Tanec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.02.08 12:43

Tančíte rády? Co, kde, jak, případně je tu nějaká profesionálka? Nebo aspoň na tanec rády koukáte? :)

Mně se tanec moc líbí, obdivuju každého, kdo to opravdu umí, ať už jde o balet nebo o hip-hop. Sama nejsem nijak extra pohybově nadaná, ale zkouším všechno možné - dotáhla jsem přítele do tanečních pro dospělé, ale moc ho to nebavilo, tak jsem ho netrápila :) Zkusila jsem sólovou latinu, ta je skvělá - i když kdo má párový tanec rád právě kvůli tomu páru, toho to asi moc nenadchne. Flamenco, flirt dance (to je hodně praktické ;) ), samozřejmě orientální tanec - ten mi sedí zatím asi nejvíc, pro začátečníka je to jednoduché a krásně se rozhýbe tělo ztuhlé vysedáváním u počítače. Láká mě bollywood, to bych si ráda zkusila, chystám se na základy moderního tance. Mám teď takové tanečně ochutnávací období :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 14.02.08 12:58

orientální tanec jsem dělala tři roky, teď mám takovou nezaviněnou přestávku, ale od příštího týdne jdu znovu do toho. Ostatní tance mě lákají také, ale bohužel nemám chlapa - tedy mám ho, ale přes týden pracuje 300 km ode mě…

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 13:17

Můj muž má mezinárodní třídu v latině i ve standardu. Teď chodí na capueru. Já chodila do orientálního tance a na flamenco - teď to nějak nestíhám…Naše mladá zdědila taneční talent po manželovi - ve dvou letech bez potíží zopakuje taneční krok…to po mně nemá…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 14.02.08 13:24

Já jsem taky na orient, ale nikdo mě nedonutí, abych někde vystupovala. Občas taky chodíme na semináře jiných tanců, naposledy třeba Samba Axé. Také jste si na začátku říkaly, že se nebudete maškařit a postupně jste kupovaly a šily šatičky, botičky, korálkové a penízkové šátky.....

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.02.08 13:34

Já chodím tančit kvůli tomu, abych mohla vyrábět kostýmy :D (Měla bys vidět moji sukni na flamenco…)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.02.08 14:02
Ada píše:
Já chodím tančit kvůli tomu, abych mohla vyrábět kostýmy :D (Měla bys vidět moji sukni na flamenco…)

Dej sem fotku…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 14.02.08 15:23

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 14.02.08 17:15

To jsem netušila, že je ten orient tak oblíbený! Já se s ním „peru“ od října a mám pocit, že jsem pořád šílené dřevo. Myslíte, že to někdy přejde? ;-)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.02.08 17:57

PaK: jistěže přejde, neboj :) Není špatné trénovat i mimo lekce, já se občas přistihnu, že vrtím bokama i před spaním v posteli. Stačí úplně jednoduché, základní pohyby, aby se probudily a „vytahaly“ zkrácené svaly. Když vidím, jak se lektorka při úklonu do strany nenuceně ohne do pravého úhlu, zatímco mě svaly pustí jenom kousíček, tak se musím stydět :)

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 14.02.08 18:09

Taky někdy doma zavrtím, třeba shimmy při mytí nádobí. Spolutanečnice mi dokonce říkaly, že simple shimmy se nejlépe naučily při chůzi ze schodů. Ale takový exhibicionista, abych si v paneláku na schodech trénovala orientální kousky, zase nejsem. :-)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 15.02.08 07:39

Já tančím už asi pět let, ale zdá se mi, že jsem čím dál tím větší dřevo. Nejvíc se mi líbí ve středně pokročilých, kde si zatančím a nikdo po mně nechce žádné krokové variace v šíleném tempu. Navíc se nesmím dívat do zrcadel, to se vždycky zděsím, že tam vidím vykrechtěnou jihočeskou selku (zase tak tlustá nejsem). Doma si netančím moc často, ale zjistila jsem, že při protahovacím cvičení automaticky sklouzávám do kroužků a shimmy.
Něco jsem si taky ušila, protože to by v tom byl čert, kdybych to taky nesvedla, ale většinou to šiju na zkoušku třeba z hedvábné podšívkoviny a to se potom hrozně mačká a vyzkoušený model už neušiju z něčeho lepšího. No možná, že jednou ano. Zato jsem si ještě pořídila sárí. Přehrabovala jsem se v šátcích v Ganze a koukla taky na sárí a jedno si musela odnést domů. Ovšem co na mně není přišpendlené, to se mi rozmotává a padá, tak jsem si ho musela našít na pevný proužek. Potom jsem si zakoupila polosárí, to je sukně a závoj , a s úspěchem to nosím i na tance. Dokonce jsem si ho vzala do Egypta a když jsem si ho navlékla na čaj o páté, nejen domorodcům, ale i cizincům na lodi poklesly sanice a jejich - Oh beautiful! jsem slyšela ještě tři dny. Máte taky sárí? Zkuste se kouknout na ganga.cz.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.02.08 08:33

Nemám, chtěla bych, ale nemůžu si vybrat :) Taky bych si ho asi přešila na nějakou verzi, která se nemůže rozpadnout a rychleji se obléká. Z některých by byly krásné společenské šaty, rozhodně originálnější než česká maturiťáková klasika korzetový živůtek - hladká sukně bez ozdob.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 15.02.08 10:07

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 15.02.08 11:47

Dvě? sichrhajcky? Tak čtvrt kila možná a ještě bych si to musela přišpendlit k břichu. Ale na nová sárí se zaběhnu podívat, těch totiž nikdy není dost. Až budu velká a naučím se to motat a pořádně v tom chodit, určitě si koupím nějaké hedvábné.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 15.02.08 12:32
IvKa píše:
Dvě? sichrhajcky? Tak čtvrt kila možná a ještě bych si to musela přišpendlit k břichu. Ale na nová sárí se zaběhnu podívat, těch totiž nikdy není dost. Až budu velká a naučím se to motat a pořádně v tom chodit, určitě si koupím nějaké hedvábné.

Můj muž byl služebně půl roku v Indii a tak mi tehdy přivezl několik sárí i návod, jak se to motá. No nevím, jak to ty Indky dělají, mě to drželo tak leda kdybych stála a ani se nepohnula, sichrhajcka nepomohla. Na ulici se v tom chodit nedá a na doma je to nepraktické, tak jsme s kamarádkou z toho vyrobily několik krásných tunik a sukni. Ta sárí byla bavlněná, ne hedvábná.
Na doma jsem koupila indický hábit - prodával to Ind u Teska na Národní za 400 Kč, bohužel už tam ten stánek není. Je to bavlněná halena až na zem, batikovaná indickými vzory, prostě obdélník, stažený v pase šnůrkou. Je to úžasně pohodlné, vzdušné a hezké - pro každou postavu, chodíme v tom v létě se snachou obě dvě.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist