Tablet - jak na něj?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 19.04.13 20:28
Tablet - jak na něj?

Chci si koupit tablet. Protože s ním ale nemám absolutně žádné zkušenosti a ani ve svém okolí nemám nikoho, kdo by ho měl, mám pár asi dost stupidních dotazů. Tak prosím, buďte k mé neznalosti shovívavé. Předem děkuji.

Jakým způsobem se připojuje k internetu? Potřebuji si k tomu od nějakého operátora kupovat služby a nějakou SIM kartu a potřebuji k tomu nějaký modem, nebo spustím tablet tak, jak ho koupím, a jede to? (Mám doma bezdrátové připojení po pevné lince a kromě toho mám i mobilní modem, použije se něco z toho?)

Předpokládám správně, že tablet může sloužit i jako čtečka knih?

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů
Reakce:

Gileis
Nevyléčitelná závislačka 1111 příspěvků 19.04.13 21:09

@tapuz
Osobně tablet nemám, ale často si ho půjčuju od bráchy. Doma a kdekoliv, kde je wifi, se díky ní připojí na internet snad automaticky. SIM kartu si pořizoval od nějakého operátora teprve nedávno, když se na internet chtěl připojit i po cestě do školy atd., prostě tam, kde wifi nebyla k dispozici. Takže záleží na Tobě, kde budeš chtít tablet využívat.
Jako čtečka knih je to perfektní!

Edit: a jestli myslíme mobilním modemem to samé :oops: , tak uvnitř by měla být nějaká SIM, která by se mohla do tabletu přemístit, tím pádem by bylo připojení k internetu zaručené kdekoliv.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 2 parfémy

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 19.04.13 21:40

Doplním:

• ne do každého tabletu lze tu SIMku dát. Pokud trváš na konektivitě i mimo dosah domácí / zaměstnanecké wifi, je potřeba s tím počítat už při výběru tabletu.
  • tablet lze jako čtečku použít docela dobře, ale jako čtečka knih mnohem lépe poslouží … čtečka knih (Kindle a spol). Ovšem čtečky dobře zvládají jen čistý text. Mizerně nebo jen nouzově si poradí s knihami a dokumenty ve formátu pdf, s barevnými časopisy, s komixy atp. Na tohle je tablet nesrovnatelně lep­ší.
Na poličce 45 parfémů 1 miniatura 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 20.04.13 11:48

Já používám tablet už přes rok. Mám Ipada mini a jsem s ním naprosto spokojená, je lehký, malý a nosím ho denně v kabelce.
Je to můj druhý mozek, mám v něm uložené dokumenty do školy, čtu z něj knížky, dělám si na něm poznámky.

A s tou simkartou. Záleží jak ho chceš používat. Já tam simku nemám a funguji jen na wifi. Většinou ho tedy vytahuji jen ve škole, doma v kavárnách…A když jsem na cestách, propojím ho s mobilem kde mám datový paušál a jedu přes něj. A ani neuvažuji, že do něj simku pořídím.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 22.04.13 22:10

Ja mám iPad 1, ja to doporučujem veľmi, obrovská spokojnosť.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 15:56

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Anneta
Nováček 4 příspěvky 23.04.13 15:33
iPad

Používám iPad a jsem absolutně spokojená. Existují modely, do kterých lze dát SIM kartu, i modely bez SIM karty.

Předtím jsem měla Samsung, ale kvalita obrazu se nedá srovnat, ten displej je fakt znát. A rozdíl v dotykovém ovládání je také vidět, iPad prostě reaguje na dotek mnohem lépe. Co bych vytkla je možná o trochu vyšší váha, ale to záleží, jsou i daleko těžší tablety :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 24.04.13 15:09

Převaha iPadů :-)
Se teda hlásím k Androidu :twisted: , Apple měl (a částečně pořád má) pár vlastností, které jsem nepřenesl přes srdce ;)

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 24.04.13 15:49

Já také Androida od Samsungu , do něj ještě 64 G pamĕtovou kartu a nemá to chybu + naprosto super tužtička na malování , maluje se s tím líp jak na papír , jinak všechny možné funkce a vychytávky, kouzelná elektronická hračka se kterou zvládnete všechnu práci líp jak na počítači

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

shayne
Učednice 147 příspěvků 03.05.13 13:20

Já mám Prestigio Multipad, má krásný obraz, velké rozlišení, a na čtení knížek perfektní. Prestgio Library je Nepřekonatelná :srdce:

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 08.05.13 13:34
@rock píše:
Převaha iPadů :-)
Se teda hlásím k Androidu :twisted: , Apple měl (a částečně pořád má) pár vlastností, které jsem nepřenesl přes srdce ;)

Ahoj, mohl bys to víc rozvést o Apple? Teď se rozhoduju mezi iPadem a Androidem. Kamarád má Apple a chválí si ho. :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 08.05.13 17:09

@Lady A

Ty nejzásadnější výhrady byly dvě:

• Apple používá svůj firemní konektor na připojení k počítači nebo nabíječce. V zásadě to není problém, protože potřebný kablík ti dodají v balení - ale mně se líbí mít možnost připojit mobil, kindle i tablet stejným kabelem do nabíječky doma, do PC doma, do PC v práci nebo - když je potřeba - do PC u kamarádů. V práci a doma mám v počítači nastálo kabel, který používám na všechna zařízení a na návštěvě - micro USB má doma skoro každý, většina smartfonů s nimi funguje. Nemusím sebou nosit nic kromě tabletu a připojím se kdekoliv.
  • veškerá multimédia (filmy, hudba) se do iPadu nahrávají přes iTunes (přeložím - musíš mít na svém počítači nainstalovaný speciální program, přes který spravuješ svoji filmovou a hudební sbírku), ani fotky nejdou zkopírovat přímo. Navíc Apple bývával docela vybíravý v tom, jaký formát videa a hudby přehraje (ale to už se snad zlepšilo, nemám ověřené). Já sem zvyklý (a vyžaduji) na to, že když napíchnu zařízení k počítači, objeví se mi tam jako další disk bez instalace nějakého software a mohu si pohodlně přetahovat z něj a do něj cokoliv, co uznám za vhodné - a že pak tablet bez problému přehraje video i hudbu v jakémkoliv formátu. Apple funguje s jinou filozofií.

Upozorňuji ale na to, že výše uvedené je problém z hlediska mých priorit a požadavků. Pro jiného to třeba můžou být zanedbatelné malichernosti, které ho nijak neomezují.

• jako „bonus“ vidím to, že Apple není zrovna nejlevnější. Nabízí toho hodně (kvalitní displej, propracované ovládání atp), ale jestli cena odpovídá kvalitě, to si každý musí posoudit podle sebe a toho, co od té hračky očekává.

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 08.05.13 22:24

@rock
Díky za podrobný popis, to by mě taky štvalo - furt se starat, jestli mám s sebou vhodnej kabel. A tak si to taky představuju - napíchnu tablet a je to jako další zařízení např. flashka a ne že to bude zase něco chtít.. 8o
A co teda používáš? Dá se tam taky dát aplikace - jako že píšeš do sešitu?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 08.05.13 23:30

@Lady A
Já používám Nexus 7. Taky má svoje negativa a letos už má být nahrazený novou generací, ale mým potřebám vyhovuje.
na psaní … pokud máš na mysli alternativu MS Office, samozřejmě existují. Placené nejsou drahé a najde se i bezplatná. Kingsoft Office, který používám, pracuje s doc, docx i txt, s tabulkami v xls i xlsx. Pak existují další aplikace zaměřené na stručnější texty nebo poznámky typu post-it. Je potřeba tomu věnovat čas, projít si Google Play (androidí obchod) a najít (a vyzkoušet) si, co nejlíp sedne. Pokud budeš hledat mezi placenými, najdeš rychle, ale téměř jakýkoliv typ aplikací tam má bezplatnou alternativu.
Pokud jsi měla na mysli psaní od ruky, dotykovým perem - v tom ti neporadím. Nepoužívám a podle mne by na to byl potřeba výrazně větší displej, než by mi vyhovovalo - 10 a víc palců. Na mé sedmičce si to moc neumím představit.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist