Tabac Original

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Otakar
Učednice 41 příspěvků 26.04.08 06:59
Tabac Original

ahoj lidičky , jaké máte zkušenosti s touto prima pánskou vůní

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Charles  17.12.08 18:57
Tabac original

Katastrofický zážitek. Objednal jsem to ze zvědavosti na webu a pak jsem to vrátil protože to je nenositelné. Ani neumím popsat proč je to tak strašné. Asi proto, že to s tabákovou vůní (jak jsem doufal) nemá nic společného.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 14.04.09 13:19

mám EdT i Vodu po holení a překvapilo mě, že voní celkem odlišně…EdT je mnohem víc květinová a „sladší“…ale líbí se mi obě, nemůžu si stěžovat

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 14.04.09 13:22
Charles píše:
Katastrofický zážitek. Objednal jsem to ze zvědavosti na webu a pak jsem to vrátil protože to je nenositelné. Ani neumím popsat proč je to tak strašné. Asi proto, že to s tabákovou vůní (jak jsem doufal) nemá nic společného.

Tabac má i novou vůni - GranValor - kde já osobně po chvíli cítím dost výrazně ten dýmkový tabák, který je tam psán jako jedna z ingrediencí… 8)

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 14.04.09 18:19
Mäurer & Wirtz

Tak tihle dva pánové (Mäurer & Wirtz) mě se svým Tabac Original tak vyděsili, že když jsem si to koupil, tak jsem poprvé a úspěšně a hned ten samý den vrátil koupené zboží zpátky (resp. po doplatku jsem ho vyměnil za Chanel Alure Homme Sport :D ). Byl to blind nákup EDC 300ml !!!! Složení je velmi podobné např. Dolce & Gabbana pour Homme a měl spoustu nadšených uživatelů. Po té co jsem to doma vyzkoušel jsem myslel, že mě trefí :D :speechless: . Neumím to popsat přesně, ale Tabac Original na mě působil strašně staromódně. Dnes by to asi nebyl takový šok, protože mnoha tzv. staromodním záležitostem jsem přišel velmi na chuť :D . Ovšem ten původní zážitek mě absolutně odradil od zkoušení jakýchkoli dalších výtvorů těhle dvou němců. Problém je taky, že všechny ty Mäurer & Wirtz produkty je málokde možné vyzkoušet a bojím se, že příště už by nemusel být daný eshop tak vstřícný :? . Obdobný zážitek jsem měl s Versace L´Homme (1984) :( .

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 21 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 22.04.09 23:48

Chandler…no, on je „staromódní“…je to taková klasická „barbershop“ vůně, kterou si tak nějak spojuju s typickým pánským holičstvím před 50-60 lety, sedí mi prostě k té představě…ostatně i na basenotes jí tak popisuje dost lidí…já EdC neznám - je možné, že taky voní zase nějak jinak než EdT a AS, které se od sebe dle mého názoru dost liší… :)

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 23.04.09 09:02
Barbershop

Jako klasickou „barbershop“ vůni popisují i Rive Gauche, která je naproto skvělá. Rive Gauche ale taky přirovnávají k Faberge Brut, který vůbec nemusím. Takže vnímání jednotlivých vůní je navýsost individuální a subjektivní záležitost a to co někomu přijde podobné jinému přijde naprosto odlišné :D . U toho Tabacu půjde zřejmě o obdobný případ. Je otázka, zdali se EDT může dramaticky lišit od EDC. Možná se liší pouze v tom detailu, který já vnímám jako nepříjemný.
Jinak v této souvislosti jsem si vzpoměl na případ, kdy EDT a EDC jsou hodně odlišné. Je to Chanel Allure Homme Sport EDT a Cologne. Cologne na mě působí nedobře, na rozdíl od EDT.

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 23.04.09 09:21
Chandler píše:
Jako klasickou „barbershop“ vůni popisují i Rive Gauche, která je naproto skvělá. Rive Gauche ale taky přirovnávají k Faberge Brut, který vůbec nemusím. Takže vnímání jednotlivých vůní je navýsost individuální a subjektivní záležitost a to co někomu přijde podobné jinému přijde naprosto odlišné :D . U toho Tabacu půjde zřejmě o obdobný případ. Je otázka, zdali se EDT může dramaticky lišit od EDC. Možná se liší pouze v tom detailu, který já vnímám jako nepříjemný.
Jinak v této souvislosti jsem si vzpoměl na případ, kdy EDT a EDC jsou hodně odlišné. Je to Chanel Allure Homme Sport EDT a Cologne. Cologne na mě působí nedobře, na rozdíl od EDT.

Hehe. Včera jsem z nějakých důvodů hledala informace o Janine D od Muelhense a scentdirect.com vyhodil pět podobných vůní, jak to dělá. Z toho byla jedna No.19, kterou jsem měla na papírku pod nosem a jedna Murasaki, kterou miluju… a tyhle dvě si podobné nejsou fakt ani trochu.
No, a rozdílné koncentrace… EdC od No. 22 je medová, extrait je fialka, růže, aldehyd. Prase aby se v tom vyznalo.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 23.04.09 09:25

ja mam podobny zazitek … zkousel jsem ho v Realu … byl mezi zubnima pastama a praskem na prani :D

a byla to hruza … ale zrejme hodne kvuli tomu, ze jsem cekal neco jinyho … nechci ho odepisovat obecne

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Otakar
Učednice 41 příspěvků 23.06.09 19:21

tabac mám rád a má celou řadu , což se u jiných nedá říci

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 24.06.09 01:04
Otakar píše:
tabac mám rád a má celou řadu , což se u jiných nedá říci

nepsal jsi o něm i komentář na elninu? 8)

Otakar
Učednice 41 příspěvků 24.06.09 07:58

ano psal, dobrý postřeh, koupil jsem si celou řadu v Německu a je super, balzám není mastný a fluid je super , pokožka je po něm jemná

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 15.07.09 19:20

Tak dnes mi k EdT a AS přibyla i EdC - z té trojice bych řekl, že má na počátku nejvýraznější citrusy a potom se hodně podobá AS (na rozdíl od EdT která na mě působí hned od začátku dost květinově)…ale stěžovat si nemůžu, jsem spokojený se všemi třemi :)

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 20.10.09 00:00
Chandler píše:
Obdobný zážitek jsem měl s Versace L´Homme (1984) :( .

ta mě zajímá už delší dobu, můžeš ji zkusit popsat trochu detailněji? :)

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 20.10.09 09:34
Versace L´Homme

Versace L´Homme

Velmi nepřijené až štiplavé mýdlo s citronem. Proti mýdlovým vůním nic nemám. Naopak pokud se vydaří kombinace koření mýdla a třeba tabáku, tak je z toho moc pěkný výsledek. Versace ale obsahoval takové laciné ostré mýdlo, které všemu dominovalo. Byl to můj první nákup na slepo a zrovna hodně nevydařený. Taky je ale pravda, že je to už hodně dávno a že dnes bych byl možná shovívavější. Kdysi jsem obdobným způsobem reagoval na Drakkar Noir a po letech se z něj stal objev č. 1 :D .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist