sebe musím nesouhlasit, protože Eau d´Orange Verte mám a z mého pohledu v ní jasně dominují hlavně pomeranče a máta…

jinak souhlasím s L´Eau par Kenzo…to je jasná citrusovka, i když mně osobně trochu připomíná čistící prostředek na WC… 8) :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Noldo
Nováček 9 příspěvků 16.06.13 19:45

Zdravím,
Bohužial, niesom tématiky znalý, tak som sa rozhodol obrátiť na skúsené nosy. Hľadám vôňu na leto a teplejšie dni, doteraz som bol nadšený z D&G The One, ale v horúčavách a uzavretom prostredí, mi to nepríde úplne to pravé.
Mala by to byť svieža, ale zároveň zaujímavá vôňa. Niečo vodnatého, ozónového alebo citrusového, ideálne čo najuniverzálnejšia. Niečo s lepšou výdržou a nízkou cenou.
Tento typ vôní je často prirovnávaný k osviežovačom wc alebo podobne dehonestovaný, ideálne niečo čo nič podobné nepripomína.
Ak je to dôležité, tak som 16-ročný gymplák, žiadny extrovert skôr hamblivejší. Nosím rifle a tričká alebo košele, som atletickejšej postavy :D .
Problémom je, že by som chcel risknúť blind-buy z alza.sk. Podľa referencií sa mi zapáčili:

Cool Water je staršia a dosť populárna vôňa, väčšinou ju bude nosiť asi staršia generácia, nechcel by som od nejakej slečny začuť:„Pekná vôňa aj otec ju nosí“.
Taktiež bola dosť ľudom pripomína rôzne osviežovače vzduchu. :mrgreen:

Nightflight je asi rizikovejšia kúpa, obávam sa, či mi v nej nebude vadiť ananás alebo či nebude príliš citrusová a kyslá. Vraj je dosť syntetická, ale zase vraj dlho vydrží.

Budem vďačný za každú reakciu. Dúfam, že slovenčina nebude robiť problémy.

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Bohemy
Znalkyně 303 příspěvků 16.06.13 20:57

Nikdo se tu nezmínil o limitu v ceně, takže přidávám Mediterraneo Carthusia, Limes a Cefiro Floris, Triomphe Millesime Rance 1795 (vše se dá okusit a koupit v Madeleine)

Na poličce 49 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 19 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22758 příspěvků 16.06.13 21:22

@Noldo
Dovolil bych si navrhnout, jde však o určitý kompromis

Clinique: Happy for Men
Kenzo: Power/Power Cologne
Kenzo: L'Eau par Kenzo Pour Homme
Lacoste: Essential
Azzaro: Chrome
Cartier: Eau de Cartier
Versace: Versace Man Eau Fraîche

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Noldo
Nováček 9 příspěvků 16.06.13 22:35

@Bohemy
Bohužiaľ, mal som namysli cenovo podobné spomínaným. Čiže všetky sú mimo i keď určite sú to krásne kúsky, no nedokázal by som ich oceniť.

@Frantatata
Sám presne neviem čo chcem, spomínal som len akého štýlu, je mi jasné, že sa to nedá skombinovať.
Mnohé ma oslovili, takže ako jedinú možnosť vidím návštevu parfumérie a skúšanie dostupných.
Ku Cool Water a Nightflight by si sa nevedel vyjadriť ?
Najmä nightflight ma láka.

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22758 příspěvků 16.06.13 23:26

Z těch dvou bych si nevybral, pro mne jsou velmi syntetické a nudné, zejména Cool. Obě vydrží.
Momentálně je mám na rukou a nelíbí se mi.

Zkuste třeba Clinique Happy, bohužel má nižší životnost, jinak je to fakt příjemná vůně a získal jsem hodně komplimentů na ni. A nejen já, všichni, o kterých vím, že ji používali.

Navštivte parfumérii ve větším městě a odzkoušejte své či naše tipy na vlastním těle.
Eventuálně oslovte nějakého aromáka, který má velkou polici se vzorky, aby vám poslal vámi vybrané.
Nekupujte nic naslepo, a pokud, vyberte si ověřené internetové obchody pro dané zboží, viz hodnocení parfumérií.

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22758 příspěvků 17.06.13 08:18

@Noldo
Ještě několik tipů:

Burberry: Weekend
Bvlgari: Aqua
Thierry Mugler: Cologne

Různé sportovní Dior, Chanel stojí už hodně a možná je nosí vaši spolužáci.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist