Těhotenství a ratolesti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 29.07.08 14:09
Těhotenství a ratolesti

Holčiny, jelikož jsem nyní ve 4.měsíci těhule a mé čichové buňky se úplně zbláznily, od začátku nesnesu skoro nic, kromě Nivey deo, tak jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom byly/nebo jste/ vy. Vrátí se to k normálu? Měly jste v těhotenství speciální vůně, které jste vyhledávaly nebo které jste naopak nemohly ani cítit? Uvítám jakékoliv informace, i ohledně stravování, chutí, následného hubnutí po porodu atd. Dlouho jsem na foru nebyla, nemohla jsem ze začátku o vůních ani číst, natož je zkoušet :roll: Nevím zda tady už toto téma není, pokud ano, tak se omlouvám.....Díky moc za vaše tipy, triky, rady a zkušenosti.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 148 Další »
Reakce:

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 29.07.08 14:24

Veverko, přeju pohodové těhotenství a zdravé veverče :D

Já si pamatuju, že v těhotenství jsem taky neměla ráda žádné ze svých vůní (ale to jsem jich měla daleko míň, to jsem ještě neznala toto forum :wink: ), tak jsem si koupila jednu extra, co mi voněla - tedy ale vybírat ji (na letišti) bylo nadlidské úsilí, no, zvládla jsem to bez nehody :) a let potom taky :D

A byla to Eternity Moment, skoro celou jsem ji vypoužívala a teď už mi zase nevoní. Takže to byla moje těhu-vůně, čistě jen na těch pár měsíců.

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 29.07.08 14:33

danda - díky za přání :) . Ještě se zeptám, letěla jsi v těhotenství bez problémů? My jsme měli v plánu letět v září na týden k moři, nikam daleko, asi nějaký řecký ostrov, ale dost lidí mě od toho zrazuje, že je to zbytečné riziko. Ale tohle je asi dost individuální.­....Ještě mám dotaz ohledně odběru plodové vody, máte s tím zkušenosti? Mně vyšla krev velmi dobře, riziko hodně nízké 1:8600, tak zvažuju, jestli má cenu jít na odběr plodovky. Přece jen je tam určité riziko potratu. Sice mi bude v listopadu už 35, takže spíše věková záležitost, je to první těhotenství, termín mám v lednu, ale pořád nevím, jak se rozhodnout :? Kamarádka necelý měsíc po odběru o miminko v 5.měsíci přišla, vše měla v pořádku, a zničehonic tohle :( Možná byla příčina jiná, ale člověka ta souvislost napadne…Jinak jsem tady četla, že Kerze čeká taky mimi, tak ji tímto moc zdravím a přeju pohodové těhotenství. Kerze, jak jsi na tom ty s vůněmi teď v tomhle období?

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 29.07.08 14:48

Veverko, já letěla asi v 7. týdnu a bylo to na služebku, nechtěla jsem to takhle brzy v práci říct, tak mi nic jiného nezbylo :)

Ale soukromě jsem pak neletěla, byla jsem poměrně „vzorná“ a nechtěla jsem dělat nic, co by eventuálně mohlo být pak rizikové. Sice moře hoodně miluju, ale to jedno léto jsem vydržela 8) Než si pak něco vyčítat…
Nacestuješ se ještě pak s dítětem… jen už to nebude taková dovolená, na kterou byl člověk zvyklý, to je fakt :twisted:

Ale je to čistě můj názor, určitě se tu najde spousta holek, co byly v těhu na dovče a v poho.

S odběrem plodovky zkušenosti nemám, to bohužel neporadím. Nejhorší je, že si to člověk musí rozhodnout sám, viď :roll:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10501 příspěvků 29.07.08 14:59

Já bych se,co se týká toho letu na dovču,asi nejspíš zeptala doktorky.Možná,že žádné riz

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 29.07.08 15:06

..při mém 3.těhotenství mi smrdělo úplně všechno-vůně, jídlo,obchody, potraviny,vaření -no všechno… …a plodovku mi brali-bylo mi 33let.Podle mého názoru,by to mělo být po 30.roce samozřejmostí.Min by to měl doktor klientce nabídnout a vysvětlit(struč­ně:odběr vůbec nebolí, riziko úplně minimální)
A myslím,že je pořád lepší,uprostřed těhotenství zvážit i po domluvě s lékařem,zda si nechat miminko, o kterém se ví, že bude hodně nemocné nebo postižené,než ten smutný uzlíček dostat poprvé do náruče…Jasně,máma svoje dítě miluje, ale chce to pak hodně síly(nejsem ten případ-„díky bohu“, ale takové lidi obdivuji.
No to jsem se rozkecala…
Prostě-pro klid duše bych to 100%aabsolovovala.
Mimochodem všem „voňavým“ nastávajícím maminkám přeju jen to nejhezčí!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 29.07.08 15:25

Děkuju vám za odpovědi, s tím létáním se poradím s doktorem a uvidím, ale myslím, že spíš budu doma, resp. na chatě na Lipně, to je skoro jako moře a je tam taky nádherně :D S plodovkou pořád nevím, mám čas se rozmyslet do příštího čtvrtka, ještě to proberu večer s budoucím tatínkem :roll:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 29.07.08 16:10

Taky by mě zajímalo, jestli máte nějaké tipy na cvičení v těhotenství? Před těhu jsem hodně sportovala, lyže, kolo, koně, plavání atd., teď cvičím pilates pro těhotné, plavu a snažím se hodně chodit.....To Pilates se mi zdá dobré, máte někdo zkušenosti? Tak a už nebudu otravovat, díky moc :D

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.07.08 09:55

Veverko, blahopřeju!
K létání - já byla v 10. tt letecky v Římě a vše bylo OK - jen ty oparfémy jsem si moc neužila. Moje kamarádka má za muže gynekologa a obě těhotenství litali po celém světě - Mexiko, Kostarika, Egypt. Myslím, že do 30.tt je to v poho.
Pokud jde o odběr plodovky, tak za potrat kvůli amniocentéze se považuje potrat do týdně - pak už to s amniem určitě nesouvisí. V každém měsíci těhu hrozí určité riziko potratu i bez amniocentézy.
Já bych teda jen kvůli věku na plodovku nešla, ( a názor, že by na plodovku měla jít automaticky každá žena po 30. roce je naprostý nesmysl ! ), ale ani bych se nespoléhala na výsledky Tripple testu. Důležitý je tzv integrovaný screening v prvním trimestru. V 10.tt odběr krve na beta free hcg a PAPP-A a ve 12.tt měření šíjového projasnění a nosní kosti. Tento screening má 90% záchyt DS. Když vyjde dobře i Tripple test je ten záchyt 95%. Docela důležitý je i genetický UZ ve 20.tt - tam se můžou objevit ještě tzv. soft markery chromozomálníxc aberací. Pokud se žádný nenajde, snižuje to stávající vypočtené riziko ještě o polovinu, takže pak je riziko odběru plodovky vyšší než riziko poškození plodu. To riziko, že po amniu potratíš je od 0,3 do 1% a velmi záleží na zkušenosti toho, kdo odběr dělá. Jistotu máš ale jenom z plodovky, takže je na tobě, jak důležitých je pro tebe těch 5%. Já v obou těhu neydržela s nervama a na plodovku šla. Teď např. ještě stále nemám výsledky a to už jsem ve 23.tt - nervy mám jak špagáty…
Pokud jde o parfémy, tak do toho cca. 18. tt - je to na houby, pak se to hodně zlepší, ale ten čich je jiný - voní Ti úplně jiné vůně než normálně, po šestinedělí se to zase vrátí do normálu… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 30.07.08 10:51

…souhlasím s tím,že čekání na výsledky plodovky je nekonečné..!+ten strach či pochybnosti, aby vše bylo ok! Čím víc dětí(při každém dalším těhotenství)-tím větší jsem měla starosti,aby to bylo zase v poho(jakože všechny moje porody byly rychlovky a bez problémů).
Ale právě, čím víc člověěk ví,co vše by se mohlo stát…
Tak jsem si prostě v duchu opakovala, že je vše v pořádku-já i miminko,že krásně roste a tloustne,a že až bude samo chtít „tak za námi přijde“..-prostě taková duševní optimistická masáž a myslím,že to pomáhá(aspoň mně)

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 30.07.08 11:03

Veverko,přidávám se ke gratulaci :D :D :D

A zároveň souhlasím s Kerze.Na plodovku kvůli věku bych já osobně nešla,i když jsem jí taky podstoupila,ale já jsem měla vysoké riziko DS podle předešlých výsledků.
Amniocentéza má rizika a já ho mám každý den před očima.Mojí kamarádce začalo být po amnioc. špatně,horečky,zvra­cení asi 3 dny.Na dalším kontrolním ultrazvuku se ükázalo postižení dítěte.
Holčička se narodila s jednou menší nožičkou,narostlou obráceně.Tzn.pata dopředu a srdeční vadou, i když před zákrokem bylo vše v pořádku.Zjistilo se,že měla „smůlu“ na zlatého stafylokoka,což je průšvih.
Nechci tě nijak strašit,ale pokud ti vše vyjde v pořádku,nešla bych do toho.
Přeji ti pohodové těhotenství a je ště k vůním:mně se úplně změnil vkus na parfémy.Před jsem mohla jen svěží,květinové a po porodu naopak,sladší,těž­ší. V těhu jsem milovala vůně plesnivých sklepů,zapařených skleníků :roll:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 30.07.08 11:31

…to jsem tomu dala!-Omlouvám se!
Sama jsem měla nějaké hodnoty jen lehce zvýšené a doktor mi vzhledem k mému věku amniocentézu doporučil(vysvětlil vše pro a proti) s manželem jsme se pro ni rozhodli.
Myslela jsem to tak,že jestliže to doktor z nějakého zdrav.důvodu maminky či mimča doporučí a právě po tý „30“tce, bych do toho šla-měsíc nejistoty hrozný,ale nejistota do porodu pro mě ještě horší.
Ale vždy to je na budoucí mamice, či páru,jak vše vnímají

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 30.07.08 12:38

Díky všem za odpovědi :) Včera jsme otázku odběru plodovky ještě probírali s budoucím tatínkem a asi do toho nepůjdu. Na kontrole mi doktor řekl, že on osobně by při tak nízkých hodnotách a při tak minimálním riziku manželku či přítelkyni na odběr neposlal, ale samozřejmě že je vše na mém zvážení a na mém rozhodnutí, což za mě nikdo neudělá…U té kamarádky asi byla jiná příčina potratu, protože k němu došlo až asi 3 týdny po odběru, což je asi opravdu dlouhá doba na to spojovat to právě s odběrem. Příští čtvrtek jedu do ČB na genetickou konzultaci a ultrazvuk a mám možnost se ještě rozhodnout na místě po poradě s primářem, tak uvidím. Jinak co se vůní týká, doufám, že se to časem vrátí do normálu a že nebudu muset své oblíbence nakonec rozprodat :( I když, včera jsem vyzkoušela vzoreček Vol de Nuit a byla jsem nadšená, konečně po 4 měsících něco, co mi opravdu hodně vonělo, je to zvláštní až „snová“ vůně, myslím, že vyčkám, zda si to čichové buňky zase časem nerozmyslí a Noční let poputuje do Tužebníku :lol:

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 20.08.08 21:40

Veverko, tak nedávno jsem ti gratulovala a „rozdávala rozumy“ a šup, už sem patřím taky :wink: Jsem tedy úplně na začátku a mám pocit, že se budu muset zbavit celé poličky :evil: Je mi tak zle, že jen pohled na svoje voňavé miláčky mi nedělá vůbec dobře. Když jdu ven, tak se tedy cáknu nějakou svěženkou (max. Brit Sheer, O Oui a nebo Versace), ale spíš kvůli pocitu, že jsem navoněná :? jinak mě popadá panika, jestli se mi ty moje tvrdě posháněné :wink: flakonky budou ještě vůbec někdy líbit :cry: Co dodat, smrdí mi i prádlo s aviváží vyndané z pračky :roll:

No a to mi dneska přišel balíček vzorků z perfumedcourt - Nahema, Black orchid, No. 5 Premiere, Chamade, Fracas… bojím se to i jen otevřít, abych je nemusela hned navždy zavrhnout :roll:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 20.08.08 21:52

danda - no to je teda něco :lol: , další - už nejen v oblasti parfémů -spřízněná duše, a je to pro tebe taky poprvé? Jinak co se vůní týče, opravdu upřímně radím, k ničemu moc nečichat, ničím se moc nepolévat, hlavně neriskovat u oblíbených vůní… Já musela asi tři vůně prodat, protože jsem se jich právě na začátku přečichala a pak jsem nemohla vidět ani ten flakonek :roll: Taky jsem dva měsíce nebyla vůbec na foru, protože jsem o vůních nemohla ani číst, natož je zkoušet nebo se jimi vonět. Ale po tom třetím měsíci se to začalo zase vracet do normálu a teď už zase pomalinku zkouším a měním vzorečky a je to zatím fajn. Jen teď hodně tíhnu k orientálním, dřevitým, silným vůním (takový Polibek draka mě dostal úplně do kolen) a pak taky k takovým, které jsem dřív obcházela obloukem (třeba Vanderbilt, apod. ) Jsem zvědavá, jak se to změní časem, prý po porodu je to zase něco jiného, tak nevím :shock: Jinak moc přeju pohodové těhotenství, aby vše probíhalo v pořádku a aby ses mohla brzy zase těšit s vůničkami :). Napíšu ti ještě do SZ můj email, kdybys chtěla, můžeme si ještě „popovídat“ po emailu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 148 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist